Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Moto

1 listopada 2017 r.
15:46

Będzie trudniej przejść przegląd rejestracyjny auta. Zapłacimy więcej i "z góry"

0 12 A A

Od 13 listopada badanie techniczne będzie płatne z góry, zostaną także zwiększone zasoby informacji zbieranych o pojeździe. To efekt nowelizacji przepisów o Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Badania okresowe to bardzo ważna sprawa. Sami powinniśmy zabiegać o to, aby auto było sprawdzone. Uważam, że fakt, iż badanie techniczne będzie płatne z góry, w jakiś sposób będzie nas dopingowało, abyśmy wykonali je w sposób rzetelny - powiedział Michał Kościuszko, kierowca rajdowy.

Więcej na ten temat: Będzie trudniej przejść przegląd rejestracyjny samochodu. Koniec pieczątek "po znajomości"?

Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
w32 / 3 listopada 2017 o 08:22
ludzie jak diagności zaczną uwalać - to do nich nikt nie przyjedzie - to nie te czasy zaraz w Internecie sie znajdzie info, że to fanatyk i koniec z jego $
Avatar
xyz / 2 listopada 2017 o 11:07
undefined napisał:
Bierzesz fv lub paragon i trzeba zgłosić taki proceder. Zamieniasz kasę za kawałek świstka, a usługi jak nie było tak nie ma. Wał!!!
A jak zamawiasz coś w internecie i płacisz z góry przed wysyłką towaru, to co? To też przestępstwo gospodarcze? Ludzie, ogarnijcie się bo bredzicie głupoty... Ja zawsze przed dłuższą trasą, sprawdzam stan techniczny swojego samochodu, żeby nie mieć niepotrzebnych przygód we Francji czy Niemczech. Ścieżka zdrowia kosztuje mnie 10, czasem 20 zł (zależy od stacji) i mam pewność, że wszystko mam sprawne. Przecież jak ktoś nie ma pewności czy mu dowód podbiją to też może sobie wcześniej taki przegląd zrobić. Już nie panikujcie.  A jak komuś szkoda tych 20 zł to niech na piechotę chodzi, bo utrzymanie samochodu kosztuje dużo więcej...
A jak zamawiasz coś w internecie i płacisz z góry przed wysyłką towaru, to co? To też przestępstwo gospodarcze? Ludzie, ogarnijcie się bo bredzicie głupoty... Ja zawsze przed dłuższą trasą, sprawdzam stan techniczny swojego samochodu, żeby nie mieć niepotrzebnych przygód we Francji czy Niemczech. Ścieżka zdrowia kosztuje mnie 10, czasem 20 zł (zależy od stacji) i mam pewność, że wszystko mam sprawne. Przecież jak ktoś nie ma pewności czy mu dowód podbiją to też może sobie wcześniej taki przegląd zrobić. Już nie panikujcie.  ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 o 09:14
Tu chodzi tylko o kasę!!Z kogo najłatwiej wyciągnąć ? Q .wa dobra zmiana !!
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 o 07:52
Nie świrujcie z tym "trudniej" bo ludzi nie stać na nowe samochody. Nie każdy wozi dupę limuzynami za milion jak ci z rządu.
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 o 07:39
Płatne z góry? A do tej pory na raty było? Kuźwa jak tam zawsze z góry płaciłem.....
Avatar
Gość / 1 listopada 2017 o 23:33
