Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

MATURA2013ODPOWIEDZI

9 maja 2013 r.
17:30
Edytuj ten wpis

Woda na maturze? Zabroniona

0 17 A A
Na egzaminie maturzysta może mieć na ławce tylko dokument <br />
tożsamości i przybory do pisania. Inne r
Na egzaminie maturzysta może mieć na ławce tylko dokument
tożsamości i przybory do pisania. Inne r

Rodzice maturzystów ze Świdnika nie rozumieją dlaczego ich dzieci nie mogły wejść na egzamin z butelką wody. – Takie są przepisy – tłumaczy szkoła.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podczas egzaminów maturalnych zabroniono uczniom wnoszenia butelek z wodą – oburza się ojciec ucznia, który zdawał maturę w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku. – W kuratorium ustaliłem, że dyrektor szkoły w uzasadnionych przypadkach możne zezwolić na wniesienie napoju. Na zewnątrz jest 27 stopni, więc to chyba jeden z takich przypadków? Maturzyści siedzą w garniturach, są zdenerwowani, chce im się pić – podkreśla rodzic.

– Wszyscy pamiętamy, że kiedyś w czasie matur były napoje, kanapki, a maturzyści przynosili maskotki. Teraz to zabronione – mówi Anna Goral, dyrektor PCEZ w Świdniku. – Takie są zasady nie tylko podczas matur, ale też np. egzaminów gimnazjalnych czy zawodowych – dodaje.

– Rzeczywiście, wnoszenie wody do sali egzaminacyjnej jest zabronione – potwierdza Renata Janicka z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, która organizuje egzaminy w naszym regionie. – Może to zrobić jedynie osoba z zaświadczeniem od lekarza o chorobie lub ciąży – wyjaśnia.

A co z maturzystami zdającymi egzaminy w nietypowych jak na maj upałach? – Jeżeli ktoś nie może wytrzymać, to może wyjść z sali i napić się wody na korytarzu. Tak samo, jak z wyjściem do łazienki – tłumaczy Janicka.

– Tyle że inne szkoły, np. I LO w Świdniku, we własnym zakresie zapewniają maturzystom wodę – twierdzi rodzic, który się z nami skontaktował.

