wtorek, 23 maja 2017 r.

Moto

Volkswagen touran

Dodano: 4 września 2002, 19:48
Autor: wxl

W pierwszym kwartale 2003 roku nowy kompaktowy van - touran - wzbogaci ofertę Volkswagena. Cechą charakterystyczną tego pojazdu jest wielofunkcyjne, przestronne wnętrze.

Podwozie z nową konstrukcją osi tylnej w połączeniu z mocnymi silnikami i sztywnym nadwoziem zapewnia wyjątkowe właściwości jezdne. Touran to auto o długości 4,39 m, szerokości 1,79 m i wysokości 1,63 m.
Nazwa touran jest połączeniem słowa tour i nazwy sharan. W momencie wprowadzenia na rynek touran dostępny będzie w trzech wersjach wyposażenia wnętrza, z trzema dynamicznymi i oszczędnymi silnikami FSI oraz TDI, o mocy od 74 kW/100 KM do 100 kW/136 KM. Nieco później oferta wzbogacona zostanie o kolejne jednostki napędowe. Wszystkie modele FSI i TDI będą seryjnie wyposażone w sześciobiegową przekładnię manualną.
Wyposażony standardowo w pięć foteli touran oferuje wyjątkowo przemyślaną i wszechstronną koncepcję wnętrza. Trzy ustawione obok siebie lekkie, pojedyncze fotele w drugim rzędzie można kilkoma ruchami przestawić lub przesunąć, złożyć lub wymontować. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia chowanego w podłodze trzeciego rzędu złożonego z dwóch pojedynczych foteli. W touranie może więc podróżować wygodnie siedem osób. Wszechstronna koncepcja wnętrza volkswagena tourana pozwala na zastosowanie ponad 500 konfiguracji i oferuje tym samym maksimum różnorodności. W konfiguracji pięcioosobowej część bagażowa ma pojemność przeszło 600 litrów, a maksymalna ładowność wynosi 650 kg.
Spawane laserowo, w pełni ocynkowane nadwozie, jest wyjątkowo sztywne i zapewnia wysokie bezpieczeństwo pasywne. Montowane seryjnie przednie poduszki powietrzne, przednie poduszki boczne i boczne poduszki chroniące głowę w pierwszym i drugim rzędzie oraz aktywne zagłówki kierowcy i pasażera sprawiają, że volkswagen touran oferuje system ochrony pasażerów wyznaczający nowe wzorce w swojej klasie. Należące do wyposażenia seryjnego trójpunktowe pasy dbają o bezpieczeństwo pasażerów na siedmiu fotelach. Hamulce tarczowe na wszystkich kołach (z przodu wentylowane) oraz ESP wraz z asystentem hamowania i ABS zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa aktywnego.
39 schowków i kieszeni stanowi uzupełnienie innowacyjnej koncepcji wnętrza. Nie tylko dzięki swej doskonale przemyślanej koncepcji foteli touran może być przykładem samochodu wyjątkowo "poręcznego” w wyjazdach rodzinnych. W zależności od wersji wyposażenia, oferuje on nawet do 39 różnych schowków i kieszeni, np.: pod fotelami, w konsoli środkowej i w dachu, w desce rozdzielczej, w drzwiach i w bagażniku oraz uchwyty na kubki przy wszystkich rzędach siedzeń.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24