wtorek, 20 lutego 2018 r.

Matura 2016

Matura 2016 polski: Odpowiedzi, arkusze CKE Tutaj sprawdzisz

Dodano: 3 maja 2016, 19:31
Autor: ask

Matura 2016 polski- odpowiedzi i arkusze na naszej stronie. Ponad 20 tys. absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na Lubelszczyźnie rozpoczyna w środę egzamin dojrzałości

Matura 2016: angielski - tutaj sprawdzisz odpowiedzi i arkusze

Aktualizacja 11:45. Znamy tematy Matury 2016

Czy warto kochać pomimo cierpienia? - taki temat trzeba było poruszyć w oparciu o IV część Dziadów Adama Mickiewicza. Do wyboru był także temat dotyczący wiersza Zbigniewa Herbera "Dałem słowo". Uczniowie musieli zanalizować fragment "Lalki" Bolesława Prusa w którym Rzecki dostaje list zaadresowany do Wokulskiego.

Tekst do analizy dotyczył również "pisania w internecie". Chodził o stosowanie polskich znaków i interpunkncji. Jak internetowe pisanie wpływa na nasz język.

– Do matury uczyłyśmy się do ostatniej chwili. W długi weekend chyba najbardziej intensywnie – przyznaje Ania, absolwenta II Liceum Ogólnokształcącego im. Zamoyskiego w Lublinie. – Najbardziej boję się matury ustnej z języka obcego.

– Biologia i chemia są dla mnie najważniejsze. Od nich wszystko zależy: studia i przyszłość – dodaje Katarzyna, absolwentka Zamoya i przyszła studentka medycyny.

>> Sprawdź także: Matura 2016: Polski, odpowiedzi i arkusze CKE - POBIERZ poziom podstawowy i rozszerzony

 

Matura 2016 - polski podstawowy i rozszerzony

Na pisemnej maturze z języka polskiego maturzyści obstawiają „Pana Tadeusza”, który ma podobno największe szanse na pojawienie się na egzaminie. Ponieważ obchodzimy rok Sienkiewicza i jego dzieła uważane są za pewnik. Wśród innych autorów lektur, na podstawie których napisać trzeba będzie wypracowanie pada też Zofia Nałkowska, Stanisław Wyspiański, Fiodor Dostojewski, Bolesław Prus, Stefan Żeromski i Władysław Reymont.

– Giełda tematów oczywiście istnieje, ale nie specjalnie wierzę w to, że coś z przecieków pojawi się na maturze. Lepiej wykuć wszystko. Chociaż matury z polskiego niespecjalnie się boję. Znacznie bardziej obawiam się matematyki. Niewiele z niej rozumiem – przyznaje inny uczeń II LO.

Matura pisemna z polskiego na poziomie podstawowym rozpocznie się w środę o godz. 9. O 14.00 do egzaminu przystąpią uczniowie zdający na poziomie rozszerzonym. W czwartek egzamin z matematyki, a 6 maja z języka angielskiego. Po 9 maja rozpoczną się egzaminy ustne, które potrwają aż do 24 maja.

>> Arkusze i odpowiedzi maturalne: Matura 2015 POLSKI ARKUSZE i ODPOWIEDZI. Lalka na egzaminie

O czym warto pamiętać

Co niezwykle ważne maturzyści muszą wziąć ze sobą dowód osobisty i długopis lub pióro obowiązkowo z czarnym tuszem. W zależności od przedmiotu będą mogli skorzystać z dodatkowych akcesoriów. Na egzaminie z fizyki, chemii i biologii mogą używać linijki oraz kalkulatora wykonującego jedynie proste działania matematyczne jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, obliczania procentów i pierwiastków kwadratowych. Kalkulator jest dopuszczony także na maturze z informatyki i wos.

Na matematykę dodatkowo można wziąć cyrkiel, a na geografię i historię – lupę. Na sprawdzianie z historii muzyki dopuszczalny jest odtwarzacz CD ze słuchawkami i zapasowe baterie. Na egzaminach z języków obcych maturzyści będą mogli korzystać ze słowników. Nie mogą jednak przynieść własnych pomocy naukowych. Słowniki dadzą im nauczyciele.

>> Zobacz także: Testy maturalne. Aplikacja, która podbija internet

Matura polski - odpowiedzi, arkusze CKE, przecieki

Jak co roku przed maturą, w internecie pojawia się wiele stron i wpisów na forach od osób oferujących przecieki, arkusze, pytania a nawet odpowiedzi.

Warto w takich przypadkach zachować szczególną ostrożność, by nie dać się zwieść oszustom, którzy na maturze chcą zarobić. Oferując nam klucze odpowiedzi, arkusze i pytania próbują wyłudzić pieniądze lub dane osobowe. Takie przypadki warto zgłaszać policji.

Odpowiedzi, arkusze CKE z matury 2016 będziemy publikować na naszej stronie internetowej już po egzaminie. Warto do nas zaglądać na bieżąco. Powodzenia na maturze, najpierw z polskiego, później z matematyki i angielskiego!

Odpowiedzi i arkusze:

Matura język polski (podstawowy) - Matura 2016 Polski (ARKUSZ)

Matura matematyka: arkusze i odpowiedzi

SONDA
Liczba głosów: 3220

Jaka lektura pojawi się według Ciebie na maturze z polskiego?

2.52 %
Ogniem i Mieczem
24.91 %
Pan Tadeusz
31.37 %
Dziady
13.39 %
Wesele
14.04 %
Lalka
2.33 %
Kordian
4.13 %
Chłopi
0.68 %
Szewcy
6.65 %
Inna

WIDEO

Ja
Gość
Gość
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ja
Ja (4 maja 2016 o 14:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To o miłości może być np miłością do ojczyzny?
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2016 o 11:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy warto kochać jeżeli miłość to źródło cierpienia? Fragment z Dziadów
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2016 o 11:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
był temat o miłości dziady cz 4 :"czy warto kochać" po za tym nie zbyt trudne
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2016 o 11:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W sieci są już dostępne przecieki-news.tk/ Znalazłem to się dziele trzeb tylko pobrać
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2016 o 11:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziady cz 4
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!