niedziela, 21 stycznia 2018 r.

MATURA2013ODPOWIEDZI

Matura poprawkowa matematyka 2013

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 sierpnia 2013, 19:19
Autor: (aa)

W województwie lubelskim w maju maturę zdało 80 procent absolwentów (Maciej Kaczanowski / Archiwum)
W województwie lubelskim w maju maturę zdało 80 procent absolwentów (Maciej Kaczanowski / Archiwum)

Od 26 sierpnia absolwenci szkół średnich będą poprawiać egzaminy maturalne. Chodzi o te osoby, które przystąpiły do matury w maju br. i nie zdały jednego egzaminu w części ustnej lub pisemnej. Odpowiedzi i arkusze będzie można znaleźć na naszej stronie.

– Najwięcej absolwentów w naszym województwie będzie pisać egzamin poprawkowy z matematyki na poziomie podstawowym – mówi Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty.

Matematykę na poziomie podstawowym będzie pisać po raz drugi ponad 3,2 tys. absolwentów, najwięcej w Lublinie – 585 osób, w Zamościu – 276, w Chełmie – 202, zaś w Białej Podlaskiej – 183.

Egzaminy pisemne w terminie poprawkowym zaplanowano na 27 sierpnia. Rozpoczną się o godz. 9. Poza matematyką maturzyści będą też poprawiać pisemnie egzaminy z języków, m.in. angielskiego i niemieckiego.

Z kolei harmonogram egzaminów ustnych w dniach 26–30 sierpnia ustalają dyrektorzy szkół. Wśród przedmiotów najczęściej powtarza się język angielski. Sporadycznie język rosyjski. W powiecie świdnickim, jak i kraśnickim ten przedmiot chce poprawiać tylko jeden uczeń.

W województwie lubelskim w maju maturę zdało 80 procent absolwentów. Najlepiej wypadli uczniowie liceów ogólnokształcących, w których maturę zdało 89 proc. uczniów, najgorzej – licea uzupełniające – zdał co piąty.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!