sobota, 24 marca 2018 r.

MATURAOPERON

Próbna matura 2011-2012. Zobacz wyniki (Operon)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 stycznia 2012, 12:51
Autor: mc

Matura próbna z operonem była w listopadzie ub. roku.  (Archiwum)
Matura próbna z operonem była w listopadzie ub. roku. (Archiwum)

Na tle innych województw, uczniowie z woj. lubelskiego słabo poradzili sobie z językiem polskim i matematyką. Nieco lepiej poszło im z językami obcymi. Poznaj wyniki próbnej matury wydawnictwa Operon.

Z maturą próbną przygotowaną przez wydawnictwo Operon maturzyści zmagali się w listopadzie ub. roku. W naszym województwie zdawało ją 96,2 proc. maturzystów.

Jak poszło uczniom z naszego regionu? Maturę z języka polskiego na poziomie podstawowym zdało 76,9 proc. W porównaniu do innych województw, wypadamy słabo – gorszy wynik osiągnęło tylko województwo opolskie. Najwięcej uczniów w kraju zdało maturę z języka polskiego na poziomie podstawowym w woj. podkarpackim.

Z matematyką w naszym województwie poradziło sobie 65,1 proc. zdających. Mniej maturzystów zdało w województwach lubuskim, opolskim, podlaskim i świętokrzyskim. Najwięcej uczniów zdało matematykę w woj. mazowieckim.

Jeśli chodzi o matury z języków obcych, to maturzystom z naszego regionu poszło w miarę dobrze. Maturę z języka angielskiego zdało 88,9 proc. uczniów. Najlepiej było z maturą z języka niemieckiego – tu odsetek osób, które zdały, wyniósł 90 proc. Z francuskim poradziło sobie 85,7 proc. zdających, a z językiem rosyjskim – 88,5 proc. maturzystów.

Operon podał także średnie wyniki uczniów z każdego przedmiotu w poszczególnych województwach.

W woj. lubelskim maturzyści napisali dobrze maturę z j. polskiego na poziomie podstawowym w 41,9 proc., a na poziomie rozszerzonym w 55,6 proc. Matematykę napisali dobrze na poziomie podstawowym w 39,6 proc., a na poziomie rozszerzonym w 29 proc. Z kolei z j. angielskiego zdający napisali dobrze na poziomie podstawowym w 53,4 proc., a na poziomie rozszerzonym w 57,6 proc.

Dokładne wyniki można sprawdzić na stronie www.operon.pl/probna_matura/wyniki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!