No, to muszę zmienić diagnostę. Do tej pory informował co mam poprawić i wracałem szczęśliwy, że będę jeździł sprawnym samochodem. Teraz udam się do diagnosty ojca. Mu zalicza wszystko. I niesprawny ręczny hamulec oraz dziurawy tłumik. Nie będę placił podwójnie za diagjozowanie, kosztem bezpieczeństwa. Szkoda, żeteraz tylko partacse zarobią. Uczciwi diagności upadną. Zgadnijcie dlaczego? Kto uda się do skrupulatnego? Urzędnicynw służbowych autach i inni szczęśliwcy jeżdżący służbówkami.
Avatar
Gość / 1 listopada 2017 o 20:37
a czy do tej pory nie płaciło się z góry za przegląd? tu nie chodzi o sprawność samochodu tylko żeby kasę wyrwać. przyjeżdżam na przegląd, opłacam w kasie. diagnosta sprawdza, znajduje kilka usterek ale informuje o jednej. samochód oddaję do naprawy w tej samej stacji. po naprawie wjeżdżam powtórnie na diagnostykę i znów płacę? diagnosta informuje mnie o innej usterce. za każdą diagnozę mam płacić? przecież to zwykłe oszustwo.
Avatar
Gość / 1 listopada 2017 o 19:56
Przecież mogę sobie zrobić przęglądek samochodu za 1 zł. Sprawdzę co mu dolega, naprawiam, później przyjadę na właściwy przegląd. Kto mądremu zabroni? Zawsze jeździłem między przeglądami do stacji w której robiłem ten właściwy jak coś mi skrzypiało, nie płaciłem grosza, fachowcy od "przeglądu" mówili mi co mam wymienić, wymieniałem pojechałem, zaliczałem i kropka. Polak potrafi.
Avatar
Gość / 1 listopada 2017 o 17:23
Bierzesz fv lub paragon i trzeba zgłosić taki proceder. Zamieniasz kasę za kawałek świstka, a usługi jak nie było tak nie ma. Wał!!!
Avatar
... / 1 listopada 2017 o 16:30
undefined napisał:
Płatne z góry!?. Tak sobie zaraz pomyślałem. Czy nie będzie to kolidowało przypadkiem z jakimiś przepisami fiskalnymi?. Jeśli np. poproszę o fakturę VAT, to czy w świetle obowiązujących przepisów można ją wystawić za usługę jeszcze nie wykonaną?. Proszę o opinie.
 Prosta sprawa. Usługą nie będzie podbicie dowodu, tylko zrobienie przeglądu. Zapłacisz,  zrobią przegląd,  dostaniesz na to FV, ale nie dostaniesz pieczątki w dowód bo np. Będą luzy.
Avatar
w32 / 3 listopada 2017 o 08:22
ludzie jak diagności zaczną uwalać - to do nich nikt nie przyjedzie - to nie te czasy zaraz w Internecie sie znajdzie info, że to fanatyk i koniec z jego $
Avatar
xyz / 2 listopada 2017 o 11:07
undefined napisał:
Bierzesz fv lub paragon i trzeba zgłosić taki proceder. Zamieniasz kasę za kawałek świstka, a usługi jak nie było tak nie ma. Wał!!!
A jak zamawiasz coś w internecie i płacisz z góry przed wysyłką towaru, to co? To też przestępstwo gospodarcze? Ludzie, ogarnijcie się bo bredzicie głupoty... Ja zawsze przed dłuższą trasą, sprawdzam stan techniczny swojego samochodu, żeby nie mieć niepotrzebnych przygód we Francji czy Niemczech. Ścieżka zdrowia kosztuje mnie 10, czasem 20 zł (zależy od stacji) i mam pewność, że wszystko mam sprawne. Przecież jak ktoś nie ma pewności czy mu dowód podbiją to też może sobie wcześniej taki przegląd zrobić. Już nie panikujcie.  A jak komuś szkoda tych 20 zł to niech na piechotę chodzi, bo utrzymanie samochodu kosztuje dużo więcej...
