czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Moto

Elektroniczny stróż samochodu

Autor: Marek Sugier

Przypilnuje, skontroluje i odnajdzie. Tak w skrócie można określić zakres działanie Kubisatu, nowego systemu monitoringu pojazdów.
Kubisat, oprócz funkcji stróża, spełnia rolę wielofunkcyjnego komputera pokładowego, podającego pełne informacje o parametrach pracy pojazdu.
Jakby mało było funkcji utrudniających kradzież oraz lokalizacji pojazdu (z dokładnością do 15 metrów na terenie całej Europy), urządzenie spełnia rolę organizera. Przydaje się w logistyce firm transportowych.
Kubisat daje też możliwość lokalizacji za pomocą Internetu czy telefonu komórkowego. Połączenie z centrum operacyjnym przydaje się nie tylko w przypadku kradzieży, ale również w razie awarii na pustkowiu.
Dla firm zarządzających flotą samochodową niewątpliwie przydatne są funkcje monitorujące trasę przejechaną przez pojazd, pomiar drogi, czas pracy i postoju, czy zużycia paliwa.
Małe wymiary Kubisatu pozwalają na dyskretne zamontowanie go w każdym pojeździe. Po aktywacji systemu nikt poza właścicielem nie jest go w stanie wyłączyć.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24