sobota, 20 stycznia 2018 r.

Moto

Długo oczekiwaną obwodnicą Lubartowa już w sobotę pojadą pierwsze samochody. W ten sposób centrum miasta zostanie odciążone od ruchu tirów.

Wprawdzie nie wykonano jeszcze tu wszystkich robót przewidzianych w dokumentacji, ale stan techniczny tego ciągu sprawia, że bez problemów może odbywać się po nim ruch kołowy. - Budowa lubartowskiej obwodnicy rozpoczęta została we wrześniu 2000 roku - informuje Wojciech Puliński, inspektor nadzoru lubelskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Zgodnie z umową całe przedsięwzięcie, którego głównym wykonawcą jest miejscowe Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, ma zostać zakończone dopiero w połowie przyszłego roku. Niezbędne jest jeszcze położenie tzw. warstwy ścieralnej na odcinku długości 2,70 km i dróg tzw. zbiorczych, na przykład obok wsi Wicentów.
Lubartowska obwodnica długości prawie 8,4 km jest największym przedsięwzięciem drogowców naszego województwa w ostatnich kilkunastu latach. Dotychczas jego realizacja kosztowała około 37 mln zł. Prawie 90 procent tych środków pochodziło z budżetu państwa. Pozostałą sumę ze swojego budżetu wyasygnował miejski samorząd Lubartowa, który finansował budowę tzw. łącznika długości około 2 km, prowadzącego od Annoboru.
- Z obwodnicy najbardziej cieszą się mieszkańcy Lubartowa, którym ruch kołowy tirów przez centrum miasta najbardziej dawał się we znaki - twierdzi Tadeusz Trąbka, zastępca burmistrza Lubartowa. - Na budowę łącznika wyemitowaliśmy nawet specjalne obligacje. Ponadto na to zadanie otrzymaliśmy 550 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego.

Janusz Wójtowicz, dyr. lubelskiego oddziału GDDKiA

Lubartowska obwodnica jest szóstą taką inwestycją
w naszym województwie. Biorąc pod uwagę jej długość,
jest ona najdłuższą na Lubelszczyźnie. Wcześniej wykonano obwodnice w Krasnystawie, Kazimierzu Dolnym, Terespolu, Białej Podlaskiej i Radzyniu Podlaskim. W przyszłym roku ruszy budowa obwodnicy w Piaskach. W grę wchodzi także rozpoczęcie takich samych inwestycji w Janowie Lubelskim, Kraśniku
i Międzyrzecu Podlaskim.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!