– Tak, ale można z niej skorzystać dopiero po egzaminie. Tak samo, jak u nas – mówi dyrektor Goral. – My wcześniej przewietrzyliśmy sale. W oknach są rolety, nie jest tak gorąco jak na zewnątrz – dodaje.
– A marynarkę czy żakiet zawsze można zdjąć – radzi Janicka.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MArysia / 15 maja 2013 o 14:57
Oczywiście, że [color=#ff0000]POWINNA[/color] być woda w czasie matury. To jest najważniejszy egzamin w życiu każdego młodego człowieka. Zobaczcie dlaczego woda jest taka ważna dla naszego organizmu [url="http://pijwode.blogspot.com/"]http://pijwode.blogspot.com/[/url]
Avatar
aaa / 15 maja 2013 o 13:31
[quote name='AVATAR' timestamp='1368207617' post='768462']
Widzę, że tutaj na forum jest wiele osób, których stopień inteligencji wynosi 3 pkt. czyli trochę mniej od mojego odkurzacza. Krzykacze zza kompa. Autorowi chodzi o zwykły dostęp do wody, którą pijemy kilka razy dziennie bo mamy taką potrzebę, a Pani dyrektor nie wyraża na to zgody zasłaniając się dziwnymi przepisami. Ponadto Pani dyrektor wysyła maturzystów po zaświadczenie do lekarza, że Oni MUSZĄ pić wodę codziennie. Przecież to jest chore. Jutro ta Pani oświadczy, ze należy mieć zaświadczenie od lekarza, że musimy skorzystać z potrzeby fizjologicznej. Picie wody to rzecz naturalna. Szkoła powinna we własnym zakresie zapewnić taki napój. Na każdej konferencji, spotkaniu biznesowym, szkoleniu jest woda i to normalne ale tutaj jednak nie - tutaj jest Pani dyrektor, która zasłania się przepisami. To jest chore. Na zewnątrz są upały i spożywanie wody jest naturalne w takim przypadku. A może któryś z maturzystów zemdleje ? Na pewno też będzie miała na to przepis
[/quote] Dobrze, że ty jesteś taki inteligentny. A egzamin zewnętrzny to nie spotkanie biznesowe, jakbyś nie zauważył. Z takim poziomem IQ startuj na dyrektora OKE. Może uda ci się coś zmienić, bo wszyscy biedni maturzuści nam pomdleją.
[quote name='AVATAR' timestamp='1368207617' post='768462']
Widzę, że tutaj na forum jest wiele osób, których stopień inteligencji wynosi 3 pkt. czyli trochę mniej od mojego odkurzacza. Krzykacze zza kompa. Autorowi chodzi o zwykły dostęp do wody, którą pijemy kilka razy dziennie bo mamy taką potrzebę, a Pani dyrektor nie wyraża na to zgody zasłaniając się dziwnymi przepisami. Ponadto Pani dyrektor wysyła maturzystów po zaświadczenie do lekarza, że Oni MUSZĄ pić wodę codziennie. Przecież to jest chore. Jutro ta P... rozwiń
Avatar
UCZEń / 15 maja 2013 o 13:23
Ojej! Mały dzidziuś potrzebował wody...Niesamowite. Miej pretensje do OKE, która wymyśliła te przepisy!!!! Też jestem uczniem PCEZ i jakoś dałem radę. BEZ PRZESADY!!!
Avatar
Annim / 14 maja 2013 o 18:59
U nas w szkole też nie wolno było miec wody i jakoś nikomu krzywda sie nie stała, szukanie dziury w całym i tyle.
Avatar
ania / 14 maja 2013 o 14:56
Oczywiście, że nauczyciele również siedzą o "suchym pysku" jak udało Ci się o tym wspomnieć. I patrzą w ścianę przez 170, 180 czy 240 minut (fascynujące zajęcie), bo przecież czytanie książki i szelest kartek przeszkodzi "szanownemu uczniowi" w pracy. Zastanawia mnie fakt dlaczego zawsze nauczyciele są winni wszystkiemu. No, ale przecież ktoś kto idzie na maturę ma prawo obrzucać błotem wszystkich i wszystko...toż to egzamin dojrzałości....
Avatar
Inge / 10 maja 2013 o 20:11
[quote name='AVATAR' timestamp='1368207617' post='768462']
Pani dyrektor wysyła maturzystów po zaświadczenie do lekarza, że Oni MUSZĄ pić wodę codziennie. Przecież to jest chore.
[/quote]

Przesadzasz i to bardzo. Egzamin maturalny odbywa się w klimatyzowanej sali, a nie na pełnym słońcu i trwa około dwóch godzin, czyli tyle ile każdy normalny zdrowy człowiek może spokojnie wytrzymać bez wody, podobnie jak bez korzystania z toalety. Gdyby jednak nie wytrzymał, może wyjść i się napić, tak samo jak może wyjść do toalety. W czym więc problem? Z czego robicie taką sensację?
[quote name='AVATAR' timestamp='1368207617' post='768462']
Pani dyrektor wysyła maturzystów po zaświadczenie do lekarza, że Oni MUSZĄ pić wodę codziennie. Przecież to jest chore.
[/quote]

