piątek, 18 sierpnia 2017 r.

MATURAOPERON

Próbna matura 2011-2012. Zobacz wyniki (Operon)

Dodano: 10 stycznia 2012, 12:51
Autor: mc

Matura próbna z operonem była w listopadzie ub. roku.  (Archiwum)
Matura próbna z operonem była w listopadzie ub. roku. (Archiwum)

Na tle innych województw, uczniowie z woj. lubelskiego słabo poradzili sobie z językiem polskim i matematyką. Nieco lepiej poszło im z językami obcymi. Poznaj wyniki próbnej matury wydawnictwa Operon.

Z maturą próbną przygotowaną przez wydawnictwo Operon maturzyści zmagali się w listopadzie ub. roku. W naszym województwie zdawało ją 96,2 proc. maturzystów.

Jak poszło uczniom z naszego regionu? Maturę z języka polskiego na poziomie podstawowym zdało 76,9 proc. W porównaniu do innych województw, wypadamy słabo – gorszy wynik osiągnęło tylko województwo opolskie. Najwięcej uczniów w kraju zdało maturę z języka polskiego na poziomie podstawowym w woj. podkarpackim.

Z matematyką w naszym województwie poradziło sobie 65,1 proc. zdających. Mniej maturzystów zdało w województwach lubuskim, opolskim, podlaskim i świętokrzyskim. Najwięcej uczniów zdało matematykę w woj. mazowieckim.

Jeśli chodzi o matury z języków obcych, to maturzystom z naszego regionu poszło w miarę dobrze. Maturę z języka angielskiego zdało 88,9 proc. uczniów. Najlepiej było z maturą z języka niemieckiego – tu odsetek osób, które zdały, wyniósł 90 proc. Z francuskim poradziło sobie 85,7 proc. zdających, a z językiem rosyjskim – 88,5 proc. maturzystów.

Operon podał także średnie wyniki uczniów z każdego przedmiotu w poszczególnych województwach.

W woj. lubelskim maturzyści napisali dobrze maturę z j. polskiego na poziomie podstawowym w 41,9 proc., a na poziomie rozszerzonym w 55,6 proc. Matematykę napisali dobrze na poziomie podstawowym w 39,6 proc., a na poziomie rozszerzonym w 29 proc. Z kolei z j. angielskiego zdający napisali dobrze na poziomie podstawowym w 53,4 proc., a na poziomie rozszerzonym w 57,6 proc.

Dokładne wyniki można sprawdzić na stronie www.operon.pl/probna_matura/wyniki.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!