niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Moto

Powrót niemieckiej legendy

Dodano: 31 lipca 2002, 16:18

Decyzja zapadła - microbus będzie produkowany w Hanowerze. Legendarny samochód w nowym wcieleniu powróci na drogi.

Decydując się na rozpoczęcie produkcji microbusa Volkswagen zwraca się w kierunku nowego segmentu pojazdów łączących w sobie wyjątkową stylistykę i wysoką funkcjonalność z komfortem podróżowania, godnym limuzyny dobrej klasy. Microbus jest powrotem do wielkiej legendy, VW busa, który 50 lat temu po raz pierwszy zjechał z taśmy produkcyjnej.
VW bus zapisał się w historii motoryzacji nie tylko jako sprawdzony środek transportu, lecz także jako kultowy model, związany z wieloma pokoleniami młodych kierowców.
Podczas badań marketingowych odkryto, że nowa stylistyka microbusa budzi bardzo żywe i młodzieńcze reakcje potencjalnych klientów. Te wyniki skłoniły szefostwo VW do podjęcia decyzji o produkcji tego nietypowego samochodu.
Microbus różni się od pierwszego modelu T1 wymiarami zewnętrznymi: jego długość wynosi przeszło 4,70 metra, wysokość i szerokość przekraczają 1,90 metra. Pod względem wielkości model studyjny jest porównywalny z aktualnie produkowanym VW T4, noszącym w USA nazwę euro van. Nawiązanie do historii jest wyraźnie widoczne w partii frontowej pojazdu z charakterystyczną dla pierwszego transportera pokrywą silnika. Pod nią znajduje się jednostka napędowa V6 o pojemności 3,2 litra i mocy 170 kW/231 KM. Nowoczesna stylistyka nawiązująca do tradycji znalazła swoje odzwierciedlenie również w sposobie łączenia pokrywy silnika z masywnym zderzakiem, płaskimi reflektorami ksenonowymi oraz z przednią szybą. Podłużne reflektory ksenonowe ukryte pod szybą z przezroczystego szkła są stylistyczną przeciwwagą dla okrągłych reflektorów pierwszej generacji VW busa.
Po raz pierwszy microbus został zaprezentowany jako pojazd studyjny podczas Motor Show w Genewie. Przedstawiano go także na targach w Genewie, Tokio i Frankfurcie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24