Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Na sygnale

16 września 2017 r.
11:42

Grzybiarze zgubili się w lesie. Postawili na nogi służby ratunkowe

Autor: Zdjęcie autora łm
106 18 A A
Piątkowe poszukiwania grzybiarzy
Piątkowe poszukiwania grzybiarzy

Sezon grzybowy spowodował, że grzybiarze tłumnie zaczęli odwiedzać lasy. Nie dla wszystkich grzybobranie kończy się przyjemnie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek ok. godz. 9:20 syn zawiadomił policję, że jego ojciec zaginął podczas grzybobrania w miejscowości Suchawa. 

Mężczyzna odłączył się od grupy, bo był zmęczony i chciał iść do auta. Nie dotarł tam. Zadzwonił do syna i powiedział, że się zgubił. Po bezskutecznych poszukiwaniach na własną rękę, powiadomiono służby ratunkowe.

Policjanci zorganizowali  akcję poszukiwawczą. Uczestniczyli w niej również strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Włodawy, Wyryk i Zahajek oraz pracownicy lasów państwowych - łącznie ponad 30 osób.

Kilka godzin później policjanci zauważyli na skraju lasu zaginionego mężczyznę w obecności innego grzybiarza, który wcześniej został powiadomiony o poszukiwaniach. Zaginiony był w dobrym stanie, nie potrzebował pomocy medycznej.

Ale to nie koniec.

Ok. godz. 17 włodawscy policjanci odebrali kolejne zgłoszenie ,dotyczące zaginięcia dwójki mieszkańców Chełma w lesie w pobliżu miejscowości Adamki.

Okazało się, że znajdują się w pobliżu drogi pożarowej. Grzybiarze szybko zostali odnalezieni i przewiezieni do miejscowości, z której wyruszyli na wyprawę.

 

