poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Moto

Pierwsze jaskółki ożywienia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 marca 2007, 18:10
Autor: PAWEŁ PUZIO

Wiosna panie sierżancie, zdają się mówić właściciele lubelskich salonów samochodowych.

Po kilku latach posuchy na runku widać pierwsze jaskółki ożywienia.
Lepsza koniunktura optymistycznie wpływa na nastroje dilerów. Liczba wystawców na tegorocznym "Autosalonie” jest wyjątkowo duża, w porównaniu z latami ubiegłymi. - Rzeczywiście akces na naszą imprezę zgłosili prawie wszyscy lokalni sprzedawcy nowych samochodów - mówi Janusz Dwornicki z Międzynarodowych Targów Lubelskich. - Jest to widoczny znak nadchodzącego ożywienia na tym rynku.
W prawdzie 90 proc. Polaków, którzy w zeszłym roku kupili samochód, zdecydowało się na pojazd używany, to jednak i sprzedawcy nowych aut odczuli lepszą koniunkturę. - Na niektóre modele trzeba czekać po kilka miesięcy. - I nie wynika to tylko z cyklu produkcyjnego- mówi Kuba Kłosowski, z salonu Energozam Opel w Lublinie. - Na samochód roku, opla corsę, czas oczekiwania wynosi nawet do trzech miesięcy - dodaje Kłosowski. Na dacie logan MCV zapisy są przyjmowane z realizacją na jesień tego roku. Nowa Honda CR-V sprzedaje się jak świeże bułeczki.
W dalszym ciągu cena pozostaje głównym aspektem branym pod uwagę przy wyborze samochodu, tak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP o preferencjach rodaków przy dokonywanych przy zakupie samochodu. Na drugim miejscu plasuje się postrzeganie marki - zaufanie do niej, czy przekonanie o jej wysokiej renomie. - Wyniki badania pozwalają zaobserwować początki pewnej tendencji do przewartościowywania się motywów decyzji Polaków, co do zakupu samochodu osobowego. Nadal ważne są aspekty ekonomiczne, czyli cena auta i ekonomiczność eksploatacji, ale istnieje przypuszczenie, że w ciągu najbliższych lat dla Polaków, podobnie jak dla użytkowników samochodów w krajach o bardziej rozwiniętym rynku motoryzacyjnym, coraz większego znaczenia nabierać będą pozaekonomiczne atrybuty samochodu, takie jak atrakcyjny wizerunek marki, dobra opinia o marce, bezpieczeństwo, wygoda oraz wygląd samochodu - prognozuje Magdalena Sawińska, z TNS OBOP.
Ożywienie gospodarki, które i u nas musi się pojawić, będzie skutkować decyzjami o zakupie nowych autu dilerów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!