wtorek, 30 maja 2017 r.

Moto

Busy nie pojadą

Dodano: 29 maja 2003, 20:10
Autor: (er)

Właściciele pięciu busów wożących pasażerów z Kraśnika muszą zwrócić dowody rejestracyjne – zdecydowało wczoraj Starostwo Powiatowe w Kraśniku. O odebranie dowodów zwróciła się policja, która ma zastrzeżenia do stanu technicznego w sumie aż 200 busów.

– Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności – mówi Małgorzata Pawlikowska, kierownik Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kraśniku – Właściciele muszą zwrócić dowody rejestracyjne, tablice i karty pojazdów.
Biegły, który badał dokumentację busów stwierdził, że mają one przekroczoną masę całkowitą gdyż zamontowano w nich zbyt dużo siedzeń. Powoduje to wydłużenie drogi hamowania, taki samochód trudniej się prowadzi, a co za tym idzie gorzej jest wyprowadzić np. z poślizgu.
Kraśnicka policja podejrzewa, że w podobnym stanie technicznym jest jeszcze ok. 200 busów, które przerobiono z samochodów ciężarowych tak, żeby mogły pomieścić jak najwięcej osób. Fałszywych wpisów do ich dowodów rejestracyjnych dokonywano na tej samej stacji diagnostycznej w Lublinie.
Policja zapowiada, że podobne kontrole przeprowadzi w innych powiatach.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!