Przesadzasz i to bardzo. Egzamin maturalny odbywa się w klimatyzowanej sali, a nie na pełnym słońcu i trwa około dwóch godzin, czyli tyle ile każdy normalny zdrowy człowiek może spokojnie wytrzymać bez wody, podobnie jak bez korzystania z toalety. Gdyby jednak nie wytrzymał, może wyjść i się napić, tak samo j... rozwiń
Avatar
AVATAR / 10 maja 2013 o 19:40
Widzę, że tutaj na forum jest wiele osób, których stopień inteligencji wynosi 3 pkt. czyli trochę mniej od mojego odkurzacza. Krzykacze zza kompa. Autorowi chodzi o zwykły dostęp do wody, którą pijemy kilka razy dziennie bo mamy taką potrzebę, a Pani dyrektor nie wyraża na to zgody zasłaniając się dziwnymi przepisami. Ponadto Pani dyrektor wysyła maturzystów po zaświadczenie do lekarza, że Oni MUSZĄ pić wodę codziennie. Przecież to jest chore. Jutro ta Pani oświadczy, ze należy mieć zaświadczenie od lekarza, że musimy skorzystać z potrzeby fizjologicznej. Picie wody to rzecz naturalna. Szkoła powinna we własnym zakresie zapewnić taki napój. Na każdej konferencji, spotkaniu biznesowym, szkoleniu jest woda i to normalne ale tutaj jednak nie - tutaj jest Pani dyrektor, która zasłania się przepisami. To jest chore. Na zewnątrz są upały i spożywanie wody jest naturalne w takim przypadku. A może któryś z maturzystów zemdleje ? Na pewno też będzie miała na to przepis
Widzę, że tutaj na forum jest wiele osób, których stopień inteligencji wynosi 3 pkt. czyli trochę mniej od mojego odkurzacza. Krzykacze zza kompa. Autorowi chodzi o zwykły dostęp do wody, którą pijemy kilka razy dziennie bo mamy taką potrzebę, a Pani dyrektor nie wyraża na to zgody zasłaniając się dziwnymi przepisami. Ponadto Pani dyrektor wysyła maturzystów po zaświadczenie do lekarza, że Oni MUSZĄ pić wodę codziennie. Przecież to jest chore. Jutro ta Pani oświadczy, ze należy mieć zaświadczenie od lekarza, że musimy skorzystać z potrzeby f... rozwiń
Avatar
Brak / 10 maja 2013 o 16:01
Jestem z PCEZ.PCEZ to nie szkoła tylko stan umysłu.
Avatar
MATUTRA / 10 maja 2013 o 14:04
widać są równi i równiejsi wystarczy obejrzeć relacje w tv że w niektórych szkołach woda stała na każdym stoliku zdającego. czyli w Warszawie i Łodzi można w Świdniku i Lublinie NIEEEEEEEEEEE!!!!!
Avatar
79 rocznik / 10 maja 2013 o 10:25
[quote name='30' timestamp='1368173942' post='768216']
Jeśli za kimś lata rodzic, bawiąc się w jego rzecznika, bo '' moje dziecko i matura'' to uważam, że nie powinna taka osoba matury pisać. Egzamin jak to się zwało ''dojrzałości'' a mamusia za ręke prowadzi. Wstyd, żeby pełnoletni człowiek nie potrafił załatwić tak prozaicznych rzeczy!
[/quote]
Zgadzam się w 100%. Masakra jakaś. Zachowanie jak w przedszkolu.
Avatar
MArysia / 15 maja 2013 o 14:57
Oczywiście, że [color=#ff0000]POWINNA[/color] być woda w czasie matury. To jest najważniejszy egzamin w życiu każdego młodego człowieka. Zobaczcie dlaczego woda jest taka ważna dla naszego organizmu [url="http://pijwode.blogspot.com/"]http://pijwode.blogspot.com/[/url]
