czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Moto

Trzech do Daewoo

Dodano: 27 listopada 2001, 20:53
Autor: (p.p.)

Aż trzy firmy starają się o kupienie całości lub części masy upadłościowej po Daewoo Motor Polska w Lublinie – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. W grę wchodzi Pol-Mot Holding wraz z włoskim koncernem Iveco, Grupa Sobiesław Zasada oraz producent silników Andoria z Andrychowa.
Według ostatnich, nieoficjalnych wiadomości, DMP w upadłości zainteresowane są trzy firmy. – Pierwsza z nich to koalicja Pol-Mot Holding z włoskim Iveco, druga to Grupa Sobiesław Zasada a trzecia Andoria z Andrychowa – mówi nasz informator.
Każda z firm znana jest w branży motoryzacyjnej. Iveco i Pol-Mot Holding nie wymagają przedstawiania. Andoria to producent silników wysokoprężnych do lublinów. Zaniechanie produkcji w DMP sprawiło, że obroty tej fabryki znacznie zmalały. Stąd żywe zainteresowanie sprawami Daewoo. Trzeci inwestor – Grupa Sobiesław Zasada działa od lat, z różnym skutkiem, na rynku.
Tymczasem byli już dealerzy DMP, skierowali do sędziego komisarza DMP sp. z o.o. w upadłości, list protestacyjny, przeciwko odstąpieniu przez Masę Upadłości od umów z dealerami na świadczenie usług serwisowych i gwarancyjnych. Obecnie w Polsce gwarancją objętych jest 12–13 tysięcy samochodów marki Lublin.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24