Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

MATURA2014

6 maja 2014 r.
8:58
Edytuj ten wpis

Matura 2014 matematyka - ODPOWIEDZI. Pobierz arkusze, test

9 26 A A

Matura z matematyki - sprawdź odpowiedzi i arkusze pytań z dzisiejszej matury z matematyki. Publikujemy je na www.dziennikwschodni.pl

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Matura 2014. Matematyka - opinie maturzystów

Uczniowie z klas o profilu matematycznym raczej nie mieli problemu z dzisiejszą maturą z matematyki na poziomie podstawowym. - Matematyka podstawowa to bardziej dla mnie przyjemność niż obowiązek - przyznaje Marcin Sapko z III LO w Lublinie. - Ale myślę, że była dosyć trudna patrząc na to co było w poprzednich latach. Najtrudniejsza odkąd jest przedmiotem obowiązkowym na maturze - dodaje uczeń.

- Liczę na 100 procent, myślę że to była tylko formalność. W piątek zaczną się prawdziwe zmagania na rozszerzeniu - mówi Kamil Pizoń. - Ale matura mogła sprawić trudność, szczególnie uczniom z klas humanistycznych.

Matura z matematyki to jeden z najbardziej nielubianych przez uczniów egzaminów. Powód jest prosty. Matematyki nie zdaje co roku co szósty maturzysta.

>> ARKUSZ Z MATEMATYKI: POBIERZ


- Mam nadzieję, że poziom będzie porównywalny do tego, jaki wczoraj był na egzaminie z polskiego. Poszło mi bardzo dobrze i chciałabym to powtórzyć na matematyce - mówi nam Agnieszka z Pallotyńskiego Liceum Ogólnokształcącego.

Część absolwentów Technikum nr 1 w Zamościu wybiera matematykę na poziomie rozszerzonym.



Matura 2014. Matematyka - odpowiedzi i arkusze

Matura 2014 z matematyki na poziomie podstawowym rozpoczęła się o godz. 9 i potrwa 170 minut. Będziemy publikować odpowiedzi i pytania z egzaminu. Na naszej stronie znajdziecie też arkusze z matematyki.

Matematyka na poziomie rozszerzonym odbędzie się w piątek.

- Mam nadzieję, że zdam. Ale o odpowiedzi łatwo nie było - mówiła nam w 2011 r. Katarzyna Banaszek z III LO. Zobaczcie co wówczas mówili uczniowie o maturze z z matematyki:

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gościu / 7 maja 2014 o 06:52
~hytg~
Jestem w LO o profilu sportowym więc wiesz... Twoje argumenty są tragiczne ^^
Avatar
hytg / 6 maja 2014 o 19:06

Ludzie nie przesadzajcie... zadania zamknięte były dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, a to że niektórzy myślą d*pą a nie głową to nie wina CKE :) Pozdrawiam.

PS
Też dzisiaj pisałem maturę :)

To że Ty jesteś upośledzony o profilu mat fiz nie oznacza, że matura była super łatwa!

Avatar
Di / 6 maja 2014 o 17:03

Błagam, to zadanie otwarte z resztą z dzielenia przez 7 rozwiązałem w pamięci w 15 s. To ma być egzamin maturalny?

Avatar
lilka / 6 maja 2014 o 16:43

Ja uważam że wiekszości przydałaby się znajomość gramatyki a nie lektur które sa na maturze i tych wszystkich funkcji jezykowych. Skoro teoretycznie nie miałoby być matmy to i niech nie bedzie polskiego. mi zadna znajomosc lektur nie przyda sie na studiach i matura z polskiego jest mi nie potrzebna (a matematyka owszem) ale skoro ja mam sie meczyc i ja pisac chociaz na te 30% to dlaczego inni nie mieliby sie pomeczyc z matma?

