Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

PROBNAMATURA

2 listopada 2009 r.
14:23
Edytuj ten wpis

Próbna matura 2010: Testy i odpowiedzi z matematyki już we wtorek

0 33 A A

W tym roku, po raz pierwszy od 26 lat maturzyści będą pisać obowiązkową maturę z matematyki. 3 listopada przystąpią do egzaminu próbnego. Tuż po jego zakończeniu pytania, odpowiedzi i arkusze egzaminacyjne znajdziecie na naszym portalu.


AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
TUTAJ ZNAJDZIESZ PYTANIA I ODPOWIEDZI Z MAJOWEJ MATURY: Matura 2010, matematyka - odpowiedzi, pytania, arkusze


Od tego roku szkolnego matura z matematyki jest znowu obowiązkowa dla wszystkich zdających (po raz pierwszy od 1983 r.). Uczniowie wcale się z tego nie cieszą.

– Wybieram się na studia związane z biologią, więc matematyka do niczego nie będzie mi potrzebna – tłumaczy Dominika Tokarska, tegoroczna maturzystka z XXIII LO w Lublinie.

– A czasu zabiera dużo. Bo przecież żeby zdać, trzeba się uczyć – dodaje Urszula Skoczylas, koleżanka Dominiki z klasy.

Innego zdania jest Marcin Mazur, matematyk z lubelskiego II LO. – Podstawową wiedzę z tego przedmiotu powinien mieć każdy: co to są procenty, jak obliczyć ułamki – podkreśla. – Dzięki egzaminowi będzie motywacja, żeby się tego nauczyć.

Problem w tym, że od wyniku z matematyki zależy przyszłość uczniów. Żeby zdać maturę, uczniowie muszą zaliczyć wszystkie przedmioty obowiązkowe na minimum 30 procent: j. polski, j. obcy i właśnie matematykę.

Jak pokazały wcześniejsze testy, to wcale nie będzie łatwe. Tegoroczni maturzyści pierwszą próbę mieli już w listopadzie ub. roku. Wtedy aż w 10 województwach matmy na poziomie podstawowym nie zdało ponad połowę uczniów. Na Lubelszczyźnie ten przedmiot zaliczyło tylko 40 proc. osób.

Nauczyciele uspokajają. – To tylko próba – podkreśla Iwona Kosiuk, wicedyrektor II LO im w Lublinie. – Uczniowie będą mogli się sprawdzić, jakie czekają ich wymagania, jak sobie radzą z poszczególnymi zadaniami, jak rozłożyć czas.

– Namawiamy, żeby podeszli do tego egzaminu spokojnie – dodaje Alicja Fijałek, dyrektor XXIII LO w Lublinie. – On jest po to, żeby mogli ocenić swoją wiedzę i to, na ile są przygotowani. Do tej właściwej mają przecież jeszcze kilka miesięcy.

Choć nikt nie ukrywa, że wtorkowy egzamin jest ostatnią próbą przed majową maturą. Będą obowiązywały te same zasady.

– Z wyjątkiem tego, że w komisjach egzaminacyjnych nie będzie nauczycieli z innych szkół – zaznacza Renata Janicka z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, która prowadzi egzaminy w województwie lubelskim. – Ale prace będą sprawdzane zewnętrznie, przez specjalnie przeszkolonych egzaminatorów.

W naszym regionie do maturalnej próby przystąpi 25 830 uczniów z 404 szkół. To 84,7 proc. szkół, w których w maju tego roku odbywała się właściwa matura.

Uczniowie będą pisali tylko poziom podstawowy – 20 zadań testowych i 9 otwartych. Zaczną o godz. 9. Egzamin potrwa 170 minut.


Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2010 o 12:28
mi nie za bardzo poszla probna mateamtyka. Musialam isc na korepetycje poduczyc sie i teraz czuje sie bardziej na silach pisac ja niz wczesniej
Avatar
~Marcin~ / 15 lutego 2010 o 18:36
Tegoroczna matura próbna była bardzo prosta. A w edukacji nie chodzi o to, by było przyjemnie, ale o to, żeby taki absolwent liceum coś sobą reprezentował. Jeśli ktoś sobie nie poradził z maturą próbną, to nie znaczy to, że obowiązkowa matura z matematyki to głupi pomysł, tylko że ta osoba ma poważne braki i powinien wziąć się za naukę!