Avatar
aaa / 15 maja 2013 o 13:31
[quote name='AVATAR' timestamp='1368207617' post='768462']
Widzę, że tutaj na forum jest wiele osób, których stopień inteligencji wynosi 3 pkt. czyli trochę mniej od mojego odkurzacza. Krzykacze zza kompa. Autorowi chodzi o zwykły dostęp do wody, którą pijemy kilka razy dziennie bo mamy taką potrzebę, a Pani dyrektor nie wyraża na to zgody zasłaniając się dziwnymi przepisami. Ponadto Pani dyrektor wysyła maturzystów po zaświadczenie do lekarza, że Oni MUSZĄ pić wodę codziennie. Przecież to jest chore. Jutro ta Pani oświadczy, ze należy mieć zaświadczenie od lekarza, że musimy skorzystać z potrzeby fizjologicznej. Picie wody to rzecz naturalna. Szkoła powinna we własnym zakresie zapewnić taki napój. Na każdej konferencji, spotkaniu biznesowym, szkoleniu jest woda i to normalne ale tutaj jednak nie - tutaj jest Pani dyrektor, która zasłania się przepisami. To jest chore. Na zewnątrz są upały i spożywanie wody jest naturalne w takim przypadku. A może któryś z maturzystów zemdleje ? Na pewno też będzie miała na to przepis
[/quote] Dobrze, że ty jesteś taki inteligentny. A egzamin zewnętrzny to nie spotkanie biznesowe, jakbyś nie zauważył. Z takim poziomem IQ startuj na dyrektora OKE. Może uda ci się coś zmienić, bo wszyscy biedni maturzuści nam pomdleją.
[quote name='AVATAR' timestamp='1368207617' post='768462']
Widzę, że tutaj na forum jest wiele osób, których stopień inteligencji wynosi 3 pkt. czyli trochę mniej od mojego odkurzacza. Krzykacze zza kompa. Autorowi chodzi o zwykły dostęp do wody, którą pijemy kilka razy dziennie bo mamy taką potrzebę, a Pani dyrektor nie wyraża na to zgody zasłaniając się dziwnymi przepisami. Ponadto Pani dyrektor wysyła maturzystów po zaświadczenie do lekarza, że Oni MUSZĄ pić wodę codziennie. Przecież to jest chore. Jutro ta P... rozwiń
Avatar
UCZEń / 15 maja 2013 o 13:23
Ojej! Mały dzidziuś potrzebował wody...Niesamowite. Miej pretensje do OKE, która wymyśliła te przepisy!!!! Też jestem uczniem PCEZ i jakoś dałem radę. BEZ PRZESADY!!!
Avatar
Annim / 14 maja 2013 o 18:59
U nas w szkole też nie wolno było miec wody i jakoś nikomu krzywda sie nie stała, szukanie dziury w całym i tyle.
Avatar
ania / 14 maja 2013 o 14:56
Oczywiście, że nauczyciele również siedzą o "suchym pysku" jak udało Ci się o tym wspomnieć. I patrzą w ścianę przez 170, 180 czy 240 minut (fascynujące zajęcie), bo przecież czytanie książki i szelest kartek przeszkodzi "szanownemu uczniowi" w pracy. Zastanawia mnie fakt dlaczego zawsze nauczyciele są winni wszystkiemu. No, ale przecież ktoś kto idzie na maturę ma prawo obrzucać błotem wszystkich i wszystko...toż to egzamin dojrzałości....
Avatar
Inge / 10 maja 2013 o 20:11
[quote name='AVATAR' timestamp='1368207617' post='768462']
Pani dyrektor wysyła maturzystów po zaświadczenie do lekarza, że Oni MUSZĄ pić wodę codziennie. Przecież to jest chore.
[/quote]