Wysyp grzybów w lasach. Wasze zdjęcia

Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 20:38
***youtube.com/watch?v=q88akn1hnym
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 23:41
@podgrzybek... właśnie potwierdziłeś prawidłową reakcję Policji... "dziwne, że jak zglasza się zaginięcie, to zazwyczaj czekają 24h". No i tutaj nie czekali. Czego chcieć więcej? Cieszę się, że zawsze można liczyć na odpowiednie służby. Po to ludzie w Polsce płacą podatki. To lemingowskie świry wszystko chcieliby sprywatywować i policzyć, by ludzie placili podwójnie. Usunięto dentystów ze szkół. To teraz ponad 90% dzieci ma zepsute zęby. A przecież płacimy na NFZ. A do dentysty lecimy prywatnie. Nadal uważasz, że poszukiwanie zaginionej osoby to robota dla Rutkowskiego, a nie policji? To twój problem chłopcze.
@podgrzybek... właśnie potwierdziłeś prawidłową reakcję Policji... "dziwne, że jak zglasza się zaginięcie, to zazwyczaj czekają 24h". No i tutaj nie czekali. Czego chcieć więcej? Cieszę się, że zawsze można liczyć na odpowiednie służby. Po to ludzie w Polsce płacą podatki. To lemingowskie świry wszystko chcieliby sprywatywować i policzyć, by ludzie placili podwójnie. Usunięto dentystów ze szkół. To teraz ponad 90% dzieci ma zepsute zęby. A przecież płacimy na NFZ. A do dentysty lecimy prywatnie. Nadal uważasz, że poszukiwanie zagin... rozwiń
Avatar
Gucio / 17 września 2017 o 12:24
11 napisał:
Gucio napisał:
undefined napisał:
 No dobrze, można stracić orientację, szukając grzybów, ale naprawdę rzadko można się zgubić. Trzeba iść, podążać, a nie siadać pod drzewem i płakać. W końcu wyjdzie się z lasu na jakąś drogę. I zostawcie te komórki w domu, żeby pochopnie nie dzwonić po pomoc. Trochę honoru!
utrata orientacji to nie zgubienie się ? to się jedno z drugim łączy. wiadomo, że Polska to nie Syberia i zawsze wyjdziesz gdzieś po 5 km ( lub po 15 np. w Puszczy Solskiej ) ale co z tego , jak nie wiesz gdzie jesteś ?
To jak wyjdziesz z lasu to się pytasz!!!!Małego dziecka uczysz a sam robisz jak błazen!
 genialne !
 genialne ! rozwiń
Avatar
11 / 17 września 2017 o 09:33
Gucio napisał:
undefined napisał:
No dobrze, można stracić orientację, szukając grzybów, ale naprawdę rzadko można się zgubić. Trzeba iść, podążać, a nie siadać pod drzewem i płakać. W końcu wyjdzie się z lasu na jakąś drogę. I zostawcie te komórki w domu, żeby pochopnie nie dzwonić po pomoc. Trochę honoru!
utrata orientacji to nie zgubienie się ? to się jedno z drugim łączy. wiadomo, że Polska to nie Syberia i zawsze wyjdziesz gdzieś po 5 km ( lub po 15 np. w Puszczy Solskiej ) ale co z tego , jak nie wiesz gdzie jesteś ?
 To jak wyjdziesz z lasu to się pytasz!!!!Małego dziecka uczysz a sam robisz jak błazen!
 To jak wyjdziesz z lasu to się pytasz!!!!Małego dziecka uczysz a sam robisz jak błazen! rozwiń
Avatar
Gucio / 17 września 2017 o 09:11
undefined napisał:
No dobrze, można stracić orientację, szukając grzybów, ale naprawdę rzadko można się zgubić. Trzeba iść, podążać, a nie siadać pod drzewem i płakać. W końcu wyjdzie się z lasu na jakąś drogę. I zostawcie te komórki w domu, żeby pochopnie nie dzwonić po pomoc. Trochę honoru!
 utrata orientacji to nie zgubienie się ? to się jedno z drugim łączy.  wiadomo, że Polska to nie Syberia i zawsze wyjdziesz gdzieś po 5 km ( lub po 15 np. w Puszczy Solskiej ) ale co z tego , jak nie wiesz gdzie jesteś ?
 utrata orientacji to nie zgubienie się ? to się jedno z drugim łączy.  wiadomo, że Polska to nie Syberia i zawsze wyjdziesz gdzieś po 5 km ( lub po 15 np. w Puszczy Solskiej ) ale co z tego , jak nie wiesz gdzie jesteś ? rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 02:02
No dobrze, można stracić orientację, szukając grzybów, ale naprawdę rzadko można się zgubić. Trzeba iść, podążać, a nie siadać pod drzewem i płakać. W końcu wyjdzie się z lasu na jakąś drogę. I zostawcie te komórki w domu, żeby pochopnie nie dzwonić po pomoc. Trochę honoru!
Avatar
podgrzybek... / 16 września 2017 o 23:21
