piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Moto

Rozmowa z Leszkiem Płonką, członkiem Zarządu Skoda Auto Polska S.A.

Dodano: 22 stycznia 2003, 16:33

- Ostateczny efekt naszej pracy należy rozpatrywać na tle wciąż trwającego kryzysu w światowej i krajowej motoryzacji. Z całą pewnością nie należy się wstydzić całorocznego wyniku, który był odzwierciedleniem ogólnej sytuacji rynkowej.

• Skoda awansowała w Polsce na drugie miejsce?

– Sprzedaliśmy łącznie 35 975 samochody, a więc tylko o 1,10 proc. (398 aut) mniej niż w ciągu dwunastu miesięcy 2001 roku. Niektórzy analitycy spekulują, iż ten wynik byłby zapewne jeszcze lepszy, gdyby w naszej ofercie nadal znajdowała się skoda felicia. Przypomnę, że model ten jeszcze w 2001 roku sprzedany został w liczbie 4 455 egzemplarzy. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, Skoda mogłaby mieć wówczas sprzedaż wyższą o około 5 proc. Powtarzam jednak, że są to tylko czysto teoretyczne rozważania.

• Jak wiemy, to Felicia zastąpiona została nowocześniejszym modelem Fabia?

– Naszą siłą napędową w 2002 roku stała się właśnie skoda fabia we wszystkich trzech wersjach nadwozia. Sprzedanych zostało 26 241 egzemplarzy, w czym aż 16 678 to wersja hatchback. Imponujący udział w rynku wynosi aż 24,83 proc. Model ten nie tylko w Polsce odnosi wielkie sukcesy rynkowe. Na naszym rynku w ciągu całego roku 2002 aż czterokrotnie okazał się najchętniej kupowanym autem. Fakt ten niewątpliwie o czymś świadczy. Oferujemy dobry jakościowo i nowoczesny produkt za odpowiednie pieniądze. Tutaj zapewne należy oczekiwać tajemnicy sukcesu.

• Efekty sprzedaży związane są nieodłącznie z siecią dystrybucji produktu?

– W ciągu ponad ośmiu lat działalności Skoda Auto Polska stworzona została nowoczesna sieć sprzedaży i usług serwisowych. Dzisiaj sieć tą tworzą 97 ośrodki na terenie całego kraju. Większość z nich powstała od podstaw, bądź tez przeszła gruntowną modernizację według najnowszych standardów europejskich. 2003 rok rozpoczęliśmy otwarciem nowego obiekty „Twoje Auto” w Lublinie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24