środa, 24 stycznia 2018 r.

MATURA2013ODPOWIEDZI

Matura 2013 matematyka. Odpowiedzi, arkusze (pobierz)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 maja 2013, 08:08

Dzisiaj matura 2013 z matematyki. Odpowiedzi na naszym portalu (Dorota Awiorko-Klimek)
Dzisiaj matura 2013 z matematyki. Odpowiedzi na naszym portalu (Dorota Awiorko-Klimek)

Matura 2013. Matematyka to według uczniów jeden z najtrudniejszych egzaminów maturalnych. Pobierz odpowiedzi i arkusze pytań z dzisiejszej matury z matematyki (CKE).

Ściągnij arkusz

ODPOWIEDZI

Co roku matematyka budzi na maturze największe emocje. Od 2010 roku to obowiązkowy przedmiot na maturze. Właśnie przed trzema laty nie zdało jej 13 proc. uczniów z woj. lubelskiego. Około 4 tys. maturzystów musiało zdawać poprawkę. A jakie nastroje są dzisiaj?

- Nie stresuję się, bo z matematyki jestem dobra. Podstawa jakoś pójdzie - mówi jedna z uczennic 5 LO w Lublinie. - Odpowiedź prosta: dużo się uczyłem matematyki, więc nie będzie problemu. Na maturze próbnej poszła dobrze - dodaje jej kolega.

Matura 2013 z matematyki zacznie się o godz. 9 i potrwa 170 minut. Aby zaliczyć maturę, trzeba uzyskać co najmniej 30 proc. punktów z przedmiotów obowiązkowych. Rezultaty egzaminów maturalnych są podstawą przy rekrutacji na studia.

Odpowiedzi z matematyki i arkusze z pytaniami znajdziecie tutaj po zakończeniu egzaminu.Matura 2013 z \"Przedwiośnia”

Autorytety w powieści Stefana Żeromskiego, porównanie noweli Elizy Orzeszkowej i wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz… technika we współczesnym świecie. Z takimi tematami zmierzyli się wczoraj uczniowie na maturze z języka polskiego.

Ponad 30 tys. absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu rozpoczęło wczoraj najważniejsze egzaminy w życiu. Na początek zasiedli do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Wrażenia? Część uczniów V LO im. Marii Curie-Skłodowskiej przy ul. Lipowej w Lublinie, z którymi rozmawialiśmy, uznała egzamin za trudny. Część – wręcz odwrotnie. – Było łatwo, szybko poszło – mówi Marek Koperczuk z klasy 3E. – Szczerze mówiąc, spodziewaliśmy się "Przedwiośnia” – dodaje.

– Jestem zadowolona. Poszło mi dobrze. Chyba – stwierdza Marzena Adamiak, koleżanka Marka z klasy.
Maturzyści odpowiadali na pytania dotyczące fragmentu popularnonaukowego tekstu "Świat w 44 zerach” autorstwa dr. Tomasza Rożka – fizyka publikującego w "Gościu Niedzielnym”, znanego także z programu "Dzień Dobry TVN”.Musieli też napisać wypracowanie na jeden z dwóch tematów (do wyboru). W pierwszym chodziło o porównanie noweli Elizy Orzeszkowej "Gloria victis” i wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "Mazowsze”. Drugi dotyczył autorytetów w "Przedwiośniu” Stefana Żeromskiego.

Wczoraj po południu chętni zdawali także maturę z wiedzy o tańcu.

Matura 2013 matematyka i inneDziś obowiązkowy egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, a po południu – dla chętnych – z historii muzyki.

Jutro język angielski. W piątek – rozszerzone testy z języka polskiego i matematyki. Od przyszłego tygodnia kolejne egzaminy pisemne, a w międzyczasie także ustne.

PO KAŻDEJ CZĘŚCI EGZAMINU NA WWW.DZIENNIKWSCHODNI.PL ZNAJDZIECIE ARKUSZE Z PYTANIAMI I ODPOWIEDZI

Odpowiedzi i arkusze z matury także na stronie Mojego Miasta Lublin: Matura 2013: Matematyka. Odpowiedzi i arkusze
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Mama maturzysty
rafał
tth
(46) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mama maturzysty
Mama maturzysty (10 maja 2013 o 12:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Słuchajcie, tu mają pierwsze zadania z matematyki rozszerzonej: [url="http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/890038,matura-2013-matematyka-rozszerzona-zadania-arkusz-cke,id,t.html#komentarze"]http://www.gazetawro...html#komentarze[/url]

Jestem mamą maturzysty i strasznie się denerwuję. Pomóżcie mi rozwiązać kilka. Proszę!
Rozwiń
rafał
rafał (9 maja 2013 o 15:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color=#000000][font=arial][size=3]Matura poszła bardzo dobrze ponieważ pobrałem przecieki maturalne z tego bloga: [/size][/font][/color][url="http://przeciekizmatury.blogspot.com/"]http://przeciekizmatury.blogspot.com/[/url]

[color=#000000][font=arial][size=3]Wszystkie przedmioty się sprawdziły, więc jak by ktoś chciał rozszeżoną matematykę, polski czy inne przedmioty np. geografia, biologia, chemia. [/size][/font][/color]
[color=#000000][font=arial][size=3]To niech pobiera, pliki czyste to nie żadne wirusy czy trojany. [/size][/font][/color]

[url="http://przeciekizmatury.blogspot.com/"]http://przeciekizmatury.blogspot.com/[/url]
Rozwiń
tth
tth (8 maja 2013 o 19:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a jeżeli w zad.27 rozpisałam dobrze lecz zły wynik otzrymam 1pkt?
Rozwiń
Karol
Karol (8 maja 2013 o 19:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url="http://www.youtube.com/watch?v=Xxr46ydpG-k"]http://www.youtube.com/watch?v=Xxr46ydpG-k

R[/url]ozwiązania video z dzisiejszej matury!
Rozwiń
Gość
Gość (8 maja 2013 o 19:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tak, nie było napisane żeby zapisać w najprostszej postaci
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (46)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!