sobota, 17 marca 2018 r.

Moto

OC pójdzie w górę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 lutego 2002, 19:48
Autor: (jaxa)

Szykują się podwyżki opłat OC, i to nawet o 30 proc. Rząd chce, aby koszty leczenia ofiar wypadków ponosili ich sprawcy.
Zgodnie z przyjętym projektem kasy chorych będą mogły żądać pieniędzy bezpośrednio od towarzystw ubezpieczeniowych, w których sprawca wypadku zawarł umowę ubezpieczenia OC i NW.

– Oznacza to wzrost opłat za obowiązkowe ubezpieczenia, bo firmy ubezpieczeniowe będą musiały wypłacać większe kwoty w ramach odszkodowań powypadkowych – mówi Adam Taukert, rzecznik PZU.
Nie wiadomo, o ile mogą wzrosnąć składki. Nieoficjalnie mówi się, że może to być co najmniej 30 proc.
Zdaniem rządu takie rozwiązanie powinno zmusić kierowców do ostrożności, zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. Ma też doprowadzić do zwiększenia dochodów kas chorych.
Według szacunków kas leczenie jednej osoby poszkodowanej w wypadku kosztuje przeciętnie 5.740 zł. W ciągu 10 miesięcy 2001 roku kasy wydały na leczenie takich osób w sumie 450 mln zł.
Pomysłem oburzeni są kierowcy. – Teraz będę musiał płacić podwójnie na ubezpieczenie za zdrowie. Pierwszy raz w ramach składki obowiązkowej, drugi tylko dlatego że mam samochód – mówi Marcin Chmielewski.
Projekt nowelizacji przewiduje zwrot kosztów świadczeń zdrowotnych w wysokości ryczałtu ogłaszanego corocznie przez ministra zdrowia dla danej kategorii szkód. – Składki OC już są postrzegane jako wysokie. Kolejna podwyżka może skutkować rezygnacją wielu osób z ich opłacania – dodaje Taukert.
OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Za jego brak grozi grzywna w wysokości 3,5 tys. zł. Projektem zajmie się teraz Sejm.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!