----------
Silnia.eu - [url="http://www.silnia.eu"]kursy maturalne z matematyki[/url] i korepetycje w Lublinie
Avatar
Wika / 16 grudnia 2009 o 18:12
Witam,
Nie jestem zorientowana czy już odbyła się próbna matura z języka polskiego, czy jeszcze nie, ponieważ ten egzamin zdawałam kilka lat temu. Chciałam się podzielić pewnym spostrzeżeniem, mianowicie gdy zdawałam maturę okazało się, że niestety musiałam podejść do egzaminu poprawkowego w sierpniu z polskiego. Kilka miesięcy później, gdy weszłam na stronę, gdzie znajdowały się arkusze z próbnej matury 2008 z języka polskiego okazało się, że komisja podała ten sam temat, który pisałam na maturze poprawkowej w sierpniu, nawet test był ten sam. Ciekawe, prawda?
Witam,
Nie jestem zorientowana czy już odbyła się próbna matura z języka polskiego, czy jeszcze nie, ponieważ ten egzamin zdawałam kilka lat temu. Chciałam się podzielić pewnym spostrzeżeniem, mianowicie gdy zdawałam maturę okazało się, że niestety musiałam podejść do egzaminu poprawkowego w sierpniu z polskiego. Kilka miesięcy później, gdy weszłam na stronę, gdzie znajdowały się arkusze z próbnej matury 2008 z języka polskiego okazało się, że komisja podała ten sam temat, który pisałam na maturze poprawkowej w sierpniu, nawet test by... rozwiń
Avatar
HAKARAT / 25 listopada 2009 o 17:40
nina napisał:
I dobrze że połowa nie zda!!! studiują takie matoły, że aż głowa boli, barany kończą szkołę średnią i 30 % wystarczy na zaliczenie!!! Robimy wykształconych tempaków!!! jak kończyłam szkołę średnią to były takie matury że Wam się nawet nie śniło!!! byście popadali jak muchy. A z polskiego - prezentacja!!! Ludzie, qr..a co to ma byc. Nawet połowa sama tej prezentacji nie zrobi. Chodząc do liceum kładłam się o 2 w nocy i już o 5 wstawałam żeby wszystko powtórzyć, a i tak byłam średnia, a teraz licealistki po imprezach wędrują i wszystko mają w d..pie. Nie narzekajcie tylko weście się do roboty. Zadania są na poziomie gimnazjum. Powodzenia na studiach i pamiętajcie na każdych studiach jest matematyka, bo to podstawa, człowiek wykształcony musi znac podstawy matematyki i historii własnego państwa, a jak Wam nie pasuje to do miotły!!!

Tak masz rację kiedyś była taka matura że się w pale nie mieści, ale zapomniałaś dodać damo że kiedyś matura to był PIKUŚ i chyba coś Ci sie w główce pomyliło... Haha A po tym co piszesz musiasz mieć chyba z 60 lat albo jesteś tak bardzo niedorozwinięta że nie potrafisz się cieszyć życiem i żal Ci d**e ściska że mamusia Cie nie puszczała na dyskoteki hehe..
NARA

