sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Moto

W końcu trafi do Polski

Dodano: 13 listopada 2002, 19:34
Autor: Wxl

Sprzedaż nowego colta, przy którego projektowaniu wykorzystano zbierający niezwykle pochlebne opinie studyjny model CZ2, rozpocznie się w Japonii 16 listopada br. W pierwszej połowie roku 2004 pochodzący z tej samej rodziny kompakt Mitsubishi zostanie wprowadzony na rynek europejski, w tym także na polski.

Koncepcja colta rozwijana wspólnie z DaimlerChrysler spełnia współczesne światowe standardy w dziedzinie bezpieczeństwa i oferuje znakomite walory użytkowe i eksploatacyjne.
- Nasz związek z koncernem DaimlerChrysler umożliwił osiągnięcie najwyższych standardów związanych z bezpieczeństwem i jakością - mówił Rolf Eckrodt, nawiązując do nowego, rygorystycznego systemu jakości wprowadzonego w Mitsubishi Motors Corporation.
Colt jest kluczowym modelem w trzyletnim procesie zmian w Mitsubishi Motors Corporation, a także pierwszym samochodem wprowadzanym na rynek japoński od momentu pełnej reorganizacji sieci sprzedaży w tym kraju. Długo oczekiwany colt daje także początek nowej gamie samochodów spod znaku Trzech Diamentów. Mitsubishi Motors Corporation planuje wprowadzenie na rynek w Japonii 15 nowych samochodów do 2007 roku.
Wybór nazwy dla nowego samochodu nie był przypadkowy. To nazwa będąca symbolem i nawiązująca do tradycji. Pierwszym samochodem osobowym Mitsubishi, który ją nosił był colt 600 wprowadzony do produkcji w 1962 roku. Mitsubishi Motors Corporation zdecydowało się przywrócić do życia ten trwały symbol nawiązujący do korzeni firmy. W Europie colt znany był od roku 1978, ale w Japonii dla jego odpowiednika stosowano nazwę mirage.
Mitsubishi colt występuje na rynku japońskim w sześciu podstawowych wersjach wyposażeniowych. Nadwozie dostępne jest w dziesięciu kolorach. Jako źródło napędu wykorzystywany jest jeden z dwóch nowoczesnych, opracowanych specjalnie dla colta silników: 1.3 MIVEC DOHC (66 kW/90 KM, 121 Nm), 1.5 MIVEC DOHC (72 kW/98 KM, 132 Nm).
Jedna z wersji colta posiada zestaw wyposażeniowy Ralliart, w tym między innymi sportowy rodzaj zawieszenia.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24