Przesadzasz i to bardzo. Egzamin maturalny odbywa się w klimatyzowanej sali, a nie na pełnym słońcu i trwa około dwóch godzin, czyli tyle ile każdy normalny zdrowy człowiek może spokojnie wytrzymać bez wody, podobnie jak bez korzystania z toalety. Gdyby jednak nie wytrzymał, może wyjść i się napić, tak samo jak może wyjść do toalety. W czym więc problem? Z czego robicie taką sensację?
[quote name='AVATAR' timestamp='1368207617' post='768462']
Pani dyrektor wysyła maturzystów po zaświadczenie do lekarza, że Oni MUSZĄ pić wodę codziennie. Przecież to jest chore.
[/quote]

Przesadzasz i to bardzo. Egzamin maturalny odbywa się w klimatyzowanej sali, a nie na pełnym słońcu i trwa około dwóch godzin, czyli tyle ile każdy normalny zdrowy człowiek może spokojnie wytrzymać bez wody, podobnie jak bez korzystania z toalety. Gdyby jednak nie wytrzymał, może wyjść i się napić, tak samo j... rozwiń
Avatar
AVATAR / 10 maja 2013 o 19:40
Widzę, że tutaj na forum jest wiele osób, których stopień inteligencji wynosi 3 pkt. czyli trochę mniej od mojego odkurzacza. Krzykacze zza kompa. Autorowi chodzi o zwykły dostęp do wody, którą pijemy kilka razy dziennie bo mamy taką potrzebę, a Pani dyrektor nie wyraża na to zgody zasłaniając się dziwnymi przepisami. Ponadto Pani dyrektor wysyła maturzystów po zaświadczenie do lekarza, że Oni MUSZĄ pić wodę codziennie. Przecież to jest chore. Jutro ta Pani oświadczy, ze należy mieć zaświadczenie od lekarza, że musimy skorzystać z potrzeby fizjologicznej. Picie wody to rzecz naturalna. Szkoła powinna we własnym zakresie zapewnić taki napój. Na każdej konferencji, spotkaniu biznesowym, szkoleniu jest woda i to normalne ale tutaj jednak nie - tutaj jest Pani dyrektor, która zasłania się przepisami. To jest chore. Na zewnątrz są upały i spożywanie wody jest naturalne w takim przypadku. A może któryś z maturzystów zemdleje ? Na pewno też będzie miała na to przepis
Widzę, że tutaj na forum jest wiele osób, których stopień inteligencji wynosi 3 pkt. czyli trochę mniej od mojego odkurzacza. Krzykacze zza kompa. Autorowi chodzi o zwykły dostęp do wody, którą pijemy kilka razy dziennie bo mamy taką potrzebę, a Pani dyrektor nie wyraża na to zgody zasłaniając się dziwnymi przepisami. Ponadto Pani dyrektor wysyła maturzystów po zaświadczenie do lekarza, że Oni MUSZĄ pić wodę codziennie. Przecież to jest chore. Jutro ta Pani oświadczy, ze należy mieć zaświadczenie od lekarza, że musimy skorzystać z potrzeby f... rozwiń
Avatar
Brak / 10 maja 2013 o 16:01
Jestem z PCEZ.PCEZ to nie szkoła tylko stan umysłu.
Avatar
MATUTRA / 10 maja 2013 o 14:04
widać są równi i równiejsi wystarczy obejrzeć relacje w tv że w niektórych szkołach woda stała na każdym stoliku zdającego. czyli w Warszawie i Łodzi można w Świdniku i Lublinie NIEEEEEEEEEEE!!!!!
Avatar
79 rocznik / 10 maja 2013 o 10:25
[quote name='30' timestamp='1368173942' post='768216']
Jeśli za kimś lata rodzic, bawiąc się w jego rzecznika, bo '' moje dziecko i matura'' to uważam, że nie powinna taka osoba matury pisać. Egzamin jak to się zwało ''dojrzałości'' a mamusia za ręke prowadzi. Wstyd, żeby pełnoletni człowiek nie potrafił załatwić tak prozaicznych rzeczy!
[/quote]
Zgadzam się w 100%. Masakra jakaś. Zachowanie jak w przedszkolu.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą 0 3

Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, promowali już wicemarszałek Beata Mazurek, senator Józef Zając jako szef lokalnych struktur Porozumienia oraz Jarosław Gowin. Sam kandydat coraz zwołuje konferencje prasowe. Jego rywale na razie milczą.

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim
22 czerwca 2018, 18:00

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 czerwca o godz. 18 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Wielkie Plenerowe Rozpoczęcie Wakacji. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek 3 2

Tak jak już pisaliśmy, po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek można się spodziewać burz z ulewnym deszczem i gradem w woj. lubelskim.

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia]
galeria

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia] 4 3

Kierowca zjechał z drogi, wjechał w płot, drzewo, a potem zatrzymał się na domu. W środku aż wywróciła się szafa.

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie 8 2

W środę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zmarł ks. mgr Krzysztof Piotr Kwiatkowski, wikariusz parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie - informuje Archidiecezja Lubelska.

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego 5 2

Puławski Park Naukowo-Technologiczny ciągle znajduje się w finansowych tarapatach. Spółka, bez kroplówki z budżetu miasta, nie miałaby środków na działalność bieżącą.

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia]
galeria

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia] 0 0

Prawie 180 uczniów odebrało wczoraj nagrody za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. To 97 uczniów z podstawówek, 48 gimnazjalistów oraz 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania?
Tylko u nas

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania? 9 2

Od czterech lat lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej wie o ukrytym w Bełżycach archiwum Armii Krajowej i antykomunistycznej organizacji „Wolność i Niezawisłość”. Tak twierdzi Grzegorz Cel, syn Janiny Cel ps. „Niusia”, archiwistki „Rysia” . IPN żadnych poszukiwań nie rozpoczął do dziś, więc syn „Niusi” historię archiwum opowiedział nam.

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę
UTRUDNIENIA NA DK12

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę 5 3

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych na ulicy Lubelskiej w Końskowoli (pow. puławski). Samochód potrącił tam kobietę.