undefined napisał:
I prawidłowa reakcja. Zaginęła osoba,,podjęto czynności i wszystko zakończyło się szczęśliwie. I po to właśnie idą nasze pieniądze z podatków, by policja nie siedziała bezczynnie... i byśmy mogli na nią zawsze liczyć. Szczere podziękowania dla aktywnych Policjantów. Tak trzymać.
 chyba sobie jaja robisz... Ta osoba nie zaginęła tylko zabłądziła a w dodatku na własną prośbę,bo jak sie nie chce łazić za grzybami to sie siedzi na kopie w domu a nie marudzi o zmęczeniu, a po grzyby i dzie sie do sklepu. druga sprawa to nie był dzieciak zeby od razu robić wielkie ,,poszukiwania starego grzybiarza". Dziwne,że jak sie zgłasza zaginięcie to zazwyczaj każą czekać 24h,bo może wróci z ,,gigantu"
 chyba sobie jaja robisz... Ta osoba nie zaginęła tylko zabłądziła a w dodatku na własną prośbę,bo jak sie nie chce łazić za grzybami to sie siedzi na kopie w domu a nie marudzi o zmęczeniu, a po grzyby i dzie sie do sklepu. druga sprawa to nie był dzieciak zeby od razu robić wielkie ,,poszukiwania starego grzybiarza". Dziwne,że jak sie zgłasza zaginięcie to zazwyczaj każą czekać 24h,bo może wróci z ,,gigantu" rozwiń
Avatar
gucio / 16 września 2017 o 20:50
undefined napisał:
Trzeba być debiilem albo nie wiem kim żeby sie zgubić w polskich lasach.
 mozna ! jak las ma 5 km x 25 ? w mniejszym też
Avatar
Gość / 16 września 2017 o 20:49
Super reakcja od tego są służby. Rozumiem tych ludzi bo sam mam słabą orientację w terenie, po prostu albo to masz albo nie. Trochę można się wyuczyć ale niektórzy mają tak, że obrócą się dwa razy i nie wiedzą, z której strony przyszli. Ja tak mam dlatego kupiłem lokalizator GPS i nie mam większych problemów.
Avatar
mn / 16 września 2017 o 18:20
Powstało społeczeństwo nieudaczników.Oduczono ludzi odpowiedzialności za siebie i innych.Wieczne pretensje do wszystkich o wszystko.Wszystko ma załatwic Państwo.Za granicą nie oczekują niczego od nikogo i radzą sobie.
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 20:38
***youtube.com/watch?v=q88akn1hnym
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 23:41
@podgrzybek... właśnie potwierdziłeś prawidłową reakcję Policji... "dziwne, że jak zglasza się zaginięcie, to zazwyczaj czekają 24h". No i tutaj nie czekali. Czego chcieć więcej? Cieszę się, że zawsze można liczyć na odpowiednie służby. Po to ludzie w Polsce płacą podatki. To lemingowskie świry wszystko chcieliby sprywatywować i policzyć, by ludzie placili podwójnie. Usunięto dentystów ze szkół. To teraz ponad 90% dzieci ma zepsute zęby. A przecież płacimy na NFZ. A do dentysty lecimy prywatnie. Nadal uważasz, że poszukiwanie zaginionej osoby to robota dla Rutkowskiego, a nie policji? To twój problem chłopcze.
@podgrzybek... właśnie potwierdziłeś prawidłową reakcję Policji... "dziwne, że jak zglasza się zaginięcie, to zazwyczaj czekają 24h". No i tutaj nie czekali. Czego chcieć więcej? Cieszę się, że zawsze można liczyć na odpowiednie służby. Po to ludzie w Polsce płacą podatki. To lemingowskie świry wszystko chcieliby sprywatywować i policzyć, by ludzie placili podwójnie. Usunięto dentystów ze szkół. To teraz ponad 90% dzieci ma zepsute zęby. A przecież płacimy na NFZ. A do dentysty lecimy prywatnie. Nadal uważasz, że poszukiwanie zagin... rozwiń
Avatar
Gucio / 17 września 2017 o 12:24
11 napisał:
Gucio napisał:
undefined napisał:
 No dobrze, można stracić orientację, szukając grzybów, ale naprawdę rzadko można się zgubić. Trzeba iść, podążać, a nie siadać pod drzewem i płakać. W końcu wyjdzie się z lasu na jakąś drogę. I zostawcie te komórki w domu, żeby pochopnie nie dzwonić po pomoc. Trochę honoru!
utrata orientacji to nie zgubienie się ? to się jedno z drugim łączy. wiadomo, że Polska to nie Syberia i zawsze wyjdziesz gdzieś po 5 km ( lub po 15 np. w Puszczy Solskiej ) ale co z tego , jak nie wiesz gdzie jesteś ?
To jak wyjdziesz z lasu to się pytasz!!!!Małego dziecka uczysz a sam robisz jak błazen!
 genialne !
 genialne ! rozwiń
