niedziela, 18 marca 2018 r.

Moto

Koniec lubelskiego Daewoo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 września 2001, 22:21

W kasie kilka tysięcy złotych, zajęte prawie wszystkie konta, ok. 900 mln zł długu. Taką sytuację swojej firmy przedstawiło na wczorajszej rozprawie dotyczącej upadłości kierownictwo Daewoo Motor Polska sp. z o.o. Sąd Rejonowy w Lublinie wyda orzeczenie w poniedziałek.

Wniosek o upadłość DMP złożyła firma Gunther MVK spod Częstochowy, której lubelskie przedsiębiorstwo jest winne prawie 400 tys. zł oraz zarząd DMP. Władze spółki jako powód podały, że przedsiębiorstwo przestało spłacać swoje długi i już nie będzie w stanie tego robić w przyszłości.
– Dziennie w kasie jest po dwa–trzy tysiące złotych, które przeznaczane są na opłaty sądowe, delegacje, benzynę – mówi przed sądem Jarosław Spiczyński, członek zarządu DMP.
Adam Waryszak, główny księgowy DMP, zadłużenie firmy obliczył na 900 mln zł, z czego ponad 350 mln wobec banków. Księgowa wartość majątku wynosi 970 mln. Ile wart jest w rzeczywistości – nie wiadomo. DMP nie miało pieniędzy na opłacenie wycen.
DMP zatrudnia jeszcze ok. 2,4 tys. pracowników. Części załogi zalega z wypłatą jeszcze za lipiec. Od maja DMP nie wypłaca odpraw zwalnianym pracownikom. Na początku roku przestała płacić ZUS.
– Stacje serwisowe odmawiają obsługi klientów w okresie gwarancji na nasze samochody, bo nie realizujemy wynikających z tego zobowiązań finansowych – mówił Spiczyński.
Lubelskie DMP nie produkuje już samochodów. Wytwarza jedynie komponenty do aut. Jego kierownictwo twierdziło na rozprawie, że w każdej chwili firma jest w stanie rozpocząć produkcję aut i wytwarzać 300 samochodów miesięcznie. Nie ma jednak pieniędzy na kupienie materiałów. Jak powiedział J. Spiczyński do tego wystarczyłaby połowa zatrudnianej dotychczas załogi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!