poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Moto

Rośnie popularność Renault

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 lutego 2002, 15:36
Autor: Zofia Sawecka

Od początku stycznia do końca lutego 2001 r. w salonie Renault w Zamościu przy Alejach Jana Pawła II sprzedano 29 nowych samochodów. W tym roku tylko do 20 lutego sprzedano już 56 nowych „renówek”. Wbrew załamaniu się rynku samochodowego, sprzedaż różnych modeli aut tej firmy w Zamościu rośnie.

Józef Dyjak, wiceprezes Euro-Car Spółka z o. o. w Zamościu nie ukrywa, że na wzrost sprzedaży wpłynął upadek fabryki Daewoo w Lublinie. Niemniej jednak nie jest to jedyna przyczyna. Na „renówki” przesiadają się bowiem także klienci salonów samochodowych innych marek. Popularnością cieszy się nie tylko atrakcyjna cenowo thalia, wprowadzona do sprzedaży w ub. roku (w ofercie: 80 proc. wpłaty, reszta po roku bez odsetek; ten samochód kosztuje ok. 25 tys. zł). Rośnie również sprzedaż laguny II, uznanej za najbezpieczniejszy samochód w dziejach motoryzacji. W specjalistycznym rankingu laguna II otrzymała 5 gwiazdek. Zamojscy miłośnicy motoryzacji, jak się okazuje, także bardzo wysoko cenią sobie bezpieczeństwo jazdy. Duże jest także zainteresowanie laguną kombi. Oba modele posiadają homologację na samochody ciężarowe. Właściwie, to od początku lutego tego roku wszystkie modele renault, z wyjątkiem thalii, mają już homologację. To sprawiło, że połowa samochodów jest sprzedawana firmom. Ofertę Euro-Car uzupełnia najnowszy model renault traffic, zaliczany do samochodów dostawczych, zwycięzca w plebiscycie na „Samochód roku 2002”. Kilka tych samochodów wyjechało już z zamojskiego salonu na drogi Lubelszczyzny. Od początku lutego jest możliwość zamawiania tego samochodu z homologacją, jako 6-osobowy.
Rosnący w Zamościu popyt na samochody marki Renault, to także wynik dobrej marki firmy Euro-Car Zenona Wilkosa i Józefa Dyjaka. We wrześniu ub. roku spółka otrzymała certyfikat jakości ISO 9002, zgodny z brytyjską akredytacją UKAS. Otrzymała też, jako jeden z nielicznych salonów w kraju, najwyższe noty w badaniach Instytutu Badania Opinii i Rynku Pentor, wykonanych na zlecenie Renault Polska. Wystawione opinie, to: „idealnie”, „tak trzymać”. Salon jest profesjonalny i elegancki, a obsługa kompetentna. Euro-Car wychodzi naprzeciw potrzeb klientów. Oferuje im także samochody używane różnych marek, z gwarancją i zapewnioną legalnością pochodzenia.
W tym roku, jak powiedział nam Józef Dyjak, jeszcze przed półroczem w salonie przy alejach Jana Pawła II (nastąpiła zmiana nazwy ulicy z Legionów na aleje Jana PawłaII) zostanie otwarta stacja kontroli pojazdów. – Budynek jest już gotowy, czekamy na decyzję ITS – mówi Dyjak. Także w tym roku firma chce rozpocząć budowę blacharni i lakierni, które będą usytuowane na tyłach salonu, od strony byłego POM. Lakiernia ma być oddana do użytku w drugiej połowie 2003 r.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!