Lubelskie karty chcą toru

Dodano: 9 stycznia 2002, 19:02
Autor: (wxl),

Lubelskie środowisko motorowe wyczekuje konkretnych decyzji dotyczących Toru Lublin.

W ubiegłą sobotę w siedzibie Automobilklubu Lubelskiego (AL) odbyło się oficjalne zakończenie sezonu kartingowego. Rozdysponowano ponad setkę pucharów, z których kilka pozostało na Lubelszczyźnie. Swą kolekcję o tytuł mistrza Polski w kategorii młodzik 50 powiększył Mateusz Iłowiecki z AL. Klubowe mistrzostwo Polski w kategorii młodzik 50 zdobył AL. Także biłgorajski Energetyk został uhonorowany za zajęcie 3 miejsca w klasyfikacji klubowej w kategorii popularnej 125. Natomiast Tor Biłgoraj został wyróżniony jako drugi w Polsce pod kątem organizacji zawodów kartingowych.
W uroczystości brali udział ludzie, którzy mogą decydować o przyszłości Toru Lublin. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Zbigniew Wojciechowski, wiceprezydent Lublina, Mirosław Złomaniec, wicemarszałek województwa lubelskiego oraz Grzegorz Lewandowski, skarbnik PZM.
Wszyscy panowie zadeklarowali pomoc finansową w odbudowie Toru Lublin. Pierwsze zawody rangi krajowej odbędą się w Lublinie w połowie sierpnia.