Avatar
xxx / 6 maja 2014 o 16:25

moim zdaniem matura z matematyki to WIELKI BŁĄD. maturę z tego przedmiotu mogą zdawać ludzie, którym potrzebne to będzie na studia. Ja osobiście jestem bardziej humanistą niż matematykiem. I już teraz wiem że oblałem. Nie chdzi o to czy jestem mądry czy głupi. Do czego w życiu potrzebne mi będą logarytmy albo funkcje trygonometryczne? Język polski jest naszym ojczystym językiem więc jasna sprawa, że maturę zdaje się właśnie z tego przedmiotu. Język obcy również jest bardzo ważny. TAK WIĘC NADAL NIE ROZUMIEM PO CO MATEMATYKA? Jeżeli wszyscy mamy być równi nie róbmy żadnych zmian w systemie. Przedtem matematyki jakoś nie musiało się zdawać. Chciałbym żeby to wróciło. Życzę jutro wszystkim powodzenia. Bo ja już straciłem chęci i nadzieje....

XXX

moim zdaniem matura z matematyki to WIELKI BŁĄD. maturę z tego przedmiotu mogą zdawać ludzie, którym potrzebne to będzie na studia. Ja osobiście jestem bardziej humanistą niż matematykiem. I już teraz wiem że oblałem. Nie chdzi o to czy jestem mądry czy głupi. Do czego w życiu potrzebne mi będą logarytmy albo funkcje trygonometryczne? Język polski jest naszym ojczystym językiem więc jasna sprawa, że maturę zdaje się właśnie z tego przedmiotu. Język obcy również jest bardzo ważny. TAK WIĘC NADAL NIE ROZUMIEM PO CO MATEMATYKA? Jeżeli wszysc... rozwiń

Avatar
gsg / 6 maja 2014 o 16:23

będzie 90%

Avatar
Trolololo / 6 maja 2014 o 16:16
Czemu trzeba "napi**dalać"? Od razu że ktoś z domu nie wychodzi i nie ma kolegów xd hehe :) Wystarczy dobrze matematykę zrozumieć i tyle :> Jest tylko taki stereotyp "jak ktoś mądry to kujon i siedzi przy książkach po 10h" :)
Avatar
XXX Morgan / 6 maja 2014 o 16:15

Każą nam pisać te matury a odpowiedzi na stronach są niekiedy błędne. Więc kurwa albo gratuluje tym ktorzy biorą się za te odpowiedzi albo gratuluje OKE za dojebana mature. Przepraszam ze sie unioslem

Avatar
xcasdf / 6 maja 2014 o 16:09

Powiem jedno jak ktos napierdala zadania z matmy codziennie to bylo mu latwo ale ja wole sie bawic i korzystac z zycia wiec mialem troche problemu z ta matura 

Avatar
Gościu / 6 maja 2014 o 15:57
~xx~
Jeżeli nie zrozumiałeś tego co napisałem to wróć się do j.polskiego :) Jeśli ktoś nie potrafi podstawić za x liczby i skorzystać ze wzoru który ma w TABLICY to nie powinien mieć pozytywnego wyniku z matury. Takie jest moje zdanie i nic tego nie zmieni. Wszyscy tylko chcą łatwiejsze i łatwiejsze albo "bo rok temu było łatwiejsze". Zrozumcie, że to co jest na maturze jest z obowiązkowego materiału i jeżeli mówisz, że jest to zbyt trudne i nie jesteś w stanie napisać na 30% to nie powinieneś być dopuszczony do matury. Dziękuje
Avatar
Gościu / 7 maja 2014 o 06:52
~hytg~
Jestem w LO o profilu sportowym więc wiesz... Twoje argumenty są tragiczne ^^
Avatar
hytg / 6 maja 2014 o 19:06

Ludzie nie przesadzajcie... zadania zamknięte były dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, a to że niektórzy myślą d*pą a nie głową to nie wina CKE :) Pozdrawiam.

PS
Też dzisiaj pisałem maturę :)

To że Ty jesteś upośledzony o profilu mat fiz nie oznacza, że matura była super łatwa!

Avatar
Di / 6 maja 2014 o 17:03

Błagam, to zadanie otwarte z resztą z dzielenia przez 7 rozwiązałem w pamięci w 15 s. To ma być egzamin maturalny?