A jak zamawiasz coś w internecie i płacisz z góry przed wysyłką towaru, to co? To też przestępstwo gospodarcze? Ludzie, ogarnijcie się bo bredzicie głupoty... Ja zawsze przed dłuższą trasą, sprawdzam stan techniczny swojego samochodu, żeby nie mieć niepotrzebnych przygód we Francji czy Niemczech. Ścieżka zdrowia kosztuje mnie 10, czasem 20 zł (zależy od stacji) i mam pewność, że wszystko mam sprawne. Przecież jak ktoś nie ma pewności czy mu dowód podbiją to też może sobie wcześniej taki przegląd zrobić. Już nie panikujcie.  ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 o 09:14
Tu chodzi tylko o kasę!!Z kogo najłatwiej wyciągnąć ? Q .wa dobra zmiana !!
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 o 07:52
Nie świrujcie z tym "trudniej" bo ludzi nie stać na nowe samochody. Nie każdy wozi dupę limuzynami za milion jak ci z rządu.
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 o 07:39
Płatne z góry? A do tej pory na raty było? Kuźwa jak tam zawsze z góry płaciłem.....
Avatar
Gość / 1 listopada 2017 o 23:33
No, to muszę zmienić diagnostę. Do tej pory informował co mam poprawić i wracałem szczęśliwy, że będę jeździł sprawnym samochodem. Teraz udam się do diagnosty ojca. Mu zalicza wszystko. I niesprawny ręczny hamulec oraz dziurawy tłumik. Nie będę placił podwójnie za diagjozowanie, kosztem bezpieczeństwa. Szkoda, żeteraz tylko partacse zarobią. Uczciwi diagności upadną. Zgadnijcie dlaczego? Kto uda się do skrupulatnego? Urzędnicynw służbowych autach i inni szczęśliwcy jeżdżący służbówkami.
Avatar
Gość / 1 listopada 2017 o 20:37
a czy do tej pory nie płaciło się z góry za przegląd? tu nie chodzi o sprawność samochodu tylko żeby kasę wyrwać. przyjeżdżam na przegląd, opłacam w kasie. diagnosta sprawdza, znajduje kilka usterek ale informuje o jednej. samochód oddaję do naprawy w tej samej stacji. po naprawie wjeżdżam powtórnie na diagnostykę i znów płacę? diagnosta informuje mnie o innej usterce. za każdą diagnozę mam płacić? przecież to zwykłe oszustwo.
Avatar
Gość / 1 listopada 2017 o 19:56
Przecież mogę sobie zrobić przęglądek samochodu za 1 zł. Sprawdzę co mu dolega, naprawiam, później przyjadę na właściwy przegląd. Kto mądremu zabroni? Zawsze jeździłem między przeglądami do stacji w której robiłem ten właściwy jak coś mi skrzypiało, nie płaciłem grosza, fachowcy od "przeglądu" mówili mi co mam wymienić, wymieniałem pojechałem, zaliczałem i kropka. Polak potrafi.
Avatar
Gość / 1 listopada 2017 o 17:23
Bierzesz fv lub paragon i trzeba zgłosić taki proceder. Zamieniasz kasę za kawałek świstka, a usługi jak nie było tak nie ma. Wał!!!
Avatar
... / 1 listopada 2017 o 16:30
undefined napisał:
Płatne z góry!?. Tak sobie zaraz pomyślałem. Czy nie będzie to kolidowało przypadkiem z jakimiś przepisami fiskalnymi?. Jeśli np. poproszę o fakturę VAT, to czy w świetle obowiązujących przepisów można ją wystawić za usługę jeszcze nie wykonaną?. Proszę o opinie.
 Prosta sprawa. Usługą nie będzie podbicie dowodu, tylko zrobienie przeglądu. Zapłacisz,  zrobią przegląd,  dostaniesz na to FV, ale nie dostaniesz pieczątki w dowód bo np. Będą luzy.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Siatkarki LUK AZS UMCS i Tomasovii zanotowały po dwie porażki

