piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Moto

Drugie dno lawety

Dodano: 8 lutego 2002, 21:12
Autor: Lidia Dzierba

Nie zamierzam ukrywać się, otwarcie powiem, co mi się w pracy policji nie podoba: cicha współpraca z firmami holowniczymi przez co tacy jak ja nie mogą uczciwie zarobić na chleb – mówi Marek Łęczny, właściciel lubelskiej firmy Auto A Problem.

Nasz wczorajszy artykuł „Wrzuć pan na lawetę” wywołał duży oddźwięk wśród Czytelników. Marek Łęczny jest w branży samochodowej ponad 10 lat. Jeszcze w zeszłym roku współpracował z policją. – Jesienią komendant Komendy Miejskiej Policji wykluczył mnie z grona firm, które na podstawie umów z policją mają usuwać pojazdy blokujące lub zagrażające bezpieczeństwu ruchu z naszych dróg – opowiada. – Nie zawarto ze mną umowy ponieważ nie godziłem się na rozwiązania proponowane przez policję. Jedni dostawali sami cały sektor lub udział w dwóch, a mnie przypadł mały obszar podzielony na trzy firmy. Odwoływałem się od decyzji komendanta, ale nic nie pomogło.
Umowy dotyczyły świadczenia usług holowniczych określonych w rozporządzeniu MSWiA z 14 stycznia 2000 r., czyli samochodów, które są źle zaparkowane, kierowane przez pijanych, ludzi bez dokumentów lub auta zagrażające bezpieczeństwu.
– Wyjątkiem są te samochody, które brały udział w kolizji – tłumaczy Łęczny. – Nimi może zająć się każda firma w mieście, a policji to nie powinno obchodzić. Tak się jednak nie dzieje. Przedwczoraj jadąc koło ronda przy ul. Krochmalnej i Diamentowej zobaczyłem kolizję. Wezwałem swojego pracownika, bo samochody tamowały ruch. Gdy przyjechała policja nie pozwoliła nawet spytać, czy któryś z poszkodowanych chce skorzystać z naszych usług. Za chwilę na miejscu pojawiły się dwie lawety wezwane przez policjantów. To nie pierwszy przypadek.
Pracownicy policji są oburzeni zarzutami kierowanymi pod ich adresem. – Firmy holownicze walczą między sobą i próbują w to wciągnąć policję. Nikt na tym nielegalnie nie zarabia – usłyszeliśmy w komendzie miejskiej. Kamil Kowalik, rzecznik prasowy komendanta miejskiego policji w Lublinie nie chciał na ten temat rozmawiać.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24