czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

MATURA2010ODPOWIEDZI

Matura 2010, język polski - Maturzyści o egzaminie: Pytania były łatwe (wideo)

Dodano: 4 maja 2010, 12:25

Analiza "Świętoszka” Moliera, "Zdążyć przed panem Bogiem” Hanny Krall i pytanie, czy internet jest śmietnikiem. M.in. z takimi zadaniami musieli się zmierzyć uczniowie na podstawowej maturze z języka polskiego 2010.

WIDEO

Czytaj więcej o:
~maturzystka~
Milva
Bojo
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

~maturzystka~
~maturzystka~ (16 czerwca 2010 o 16:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zobaczymy ile bedziesz miala procent, bo mowic, ze bylo latwe nie jest trudno.
Rozwiń
Milva
Milva (5 maja 2010 o 20:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie, jestem załamana. Gdy czytam Wasze komentarze. Prostszej matury podstawowej z polskiego jak żyję nie widziałam, a Wy tu lamentujecie, że była tragedia, nie zdacie lub zdacie ledwo. Gdyby ktoś zadał sobie ten straszliwy, nadludzki wręcz trud i przeczytał "Świętoszka" (co zajęłoby mu jakąś godzinę), stwierdziłby, że:
- lektura jest ciekawa,
- lektura nie jest trudna w odbiorze,
- wypracowanie na temat tej lektury można napisać na 30 stron, a nie tylko na 3.
Uważam, że CKE się nie wysiliła (a raczej nie nakazała nam, maturzystom, się bardzo wysilać), tworząc ten arkusz. I - uprzedzam złośliwe komentarze - nie jestem kujonką z Warszawy, mieszkam na pomorskiej wsi. I śmiem twierdzić, że matura podstawowa z polskiego była w tym roku śmiesznie prosta i niemożliwa do oblania dla osób myślących. Po coś były te trzy lata edukacji w szkole średniej, jeśli się ich nie przespało, to maturę ma się w kieszeni.


PS
Ktoś pytał o poziom rozszerzony. W drugim temacie był fragment "Pamiętnika starego subiekta" z "Lalki" i "Nocy wielkiego sezonu" ze "Sklepów cynamonowych". Motyw: sklep. I, jak to na rozszerzeniu, trzeba było zanalizować język utworów, znaleźć środki stylistyczne i porównać oba fragmenty. Moim zdaniem nie było to takie trudne, ale doszłam do tego wniosku dopiero pod koniec egzaminu, bo na początku panikowałam strasznie - zresztą nie ja jedna ;-)
Rozwiń
Bojo
Bojo (4 maja 2010 o 22:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przepraszam bardzo mam pytanie. Dlaczego zawsze sie pytaja LO o matury?? A technikum i licea to sa mniej wazne?? Najbardziej irytuje mnie to, że ciągle jest tylko tekst licealiści przystąpili do matury, doceńmy uczniów technik którzy maja w czwartej klasie po 45 godzin tygodniowo nie wliczając fakultetów. Pozdrawiam wszystkich maturzystów, a zwłaszcza przyszłych techników. A matura nie była taka trudna......
Rozwiń
beata
beata (4 maja 2010 o 22:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
na rozszerz 'żywot człowieka poczciwego' Reja i jakis utwor tokarczuk nalezało zwrocic uwage na przyrode i człowieka, ogolnie rzecz biorac chodziło i cyklicznosc pór roku. Drugiego temattu nie pamietam ale wiem ze była lalka. Nie było żadnych wierszy. Apropos pisania 2 matur w jeden dzien to jakos strasznie mi to nie przeszkadzało przez te dwie godziny mozna bylo wywietrzyc mózg, cos zjesc i zregenerowac sily.
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2010 o 21:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
powiedziecie jakie tematy byly na rozszerzeniu??
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24