Siatkarki LUK AZS UMCS i Tomasovii zanotowały po dwie porażki 0 0

Półfinały w grupie czwartej na razie przebiegają po myśli faworytów. MKS San-Pajda prowadzi z LUK AZS UMCS 2:0. Po dwóch meczach tak samo wygląda rywalizacja Szóstki Mielec z Tomasovią

Górnik nadrabia zaległości. Dziś mecz z Chrobrym Głogów

Górnik nadrabia zaległości. Dziś mecz z Chrobrym Głogów 1 0

Dzisiaj Górnik Łęczna w zaległym meczu zmierzy się z Chrobrym Głogów. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17

Te miejskie inwestycje mogą się nie rozpocząć w terminie
galeria

Te miejskie inwestycje mogą się nie rozpocząć w terminie 4 6

Albo nikt nie chce się podjąć budowy, albo wykonawcy proponują za wysokie ceny. Taki problem ze znalezieniem ekip budowlanych coraz częściej ma samorząd Lublina. Już wiadomo, że kilku inwestycji nie zacznie w zakładanym terminie. Z jednej już w tym roku zrezygnowano, losy innej rozstrzygną się pojutrze

Zawiesił metalową linkę, która przecięła szyję 15-latka
z kraju
film

Zawiesił metalową linkę, która przecięła szyję 15-latka 1 3

Tarnobrzeg (woj. podkarpackie). 41-letni Tomasz O. zawiesił metalową linkę między dwoma metrowymi słupkami. Linka przecięła tchawicę 15-letniego Dominika, który przejeżdżał przez prywatną drogę na skuterze. 41-latek usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania zagrożenia życia lub zdrowia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. 

Opaska, która ratuje życie. Czerwony Guzik będzie dostępny dla seniorów z całego regionu

Opaska, która ratuje życie. Czerwony Guzik będzie dostępny dla seniorów z całego regionu 1 1

Czarne opaski z czerwonym guzikiem, którego przyciśnięcie oznacza potrzebę wezwania pomocy, będą mogli otrzymać seniorzy z całego województwa lubelskiego. Jest na to 49 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie
galeria
film

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie 5 2

Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję, iż kolejna zimowa wyprawa na K2 w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy, planowana będzie na zimę 2019/2020 - poinformował Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę 0 4

Nawet 1700 euro „na rękę” może zarobić w Niemczech opiekunka osób starszych. Zarobki zależą od kwalifikacji i znajomości języka

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw
film

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw 374 61

Między godz. 23 a 6 rano alkohol kupisz tylko w barze. Ograniczenia mają obowiązywać w sklepach monopolowych, hipermarketach i na stacjach paliw. Puławy to jedno z pierwszych miast, które chce skorzystać z nowych uprawnień ustawowych

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia] 38 1

Prace będzie można za kilka dni oglądać na placu Teatralnym w Lublinie

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia]
galeria

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia] 20 6

W poniedziałek arcybiskup Stanisław Budzik konsekrował kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika na ul. Kaczeńcowej, w 22 roku istnienia parafii. Metropolita lubelski poświęcił również pamiątkową tablicę umieszczoną przy wejściu do świątyni.

Pokazy młodych tancerzy z Lublina

Pokazy młodych tancerzy z Lublina 2 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na pokaz młodych tancerzy z Lublina i regionu, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 17.

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin
25 kwietnia 2018, 18:00

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu T1A Dzielnicowego Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) w kwietniu zobaczymy aż cztery monodramy w wykonaniu różnych artystów. Poszczególne spektakl odbędą się 25 kwietnia o godz. 18 i 19 oraz 26 kwietnia o godz. 18 i 19.15.

S17: Konstrukcja mostu już gotowa

S17: Konstrukcja mostu już gotowa 20 1

6 belek, każda o masie 66 ton, leży na swoim miejscu. Tak wygląda gotowa konstrukcja nowego mostu na Wieprzu, w ciągu S17 w miejscowości Kośmin (gmina Żyrzyn)

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem
galeria

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem 13 3

W poniedziałek wręczono doroczne „Laury konserwatorskie” – nagrody za najlepiej odrestaurowane zabytki.

Ciało kobiety znaleziono w rzece

Ciało kobiety znaleziono w rzece 9 2

Nie żyje 46-latka z gm. Bełżyce. Jej ciało wyłowiono w poniedziałek rano z rzeki, w miejscowości Chmielnik. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta utonęła

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!