piątek, 23 czerwca 2017 r.

Moto

Nowe filtry paliwowe

Dodano: 6 lutego 2003, 13:23
Autor: (wxl)


Nowoczesne filtry usuwają z benzyny i oleju napędowego wszelkie pyły, cząsteczki organiczne oraz wodę. Bosch oferuje kompletny program filtrów paliwa do niemal wszystkich typów pojazdów.
Systemy wtryskowe do silników wysokoprężnych i benzynowych pracują z najwyższą precyzją. Aby w przypadku paliwa różnej jakości móc zagwarantować optymalną pracę układu wtryskowego i silnika, paliwo musi być oczyszczane przez systemy filtrujące. Warunkiem tego jest jednak zastosowanie filtra dopasowanego do danego systemu wtryskowego. Źle dobrany filtr przedwcześnie się zużywa, co może prowadzić do zakłóceń w systemie doprowadzania paliwa, a w następstwie do uszkodzeń silnika.
Dzięki specjalnie impregnowanemu papierowi z mikrowłókien filtry paliwa Bosch stanowią istotny warunek czystego spalania. Nowoczesne filtry paliwa z wkładami filtracyjnymi wyposażonymi w przegrodę plisowaną lub nawojową muszą, oprócz doskonałych właściwości pochłaniania zanieczyszczeń, wykazać się także wysokim stopniem rozdzielania mechanicznego, np. wody, nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Ponadto muszą charakteryzować się niezawodnością działania przy dużych wahaniach temperatury lub silnej pulsacji paliwa. Dlatego wykorzystywane do produkcji filtrów elementy z tworzywa sztucznego, stali lub aluminium są odporne na agresywne działanie paliwa i wysokiego ciśnienia oraz zabezpieczone przed korozją. Chroniąc układy wtryskowe przed zanieczyszczeniami w paliwie, filtry w znaczący sposób przyczyniają się do poprawy pracy silnika pojazdu.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

23-25 czerwca
komentarze (0)0
polubienia (0)0
23-06-2017

23-25 czerwca

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!