Tak masz rację kiedyś była taka matura że się w pale nie mieści, ale zapomniałaś dodać damo że kiedyś matura to był PIKUŚ i chyba coś Ci sie w główce pomyliło... Haha A po tym co piszesz musiasz mieć chyba z 60 lat albo jesteś tak bardzo niedorozwinięta że nie potrafisz się cieszyć życiem i żal Ci d**e ściska że mamusia Cie nie puszczała na dyskoteki hehe..
NARA rozwiń
Avatar
nina / 19 listopada 2009 o 20:59
I dobrze że połowa nie zda!!! studiują takie matoły, że aż głowa boli, barany kończą szkołę średnią i 30 % wystarczy na zaliczenie!!! Robimy wykształconych tempaków!!! jak kończyłam szkołę średnią to były takie matury że Wam się nawet nie śniło!!! byście popadali jak muchy. A z polskiego - prezentacja!!! Ludzie, qr..a co to ma byc. Nawet połowa sama tej prezentacji nie zrobi. Chodząc do liceum kładłam się o 2 w nocy i już o 5 wstawałam żeby wszystko powtórzyć, a i tak byłam średnia, a teraz licealistki po imprezach wędrują i wszystko mają w d..pie. Nie narzekajcie tylko weście się do roboty. Zadania są na poziomie gimnazjum. Powodzenia na studiach i pamiętajcie na każdych studiach jest matematyka, bo to podstawa, człowiek wykształcony musi znac podstawy matematyki i historii własnego państwa, a jak Wam nie pasuje to do miotły!!!
I dobrze że połowa nie zda!!! studiują takie matoły, że aż głowa boli, barany kończą szkołę średnią i 30 % wystarczy na zaliczenie!!! Robimy wykształconych tempaków!!! jak kończyłam szkołę średnią to były takie matury że Wam się nawet nie śniło!!! byście popadali jak muchy. A z polskiego - prezentacja!!! Ludzie, qr..a co to ma byc. Nawet połowa sama tej prezentacji nie zrobi. Chodząc do liceum kładłam się o 2 w nocy i już o 5 wstawałam żeby wszystko powtórzyć, a i tak byłam średnia,... rozwiń
Avatar
nina / 19 listopada 2009 o 20:48
dobrze prawisz kolego, ja musiałam się męczyc z gupimi powieściami o farmazonach, a tak to mogę sobie płytki do domu policzyć :} a tak poza tym powodzenia po studiach humanistycznych....sprzątaczka, pomoc domowa....humaniści nie mają co robic w tym kraju - niestety taka jest prawda :/ A jak policzysz ile to 20 % zniżki na spodniach!!!
Avatar
nina / 19 listopada 2009 o 20:45
LUDZIE NIE OBRAŻAJCIE GIMNAZJALISTÓW...te zadania są łatwiejsze niż w gimnazjum...:/
Avatar
Gośśśćććć / 5 listopada 2009 o 16:00
dla mnie probna matura prawde mowiac byla w sam raz... sadze ze jesli tego typu zadania pojawia sie na w maju nie bedzie tragedii, bo byly to typowe przekladowe zadania ktore przerabiamy rozpoczynajac nowy temat. Sama jestem przecietnym uczniem i mysle ze przez te kilka miesiecy kazdy jest w stanie nauczyc sie na te minimum...
Avatar
maturzysta / 4 listopada 2009 o 18:42
umieć dobrze język ojczysty, bez tego ani rusz

Żeby jeszcze o znajomość języka tu chodziło...
Ale po co komu umiejętność odgadywania, co autor tekstu miał na myśli? Potrzebne to jak rybie kalesony. I wychodzi później, że po takim głowieniu się nad metaforami i innymi synekdochami ludzie nie potrafią ułożyć poprawnego zdania w ojczystym języku.
Avatar
kasia12322 / 4 listopada 2009 o 15:35
Seweryn napisał:
Ja uważam że pryzwrócenie matury z matematyki to batrdzo dobry pomysł. kolezanka twierdzi że przez matematyke nie bedzie mogła sie kształcic w kierunku humanistycznym. To ja mam tak samo powiedziec na maturę z języka polskiego? jak ja musze sie męczyc z językiem polskim to niech humanisci troche pomyślą.


Mylisz się, Sewerynie. Wolę matematykę od polskiego, ale nie uważam, że jest dobrze, iż musimy pisać obowiązkowo matematykę. Jako Polak powinieneś chyba umieć dobrze język ojczysty, bez tego ani rusz. A matematykę nie każdy rozumie. Z polskiego można bez problemu zdać na 30% nawet jeśli się nie będzie uczyło. Po coś uczyłeś się czytać i pisać. J. polski podstawowy jest bardzo łatwy, więc uważam, iż nie będzie dla Ciebie taką męczarnią podejście do matury z polskiego jak dla tych, którzy muszą siedzieć wiele godzin żeby ZDAĆ matematykę, ledwo zdać (co dotyczy pewnie większości), a potem jeszcze główkować na egzaminie.


Mylisz się, Sewerynie. Wolę matematykę od polskiego, ale nie uważam, że jest dobrze, iż musimy pisać obowiązkowo matematykę. Jako Polak powinieneś chyba umieć dobrze język ojczysty, bez tego ani rusz. A matematykę nie każdy rozumie. Z polskiego można bez problemu zdać na 30% nawet jeśli się nie będzie uczyło. Po coś uczyłeś się czytać i pisać. J. polski podstawowy jest bardzo łatwy, więc uważam, iż nie będzie dla Ciebie taką męczarnią podejście do matury z polskiego jak dla tych, którzy muszą siedzieć wiele godzin ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2010 o 12:28
mi nie za bardzo poszla probna mateamtyka. Musialam isc na korepetycje poduczyc sie i teraz czuje sie bardziej na silach pisac ja niz wczesniej
Avatar
~Marcin~ / 15 lutego 2010 o 18:36
Tegoroczna matura próbna była bardzo prosta. A w edukacji nie chodzi o to, by było przyjemnie, ale o to, żeby taki absolwent liceum coś sobą reprezentował. Jeśli ktoś sobie nie poradził z maturą próbną, to nie znaczy to, że obowiązkowa matura z matematyki to głupi pomysł, tylko że ta osoba ma poważne braki i powinien wziąć się za naukę!

