Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

MATURA2010ODPOWIEDZI

6 maja 2010 r.
12:08
Edytuj ten wpis

Matura 2010, j. angielski: Odpowiedzi, arkusze, pytania. "To była masakra"

0 75 A A

Matura z języka angielskiego zakończona. -To była masakra - mówili maturzyści wychodzący z egzaminu. Odpowiedzi, arkusze i pytania znajdziesz na naszym portalu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Język angielski: Poziom podstawowy

Język angielski: Poziom podstawowy - transkrypcja

Matura 2010, angielski: TU ZNAJDZIESZ odpowiedzi, arkusze, pytania

Matura 2010 z angielskiego dla wielu okazała się być znacznie trudniejsza od egzaminu próbnego. - To była jedna wielka masaaaaaaaaaakraaaa, a myślałam, że kominiarz mi szczęście przyniesie, którego zobaczyłam przed maturą - pisze pati na naszym forum.

Na egzaminie pojawiły się zagadnienia dotyczące Internetu i fragment tekstu Hemingwaya. Maturzyści musieli też napisać list na temat przedstawienia. Wielu z nich zadanie to sprawiło wiele trudności.

- Mam pytanie. Uznają mi jak w liście pisałem cały czas exhibition, bo zapomniałem, jak jest przedstawienie? - pyta na naszym forum jeden z Internautów.

- Powinni uznać, sam nie pamiętałem, jak jest zniżka, w krótkiej formie to coś tam zmyśliłem o karcie członkowskiej xD - odpowiada asd.

- Przedstawienie to po prostu SHOW - dodaje Ola. - Chodziło o performance - pisze z kolei inny Internauta.

- Mogłem napisać, że koncert to przedstawienie? I napisałem o Romeo i Juli. Zapomniałem tego performance.. :/ - pyta z kolei "Gość".

- Ja też się nad tym zastanawiałam, żeby napisać o koncercie ;p ale ostatecznie wymyśliłam, że przedstawialiśmy sztukę 'Romeo i Julia' - odpowiada mu "Karolina".

W komentarzach na naszym forum poniżej już pojawiają się pierwsze odpowiedzi. Wkrótce zamieścimy arkusze, a później przykładowe rozwiązania z matury z angielskiego.





