niedziela, 18 lutego 2018 r.

MATURA2013ODPOWIEDZI

Matura 2013: Sprawdź wyniki ze szkół woj. lubelskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 czerwca 2013, 14:18

 (Archiwum)
(Archiwum)

80 proc. absolwentów w Lubelskiem, którzy przystąpili do matury w maju zdało go. W piątek Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła wyniki tegorocznego egzaminu. Najlepiej poszło uczniom w województwie lubuskim

WYNIKI Zdawalność w szkołach maturalnych w maju 2013 roku - woj. lubelskie Zdawalność egzaminu maturalnego w 2013 roku w powiatach Średnie wyniki z przedmiotów zdawanych obowiązkowo - w poszczególnych powiatach Wstępna informacja o wynikach Matury 2013 - woj. lubelskie – Matura? Poszła mi nieźle. Najlepiej zdałem matematykę – na 70 procent – zaznacza Daniel Kępa, tegoroczny maturzysta z XXIV Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, który w piątek obierał swoje świadectwo ze szkoły. – Na studia chcę iść albo na UMCS albo Uniwersytet Przyrodniczy na gospodarkę przestrzenną. To jest po części powiązane z architekturą i matematyką. W piątek poznaliśmy wstępną informację o wynikach tegorocznych matur. Jak informuje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie, w maju w województwie lubelskim do egzaminu dojrzałości przystąpiło 20 545 tegorocznych absolwentów. 80 procent zdało. Rewelacji nie ma, bo średnia krajowa to 81 proc. – W skali kraju uplasowaliśmy się dopiero na 13, 14 miejscu (na 16-red.) – podaje Renata Janicka z lubelskiego biura OKE Kraków. – Również 80 procent zdanych matur mają uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego, tyle, że u nich 14 procent ma prawo zdawać maturę jeszcze raz, u nas 13 proc. W naszym regionie najlepiej wypadli uczniowie liceów ogólnokształcących, w których maturę zdało 89 proc. uczniów, najgorzej – licea uzupełniające – 21 proc. – Dobre wyniki osiągnęli nasi maturzyści, w przypadku języków obcych np. język francuski zdali na poziomie 100 proc., języka angielski – 94 proc., w przeciwieństwie do języka logiki, czyli matematyki – 83 proc. – podkreśla Janicka. Sukces świętują już uczniowie i nauczyciele z "Paderewskiego”. – Nasi maturzyści wypadli bardzo dobrze. Mamy 100 procent zdanych matur – cieszy się Adam Kalbarczyk, dyrektor Zespołu Międzynarodowych Szkół im. I. J. Paderewskiego w Lublinie. – Chcę studiować architekturę wnętrz w Akademii Sztuki Pięknych w Warszawie – zdradza Małgorzata Moritz, absolwentka "Paderewskiego”. – W związku z tym kierunkiem zdawałam rozszerzony egzamin z historii sztuki, języka angielskiego i niemieckiego. Z wyników egzaminu maturalnego jestem bardzo zadowolona. Właśnie odebrałam ze szkoły świadectwo. Nie wszyscy mają jednak powody do radości. – Ze wstępnej informacji wynika, że matura została unieważniona przez CKE 22 absolwentom, kolejnym trzem egzamin unieważnili dyrektorzy – informuje Dorota Jaworowska z Kuratorium Oświaty w Lublinie. Chodzi w sumie 10 szkół w naszym regionie.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
QPON
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

QPON
QPON (28 czerwca 2013 o 16:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zniżki do różnych miejsc w Lublinie -> www.qpony.pl , Jeśli chcesz otrzymać katalog papierowy ze zniżkami po prostu napisz-> mysteryshopping@interia.pl. Nic nie kosztuje. Pozdrawiam i zachęcam.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!