Avatar
11 / 17 września 2017 o 09:33
Gucio napisał:
undefined napisał:
No dobrze, można stracić orientację, szukając grzybów, ale naprawdę rzadko można się zgubić. Trzeba iść, podążać, a nie siadać pod drzewem i płakać. W końcu wyjdzie się z lasu na jakąś drogę. I zostawcie te komórki w domu, żeby pochopnie nie dzwonić po pomoc. Trochę honoru!
utrata orientacji to nie zgubienie się ? to się jedno z drugim łączy. wiadomo, że Polska to nie Syberia i zawsze wyjdziesz gdzieś po 5 km ( lub po 15 np. w Puszczy Solskiej ) ale co z tego , jak nie wiesz gdzie jesteś ?
 To jak wyjdziesz z lasu to się pytasz!!!!Małego dziecka uczysz a sam robisz jak błazen!
 To jak wyjdziesz z lasu to się pytasz!!!!Małego dziecka uczysz a sam robisz jak błazen! rozwiń
Avatar
Gucio / 17 września 2017 o 09:11
undefined napisał:
No dobrze, można stracić orientację, szukając grzybów, ale naprawdę rzadko można się zgubić. Trzeba iść, podążać, a nie siadać pod drzewem i płakać. W końcu wyjdzie się z lasu na jakąś drogę. I zostawcie te komórki w domu, żeby pochopnie nie dzwonić po pomoc. Trochę honoru!
 utrata orientacji to nie zgubienie się ? to się jedno z drugim łączy.  wiadomo, że Polska to nie Syberia i zawsze wyjdziesz gdzieś po 5 km ( lub po 15 np. w Puszczy Solskiej ) ale co z tego , jak nie wiesz gdzie jesteś ?
 utrata orientacji to nie zgubienie się ? to się jedno z drugim łączy.  wiadomo, że Polska to nie Syberia i zawsze wyjdziesz gdzieś po 5 km ( lub po 15 np. w Puszczy Solskiej ) ale co z tego , jak nie wiesz gdzie jesteś ? rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 02:02
No dobrze, można stracić orientację, szukając grzybów, ale naprawdę rzadko można się zgubić. Trzeba iść, podążać, a nie siadać pod drzewem i płakać. W końcu wyjdzie się z lasu na jakąś drogę. I zostawcie te komórki w domu, żeby pochopnie nie dzwonić po pomoc. Trochę honoru!
Avatar
podgrzybek... / 16 września 2017 o 23:21
undefined napisał:
I prawidłowa reakcja. Zaginęła osoba,,podjęto czynności i wszystko zakończyło się szczęśliwie. I po to właśnie idą nasze pieniądze z podatków, by policja nie siedziała bezczynnie... i byśmy mogli na nią zawsze liczyć. Szczere podziękowania dla aktywnych Policjantów. Tak trzymać.
 chyba sobie jaja robisz... Ta osoba nie zaginęła tylko zabłądziła a w dodatku na własną prośbę,bo jak sie nie chce łazić za grzybami to sie siedzi na kopie w domu a nie marudzi o zmęczeniu, a po grzyby i dzie sie do sklepu. druga sprawa to nie był dzieciak zeby od razu robić wielkie ,,poszukiwania starego grzybiarza". Dziwne,że jak sie zgłasza zaginięcie to zazwyczaj każą czekać 24h,bo może wróci z ,,gigantu"
 chyba sobie jaja robisz... Ta osoba nie zaginęła tylko zabłądziła a w dodatku na własną prośbę,bo jak sie nie chce łazić za grzybami to sie siedzi na kopie w domu a nie marudzi o zmęczeniu, a po grzyby i dzie sie do sklepu. druga sprawa to nie był dzieciak zeby od razu robić wielkie ,,poszukiwania starego grzybiarza". Dziwne,że jak sie zgłasza zaginięcie to zazwyczaj każą czekać 24h,bo może wróci z ,,gigantu" rozwiń
Avatar
gucio / 16 września 2017 o 20:50
undefined napisał:
Trzeba być debiilem albo nie wiem kim żeby sie zgubić w polskich lasach.
 mozna ! jak las ma 5 km x 25 ? w mniejszym też
Avatar
Gość / 16 września 2017 o 20:49
Super reakcja od tego są służby. Rozumiem tych ludzi bo sam mam słabą orientację w terenie, po prostu albo to masz albo nie. Trochę można się wyuczyć ale niektórzy mają tak, że obrócą się dwa razy i nie wiedzą, z której strony przyszli. Ja tak mam dlatego kupiłem lokalizator GPS i nie mam większych problemów.
Avatar
mn / 16 września 2017 o 18:20
Powstało społeczeństwo nieudaczników.Oduczono ludzi odpowiedzialności za siebie i innych.Wieczne pretensje do wszystkich o wszystko.Wszystko ma załatwic Państwo.Za granicą nie oczekują niczego od nikogo i radzą sobie.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Powstanie kawiarnia w Marinie? Szukają chętnych do prowadzenia

