niedziela, 25 marca 2018 r.

Moto

W Polsce lublin3. Na świecie kamaz

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 września 2003, 21:08
Autor: (p.p)

Intrall Consortium z Londynu, firma z przewagą kapitału rosyjskiego, która przed tygodniem wygrała przetarg na prawa do produkcji dostawczego lublina, odkryła wczoraj karty. W ciągu najbliższych 3 lat produkcja w fabryce ma wzrosnąć 10 razy – do 20 tys. aut rocznie.

Rosjanie deklarują też zainwestowanie w Lublinie 10 mln dolarów, wzrost zatrudnienia i sprzedaż lublina3 na międzynarodowych rynkach pod marką Kamaz.
Konsorcjum, w skład którego wchodzi m.in. rosyjski Kamaz, ostatecznie stanie się właścicielem praw do lublina3 i maszyn do jego produkcji po wpłaceniu na konto syndyka masy upadłości Daewoo Motor Lublin 4,5 mln USD i podpisaniu umowy sprzedaży. – Zaplanowaliśmy to na koniec stycznia 2004 r.– powiedział na wczorajszej konferencji prasowej Anatolij Leyrikh, przedstawiciel konsorcjum. – Planujemy wprowadzenie lublina3 pod nazwą kamaz na rynki Afryki i Ameryki Łacińskiej, Rosji oraz Azji i odtworzenie ośrodka badawczo-rozwojowego na bazie Politechniki Lubelskiej. Chcemy nie tylko produkować tu samochody, ale także modernizować wszystkie pojazdy, które obecnie produkujemy w ramach naszej grupy.
Leyrikh zapowiedzial też wzrost zatrudnienia przy produkcji lublina3. Nie podał o ile i od kiedy. Do czasu podpisania przez konsorcjum ostatecznej umowy z syndykiem, produkcją lublina i honkerów ma się nadal zajmować Andoria-Mot.
– Podpisaliśmy wstępne porozumienie z firmą Intrall Consortium – mówi prezes Andorii-Mot Tadeusz Starowicz. – Uzgodniliśmy, że Andoria-Mot zrealizuje dotychczasowe zamówienia i będzie stawać do kolejnych przetargów na produkcję samochodów.
Prezes Starowicz nie
wyklucza także przyszłej współpracy. – Wszystko
zależy od tego, jakie zasady przyszłej współpracy i rozwoju przedstawi Intrall Consortium, ale nigdy nie mówię nigdy, i nigdy nie mówię zawsze – dodał prezes Starowicz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!