środa, 21 lutego 2018 r.

Moto

Giełda może być tylko jedna

  Edytuj ten wpis
Autor: Paweł Puzio

• Jak pan przyjął otwarcie drugiej giełdy samochodowej w Lublinie?
– Informację o próbie organizacji drugiej giełdy samochodowej Lublinie przyjąłem z wielkim zaskoczeniem i zażenowaniem. Uważam, że giełda w Elizówce, która zaczęła funkcjonować w tym miejscu dwa lata temu, jest jedną z najlepszych w kraju. Nasza giełda w całości zaspokaja potrzeby województwa lubelskiego w tym zakresie. Próba organizacji drugiej giełdy może tylko wprowadzić chaos informacyjny wśród zmotoryzowanych.
• Cały czas jednak jest podnoszony argument o trudnościach z wjazdem i wyjazdem z giełdy, położonej przy ruchliwej dodze krajowej nr 19...
– Trasa numer 19 jest zatłoczona przez wszystkie dni tygodnia. Niedzielna giełda ani nie poprawia, ani też nie pogarsza panującej sytuacji na odcinku od Elizówki do rogatek Lublina. Z naszych doświadczeń wynika, że podczas niedzielnego wyjazdu z giełdy korki tylko nieznacznie wzrastają, a maksymalny czas oczekiwania nie wynosi więcej jak 30 minut. Chciałbym przypomnieć, że ta sytuacja nie jest tak tragiczna jak w Słomczynie czy Kielcach, gdzie na wyjazd z giełdy czeka się nawet do dwóch godzin. Warto też wspomnieć, że ulica Dębowa otrzyma niedługo dywanik asfaltowy, co pozwoli w komfortowych warunkach dojechać do Wólki Lubelskiej. Będzie to kolejna możliwość szybkiego opuszczenia giełdy w kierunku Łęcznej, Zamościa, Chełma.
• Jak pan widzi przyszłość lubelskiej giełdy?
– Nie ma co ukrywać, że z roku na rok maleje liczba samochodów przyjeżdżających na giełdę. I z tego chociażby powodu tworzenie nowej giełdy jest bezsensowne. Zdajemy sobie sprawę, że bilet wjazdu na giełdę w cenie 30 złotych za auto osobowe to dość dużo. Jednak w tej kwocie 1/3 to opłata targowa, która trafia do gminy Niemce, część to koszty organizacji. Chciałbym też przypomnieć, że PZM jest statutowo zobligowany do łożenia na sport samochodowy. Stąd też środki pozyskane na giełdzie w ten sposób trafiają do zmotoryzowanych. Z tego źródła mamy też pieniądze na remont toru Lublin, tak często wymienianego w różnych programach kandydatów startujących w wyborach samorządowych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!