----------
Silnia.eu - [url="http://www.silnia.eu"]kursy maturalne z matematyki[/url] i korepetycje w Lublinie
Avatar
Wika / 16 grudnia 2009 o 18:12
Witam,
Nie jestem zorientowana czy już odbyła się próbna matura z języka polskiego, czy jeszcze nie, ponieważ ten egzamin zdawałam kilka lat temu. Chciałam się podzielić pewnym spostrzeżeniem, mianowicie gdy zdawałam maturę okazało się, że niestety musiałam podejść do egzaminu poprawkowego w sierpniu z polskiego. Kilka miesięcy później, gdy weszłam na stronę, gdzie znajdowały się arkusze z próbnej matury 2008 z języka polskiego okazało się, że komisja podała ten sam temat, który pisałam na maturze poprawkowej w sierpniu, nawet test był ten sam. Ciekawe, prawda?
Witam,
Nie jestem zorientowana czy już odbyła się próbna matura z języka polskiego, czy jeszcze nie, ponieważ ten egzamin zdawałam kilka lat temu. Chciałam się podzielić pewnym spostrzeżeniem, mianowicie gdy zdawałam maturę okazało się, że niestety musiałam podejść do egzaminu poprawkowego w sierpniu z polskiego. Kilka miesięcy później, gdy weszłam na stronę, gdzie znajdowały się arkusze z próbnej matury 2008 z języka polskiego okazało się, że komisja podała ten sam temat, który pisałam na maturze poprawkowej w sierpniu, nawet test by... rozwiń
Avatar
HAKARAT / 25 listopada 2009 o 17:40
nina napisał:
I dobrze że połowa nie zda!!! studiują takie matoły, że aż głowa boli, barany kończą szkołę średnią i 30 % wystarczy na zaliczenie!!! Robimy wykształconych tempaków!!! jak kończyłam szkołę średnią to były takie matury że Wam się nawet nie śniło!!! byście popadali jak muchy. A z polskiego - prezentacja!!! Ludzie, qr..a co to ma byc. Nawet połowa sama tej prezentacji nie zrobi. Chodząc do liceum kładłam się o 2 w nocy i już o 5 wstawałam żeby wszystko powtórzyć, a i tak byłam średnia, a teraz licealistki po imprezach wędrują i wszystko mają w d..pie. Nie narzekajcie tylko weście się do roboty. Zadania są na poziomie gimnazjum. Powodzenia na studiach i pamiętajcie na każdych studiach jest matematyka, bo to podstawa, człowiek wykształcony musi znac podstawy matematyki i historii własnego państwa, a jak Wam nie pasuje to do miotły!!!

Tak masz rację kiedyś była taka matura że się w pale nie mieści, ale zapomniałaś dodać damo że kiedyś matura to był PIKUŚ i chyba coś Ci sie w główce pomyliło... Haha A po tym co piszesz musiasz mieć chyba z 60 lat albo jesteś tak bardzo niedorozwinięta że nie potrafisz się cieszyć życiem i żal Ci d**e ściska że mamusia Cie nie puszczała na dyskoteki hehe..
NARA