Puławy: Powstanie kawiarnia w Marinie? Szukają chętnych do prowadzenia 0 0

Czy na terenie puławskiej mariny w tym sezonie wreszcie pojawi się lokal gastronomiczny? Firmy zainteresowanej jego prowadzeniem szuka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Cena wywoławcza - ok. 2,2 tys. zł netto miesięcznie.

„Gramy dla Przemka”. Koncert charytatywny w Just Crafted
28 kwietnia 2018, 20:00

„Gramy dla Przemka”. Koncert charytatywny w Just Crafted 0 0

Co Gdzie Kiedy. Pomoc Dla Przemka, który choruje na stwardnienie rozsiane (SM) słuchanie i odczuwanie muzyki jest jedną z form radzenia sobie z przeciwnościami losu. Aby móc funkcjonować młody mężczyzna musi być stale rehabilitowany. A to niestety kosztuje. Z pomocą przyszli przyjaciele – lubelscy muzycy. W sobotę dla niego zagrają.

Kiedy usłyszał zarzut był zaskoczony. Okazało się, że kilka lat temu zostawił odciski palców
film

Kiedy usłyszał zarzut był zaskoczony. Okazało się, że kilka lat temu zostawił odciski palców 4 0

O tym, że odpowiadać za swoje czyny można nawet po kilku latach przekonał się 23-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Jechał busem za szybko. Doprowadził do groźnego wypadku
galeria

Jechał busem za szybko. Doprowadził do groźnego wypadku 2 0

Trzy samochody zderzyły się w środę na drodze krajowej nr 74 w Wielączy (gm. Szczebrzeszyn).

Matura 2018 z języka polskiego. Co będzie na maturze? Lektury to nie wszystko [wideo]
galeria
film

Matura 2018 z języka polskiego. Co będzie na maturze? Lektury to nie wszystko [wideo] 0 0

– Matura z języka polskiego jest egzaminem z naszego uczestnictwa w kulturze – podkreśla Ewa Kalbarczyk, polonistka z Międzynarodowego Liceum im. Paderewskiego w Lublinie i przekonuje, że powtarzając do egzaminu warto pomyśleć nie tylko o lekturach.

Siedem miesięcy oczekiwania. Górnik wciąż z szansą na utrzymanie

Siedem miesięcy oczekiwania. Górnik wciąż z szansą na utrzymanie 0 0

213 dni kibice Górnika Łęczna czekali na wygraną swojej drużyny w rozgrywkach ligowych. Dzięki zwycięstwu 2:1 nad Chrobrym Głogów Grzegorz Bonin i spółka wciąż mają szansę na utrzymanie bo Ruch Chorzów i Stomil Olsztyn w bezpośrednim starciu podzieliły się punktami

Mieszkanie Plus w kolejnym mieście w woj. lubelskim. W urzędzie już ponad 500 podań

Mieszkanie Plus w kolejnym mieście w woj. lubelskim. W urzędzie już ponad 500 podań 3 9

Mieszkań ma powstać setka, a chętnych już jest pięć razy więcej. Właśnie powstała spółka celowa, która zajmie się budową bloków w Świdniku w ramach rządowego programu. Pierwsi lokatorzy na ul. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” wprowadzą się za dwa lata.

Lubelskie na majówkę! Sprawdź najciekawsze propozycje

Lubelskie na majówkę! Sprawdź najciekawsze propozycje 0 0

Kajaki, rower, a może gród prasłowiański? Sprawdź co ciekawego dzieje się w woj. lubelskim w długi weekend majowy. Pobierz nasz dodatek specjalny "Lubelskie na majówkę!"

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko
26 kwietnia 2018, 18:00

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko 1 0

Co Gdzie Kiedy. Czwartkowy koncert w wykonaniu Piotra Selima i lubelskich artystów zainauguruje tegoroczne Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. W piątek ulicami miasta przejdzie barwny korowód.

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej?

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej? 1 0

Bezpłatnej sterylizacji, kastracji oraz czipowania psów i kotów chce mieszkaniec Białej Podlaskiej, Andrzej Halicki. Wniósł w tej sprawie petycję do władz miasta. Obecnie, stowarzyszenie Azyl umożliwia właścicielom psów częściowy zwrot kosztów sterylizacji.

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki 14 0

20 autobusów elektrycznych oraz komplet ładowarek zamawia Zarząd Transportu Miejskiego w ogłoszonym w środę przetargu. Pierwsze pojazdy mają do nas dotrzeć za półtora roku, kolejne do połowy września 2020 r. W planach są następne zakupy takich pojazdów dla lubelskiej komunikacji.

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach
galeria

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach 14 2

Dominika Sobolewska zainspirowana antenami widocznymi na każdym niemal budynku Bronowic zrealizowała projekt w tej dzielnicy.

Zaburzenia erekcji - metody leczenia

Zaburzenia erekcji - metody leczenia 0

Z roku na rok rośnie liczba wypisywanych recepta na środki wspomagające erekcję. Ilu mężczyzn cierpi na zaburzenia wzwodu? Czy problem dotyczy jedynie starszych mężczyzn? Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r. 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.