Komentarze 75

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
malala / 10 maja 2010 o 20:43
ja zapomnialam dac w tej krotkiej wypowiedzi "dear sir or madame" i :yours faithyfully" dadza mi chociaz 3 punkty za calosc tekstu bez tych dwoch wyrazen, wszystko dobrze napisalam tylko ze strrresu nie napisalam tego
Avatar
~anka~ / 9 maja 2010 o 21:33
ja tez o romeo i julii
Avatar
justyna / 8 maja 2010 o 18:37
Czy jeśli na angielskim w arkuszu zaznaczałam wszystko ołówkiem, ale na karcie odpowiedzi mam wszystko przeniesione długopisem to będą mi to sprawdzać? no bo w sumie chyba tylko karte sprawdzają prawda? List i tą notatke mam normalnie długopisem..??
Proszę o odpowiedź.
Avatar
milaaa / 8 maja 2010 o 13:57
Mam pytanie. Myślicie, że uznają mi słówko 'art' w liście??? Nie mogłam wpaśc, jak jest przedstawienie i napisałam 'art' czyli sztuka... Uznają???
Avatar
paul / 7 maja 2010 o 14:40
ja też o ''romeo i julii'' jest nas wielu
Avatar
leila / 7 maja 2010 o 10:32
widze że nie tylko ja uważam podstawowa mature z angielskiego za porażke; natomiast matura rozszerzona była prościutka!!
Avatar
ag / 7 maja 2010 o 09:12
żałośni są ci, którzy pisza, ze angielski podstawowy to "masakra". Moim zdaniem był bardzo prosty. Teksty przyjemne do czytania, sluchanie klarowne. Arkusz podstawowy byl prosty, rozszerzony, moim zdaniem dość trudny ;]
Avatar
bsd,c / 6 maja 2010 o 23:58
haha dlaczego wiele osob wpadlo na ten sam pomysl zeby napisac o romeo i julii??:D
Avatar
~Bartek~ / 6 maja 2010 o 23:09
Bądźmy szczerzy. Matura podstawowa z angielskiego była śmiesznie prosta. Performance to oczywiście przedstawienie, disconut natomiast zniżka. Słuchanki były całkiem zrozumiałe. Nie był to na szczęście żaden szkocki czy brytyjski akcent więc nie ma co narzekać Teksty równie przyjemne do czytania. Ogólnie CKE dała szansę zarówno tym słabszym jak i lepszym =)
Avatar
rapqa / 6 maja 2010 o 22:42
Hej, mysle ze osoby opowiadajace o banalnosci matury powinny siedziec ciszej. ja np rozumiem, ze dla kogos dla kogo jezyk jest przedmiotem ktorego musi sie uczyc matura nie mogla byc banalna. Osobiscie uwielbiam angielski, rozszerzenie takie jak rozszerzenie a matura po prostu maturalna. Wiec przestajcie dobijac ludzi, bo dla kogos banalny jest angielski, dla kogos matma, a dla innego biologia, proste prawda ? Jak sie chce kto pochwalic i powywyzszac nie sobie zalozy pamietnik i tam spisuje swoje przemyslenia. Zreszta chyba na polskim sie dowiedzielismy jak sie wykorzystuje internet... ;]
Avatar
malala / 10 maja 2010 o 20:43
ja zapomnialam dac w tej krotkiej wypowiedzi "dear sir or madame" i :yours faithyfully" dadza mi chociaz 3 punkty za calosc tekstu bez tych dwoch wyrazen, wszystko dobrze napisalam tylko ze strrresu nie napisalam tego
Avatar
~anka~ / 9 maja 2010 o 21:33
ja tez o romeo i julii
Avatar
justyna / 8 maja 2010 o 18:37
Czy jeśli na angielskim w arkuszu zaznaczałam wszystko ołówkiem, ale na karcie odpowiedzi mam wszystko przeniesione długopisem to będą mi to sprawdzać? no bo w sumie chyba tylko karte sprawdzają prawda? List i tą notatke mam normalnie długopisem..??
Proszę o odpowiedź.
Avatar
milaaa / 8 maja 2010 o 13:57
Mam pytanie. Myślicie, że uznają mi słówko 'art' w liście??? Nie mogłam wpaśc, jak jest przedstawienie i napisałam 'art' czyli sztuka... Uznają???
Avatar
paul / 7 maja 2010 o 14:40
ja też o ''romeo i julii'' jest nas wielu
Avatar
leila / 7 maja 2010 o 10:32
widze że nie tylko ja uważam podstawowa mature z angielskiego za porażke; natomiast matura rozszerzona była prościutka!!
Avatar
ag / 7 maja 2010 o 09:12
żałośni są ci, którzy pisza, ze angielski podstawowy to "masakra". Moim zdaniem był bardzo prosty. Teksty przyjemne do czytania, sluchanie klarowne. Arkusz podstawowy byl prosty, rozszerzony, moim zdaniem dość trudny ;]
Avatar
bsd,c / 6 maja 2010 o 23:58
haha dlaczego wiele osob wpadlo na ten sam pomysl zeby napisac o romeo i julii??:D
Avatar
~Bartek~ / 6 maja 2010 o 23:09
Bądźmy szczerzy. Matura podstawowa z angielskiego była śmiesznie prosta. Performance to oczywiście przedstawienie, disconut natomiast zniżka. Słuchanki były całkiem zrozumiałe. Nie był to na szczęście żaden szkocki czy brytyjski akcent więc nie ma co narzekać Teksty równie przyjemne do czytania. Ogólnie CKE dała szansę zarówno tym słabszym jak i lepszym =)
Avatar
rapqa / 6 maja 2010 o 22:42
Hej, mysle ze osoby opowiadajace o banalnosci matury powinny siedziec ciszej. ja np rozumiem, ze dla kogos dla kogo jezyk jest przedmiotem ktorego musi sie uczyc matura nie mogla byc banalna. Osobiscie uwielbiam angielski, rozszerzenie takie jak rozszerzenie a matura po prostu maturalna. Wiec przestajcie dobijac ludzi, bo dla kogos banalny jest angielski, dla kogos matma, a dla innego biologia, proste prawda ? Jak sie chce kto pochwalic i powywyzszac nie sobie zalozy pamietnik i tam spisuje swoje przemyslenia. Zreszta chyba na polskim sie dowiedzielismy jak sie wykorzystuje internet... ;]
Zobacz wszystkie komentarze 75

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 0 0

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 6 0

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 13 1

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 34 6

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 16 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 25 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 34 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 328 11

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 7 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!