wtorek, 23 stycznia 2018 r.

MATURA2012ODPOWIEDZI

Matura 2012: Język polski (ODPOWIEDZI, pytania i arkusze - poziom podstawowy)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 maja 2012, 14:19
Autor: Paweł Puzio

Bartek Milaniuk wkuwa matmę, bo pomyślnie zdany rozszerzony egzamin z tego przedmiotu, to przepustka
Bartek Milaniuk wkuwa matmę, bo pomyślnie zdany rozszerzony egzamin z tego przedmiotu, to przepustka

Matura 2012 z języka polskiego. Odpowiedzi i pytania z matury z języka polskiego na poziomie podstawowym znajdziecie na naszej stronie po zakończeniu egzaminu. "Wesele” Wyspiańskiego i poezja Szymborskiej – na przedmaturalnej giełdzie uchodziły za pewniaki z języka polskiego. Czy słusznie? Maturzyści przekonają się o tym już w piątek o godzinie 9.

Matury w tym roku ruszają w nietypowym terminie, w trakcie długiego weekendu, na dodatek w piątek. – To nie jest problem, bo przerwa do następnego egzaminu daje więcej czasu na powtarzanie. Więc jest w porządku – komentuje Szymon Wiater z IX LO w Lublinie.

Jak zwykle egzamin dojrzałości zaczyna się od języka polskiego. Na giełdzie krążyły dwa tematy – poezja Wisławy Szymborskie i "Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. – Mam nadzieję, że Szymborskiej nie będzie. Jej teksty mogą zbyt trudne do interpretacji – mówi Marta Lecka z II LO w Lublinie. – Spodziewam się czegoś z pozytywizmu albo z literatury światowej – dodaje Zuzanna Dołycka, także z II LO w Lublinie.

Długi weekend wymusił na szkołach wcześniejsze przygotowanie się do egzaminów dojrzałości. – Sale są gotowe już od poniedziałku. Stoliki ustawione, baterie w zegarkach wymienione. Czekamy na maturzystów – mówi Elżbieta Sękowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Lublinie.

Komisje egzaminacyjne musiały zebrać się w szkołach już przed godz. 5 rano. – O tej godzinie do szkół powinny zostać dostarczone koperty w pytaniami. Do godz. 9 są pilnie strzeżone w szkolnym sejfie – dodaje Zbigniew Jakuszko, dyrektor V LO w Lublinie.

Matura 2012 język polski - odpowiedzi i pytania

Niedługo po zakończeniu matury z języka polskiego na naszej stronie opublikujemy arkusze z pytaniami. Następnie będziemy też publikowali nasze propozycje odpowiedzi. Czekamy też na Wasze sugestie odpowiedzi do matury z języka polskiego 2012. Możecie je dodawać w komentarzach do tego artykułu.

Matura 2012 - w województwie lubelskim zdaje 31 189 osób

Wyniki matury decydują o przyjęciu na studia. Młodzież wybierająca kierunki politechniczne czy medycynę nie obawia się egzaminu z polskiego. Wystarczy, że go zdadzą, wynik nie jest istotny. Dla nich najważniejsze są przedmioty kierunkowe – matematyka, fizyka, biologia czy chemia.

– Cały czas wkuwam matmę, bo z tego przedmiotu zdaję egzamin rozszerzony. Wybieram się na Politechnikę Lubelską, na budownictwo. Dla mnie więc matematyka jest kluczowa. Nie czuję większego stresu przed polskim, choć od kilku dni czuję dreszczyk emocji – mówi Bartek Milaniuk, tegoroczny maturzysta z XXIV Liceum w Lublinie. – Zdecydowanie bardziej przykładam się do egzaminów o profilu kierunkowym, ponieważ one liczą się przy rekrutacji na studia. To jest klucz do spełnienia moich marzeń – dodaje Marta Lecka.

W tym roku do egzaminów maturalnych w naszym województwie podchodzi 31 tysięcy 189 młodych ludzi. – Egzamin dojrzałości zaczyna się w piątek językiem polskim na poziomie podstawowym. W poniedziałek język polski – poziom rozszerzony. A 8 maja, we wtorek, pisemny obowiązkowy egzamin z matematyki – mówi Katarzyna Fik, rzecznik lubelskiego kuratorium.

Egzaminy potrwają do 25 maja. Ci, którym powinie się noga podczas matury mogą zdawać poprawki. – Pisemne egzaminy poprawkowe przeprowadzone będą 21 sierpnia, ustne poprawkowe pomiędzy 20–24 sierpnia – dodaje Katarzyna Fik.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!