Tak masz rację kiedyś była taka matura że się w pale nie mieści, ale zapomniałaś dodać damo że kiedyś matura to był PIKUŚ i chyba coś Ci sie w główce pomyliło... Haha A po tym co piszesz musiasz mieć chyba z 60 lat albo jesteś tak bardzo niedorozwinięta że nie potrafisz się cieszyć życiem i żal Ci d**e ściska że mamusia Cie nie puszczała na dyskoteki hehe..
NARA rozwiń
Avatar
nina / 19 listopada 2009 o 20:59
I dobrze że połowa nie zda!!! studiują takie matoły, że aż głowa boli, barany kończą szkołę średnią i 30 % wystarczy na zaliczenie!!! Robimy wykształconych tempaków!!! jak kończyłam szkołę średnią to były takie matury że Wam się nawet nie śniło!!! byście popadali jak muchy. A z polskiego - prezentacja!!! Ludzie, qr..a co to ma byc. Nawet połowa sama tej prezentacji nie zrobi. Chodząc do liceum kładłam się o 2 w nocy i już o 5 wstawałam żeby wszystko powtórzyć, a i tak byłam średnia, a teraz licealistki po imprezach wędrują i wszystko mają w d..pie. Nie narzekajcie tylko weście się do roboty. Zadania są na poziomie gimnazjum. Powodzenia na studiach i pamiętajcie na każdych studiach jest matematyka, bo to podstawa, człowiek wykształcony musi znac podstawy matematyki i historii własnego państwa, a jak Wam nie pasuje to do miotły!!!
I dobrze że połowa nie zda!!! studiują takie matoły, że aż głowa boli, barany kończą szkołę średnią i 30 % wystarczy na zaliczenie!!! Robimy wykształconych tempaków!!! jak kończyłam szkołę średnią to były takie matury że Wam się nawet nie śniło!!! byście popadali jak muchy. A z polskiego - prezentacja!!! Ludzie, qr..a co to ma byc. Nawet połowa sama tej prezentacji nie zrobi. Chodząc do liceum kładłam się o 2 w nocy i już o 5 wstawałam żeby wszystko powtórzyć, a i tak byłam średnia,... rozwiń
Avatar
nina / 19 listopada 2009 o 20:48
dobrze prawisz kolego, ja musiałam się męczyc z gupimi powieściami o farmazonach, a tak to mogę sobie płytki do domu policzyć :} a tak poza tym powodzenia po studiach humanistycznych....sprzątaczka, pomoc domowa....humaniści nie mają co robic w tym kraju - niestety taka jest prawda :/ A jak policzysz ile to 20 % zniżki na spodniach!!!
Avatar
nina / 19 listopada 2009 o 20:45
LUDZIE NIE OBRAŻAJCIE GIMNAZJALISTÓW...te zadania są łatwiejsze niż w gimnazjum...:/
Avatar
Gośśśćććć / 5 listopada 2009 o 16:00
dla mnie probna matura prawde mowiac byla w sam raz... sadze ze jesli tego typu zadania pojawia sie na w maju nie bedzie tragedii, bo byly to typowe przekladowe zadania ktore przerabiamy rozpoczynajac nowy temat. Sama jestem przecietnym uczniem i mysle ze przez te kilka miesiecy kazdy jest w stanie nauczyc sie na te minimum...
Avatar
maturzysta / 4 listopada 2009 o 18:42
umieć dobrze język ojczysty, bez tego ani rusz

Żeby jeszcze o znajomość języka tu chodziło...
Ale po co komu umiejętność odgadywania, co autor tekstu miał na myśli? Potrzebne to jak rybie kalesony. I wychodzi później, że po takim głowieniu się nad metaforami i innymi synekdochami ludzie nie potrafią ułożyć poprawnego zdania w ojczystym języku.
Avatar
kasia12322 / 4 listopada 2009 o 15:35
Seweryn napisał:
Ja uważam że pryzwrócenie matury z matematyki to batrdzo dobry pomysł. kolezanka twierdzi że przez matematyke nie bedzie mogła sie kształcic w kierunku humanistycznym. To ja mam tak samo powiedziec na maturę z języka polskiego? jak ja musze sie męczyc z językiem polskim to niech humanisci troche pomyślą.


Mylisz się, Sewerynie. Wolę matematykę od polskiego, ale nie uważam, że jest dobrze, iż musimy pisać obowiązkowo matematykę. Jako Polak powinieneś chyba umieć dobrze język ojczysty, bez tego ani rusz. A matematykę nie każdy rozumie. Z polskiego można bez problemu zdać na 30% nawet jeśli się nie będzie uczyło. Po coś uczyłeś się czytać i pisać. J. polski podstawowy jest bardzo łatwy, więc uważam, iż nie będzie dla Ciebie taką męczarnią podejście do matury z polskiego jak dla tych, którzy muszą siedzieć wiele godzin żeby ZDAĆ matematykę, ledwo zdać (co dotyczy pewnie większości), a potem jeszcze główkować na egzaminie.


Mylisz się, Sewerynie. Wolę matematykę od polskiego, ale nie uważam, że jest dobrze, iż musimy pisać obowiązkowo matematykę. Jako Polak powinieneś chyba umieć dobrze język ojczysty, bez tego ani rusz. A matematykę nie każdy rozumie. Z polskiego można bez problemu zdać na 30% nawet jeśli się nie będzie uczyło. Po coś uczyłeś się czytać i pisać. J. polski podstawowy jest bardzo łatwy, więc uważam, iż nie będzie dla Ciebie taką męczarnią podejście do matury z polskiego jak dla tych, którzy muszą siedzieć wiele godzin ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 0 1

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 3

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 11 14

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 4 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 28 2

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 45 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 88 17

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 40 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 59 20

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 51 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!