Avatar
lilka / 6 maja 2014 o 16:43

Ja uważam że wiekszości przydałaby się znajomość gramatyki a nie lektur które sa na maturze i tych wszystkich funkcji jezykowych. Skoro teoretycznie nie miałoby być matmy to i niech nie bedzie polskiego. mi zadna znajomosc lektur nie przyda sie na studiach i matura z polskiego jest mi nie potrzebna (a matematyka owszem) ale skoro ja mam sie meczyc i ja pisac chociaz na te 30% to dlaczego inni nie mieliby sie pomeczyc z matma?

Avatar
xxx / 6 maja 2014 o 16:25

moim zdaniem matura z matematyki to WIELKI BŁĄD. maturę z tego przedmiotu mogą zdawać ludzie, którym potrzebne to będzie na studia. Ja osobiście jestem bardziej humanistą niż matematykiem. I już teraz wiem że oblałem. Nie chdzi o to czy jestem mądry czy głupi. Do czego w życiu potrzebne mi będą logarytmy albo funkcje trygonometryczne? Język polski jest naszym ojczystym językiem więc jasna sprawa, że maturę zdaje się właśnie z tego przedmiotu. Język obcy również jest bardzo ważny. TAK WIĘC NADAL NIE ROZUMIEM PO CO MATEMATYKA? Jeżeli wszyscy mamy być równi nie róbmy żadnych zmian w systemie. Przedtem matematyki jakoś nie musiało się zdawać. Chciałbym żeby to wróciło. Życzę jutro wszystkim powodzenia. Bo ja już straciłem chęci i nadzieje....

XXX

moim zdaniem matura z matematyki to WIELKI BŁĄD. maturę z tego przedmiotu mogą zdawać ludzie, którym potrzebne to będzie na studia. Ja osobiście jestem bardziej humanistą niż matematykiem. I już teraz wiem że oblałem. Nie chdzi o to czy jestem mądry czy głupi. Do czego w życiu potrzebne mi będą logarytmy albo funkcje trygonometryczne? Język polski jest naszym ojczystym językiem więc jasna sprawa, że maturę zdaje się właśnie z tego przedmiotu. Język obcy również jest bardzo ważny. TAK WIĘC NADAL NIE ROZUMIEM PO CO MATEMATYKA? Jeżeli wszysc... rozwiń

Avatar
gsg / 6 maja 2014 o 16:23

będzie 90%

Avatar
Trolololo / 6 maja 2014 o 16:16
Czemu trzeba "napi**dalać"? Od razu że ktoś z domu nie wychodzi i nie ma kolegów xd hehe :) Wystarczy dobrze matematykę zrozumieć i tyle :> Jest tylko taki stereotyp "jak ktoś mądry to kujon i siedzi przy książkach po 10h" :)
Avatar
XXX Morgan / 6 maja 2014 o 16:15

Każą nam pisać te matury a odpowiedzi na stronach są niekiedy błędne. Więc kurwa albo gratuluje tym ktorzy biorą się za te odpowiedzi albo gratuluje OKE za dojebana mature. Przepraszam ze sie unioslem

Avatar
xcasdf / 6 maja 2014 o 16:09

Powiem jedno jak ktos napierdala zadania z matmy codziennie to bylo mu latwo ale ja wole sie bawic i korzystac z zycia wiec mialem troche problemu z ta matura 

Avatar
Gościu / 6 maja 2014 o 15:57
~xx~
Jeżeli nie zrozumiałeś tego co napisałem to wróć się do j.polskiego :) Jeśli ktoś nie potrafi podstawić za x liczby i skorzystać ze wzoru który ma w TABLICY to nie powinien mieć pozytywnego wyniku z matury. Takie jest moje zdanie i nic tego nie zmieni. Wszyscy tylko chcą łatwiejsze i łatwiejsze albo "bo rok temu było łatwiejsze". Zrozumcie, że to co jest na maturze jest z obowiązkowego materiału i jeżeli mówisz, że jest to zbyt trudne i nie jesteś w stanie napisać na 30% to nie powinieneś być dopuszczony do matury. Dziękuje
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 5 0

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 6

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 37 6

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 216 47

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 15

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 59 59

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 19 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!