sobota, 17 lutego 2018 r.

Na sygnale

Gwałciciele i pedofile w woj. lubelskim. Gdzie było najwięcej przestępstw [MAPA]

Autor: jsz

Policyjna mapa zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym
Policyjna mapa zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym (fot. Policja)

W naszym regionie największe zagrożenie przestępstwami na tle seksualnym dotyczy Lublina i powiatu puławskiego. Chodzi przede wszystkim o gwałty i sutenerstwo.

Wynika tak z uruchomionej właśnie mapy zagrożeń przestępstwami seksualnymi. Ma ona pomóc w ocenie zagrożenia tego rodzaju przestępczością. Mapa prezentuje dane statystyczne od poszczególnych wsi po województwa.

Nie znajdziemy tam żadnych danych osobowych, a jedynie zestawienie statystyczne. Wynika z niego, że w naszym regionie największe zagrożenie przestępstwami na tle seksualnym dotyczy Lublina i powiatu puławskiego. W stolicy regionu od początku 2015 r. doliczono się 50 przestępstw. Chodzi przede wszystkim o gwałty i sutenerstwo.

Zestawienie z powiatu puławskiego liczy 30 przestępstw, przede wszystkim gwałtów. Z mapy wynika, że wysokie zagrożenie przestępczością seksualną dotyczy również powiatów łukowskiego, kraśnickiego i chełmskiego.

Publikacja mapy to skutek wspólnych działań ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz resortu sprawiedliwości. Ma on prowadzić rejestr przestępców seksualnych. Z kolei policja zaprezentuje dane statyczne w formie mapy. Pochodzą one z Krajowego Systemu Informacji Policji (KSIP) oraz Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym (prowadzonego przez Ministra Sprawiedliwości).

Jak informuje MSWiA, mapa zawierać będzie nie tylko informacje o przestępstwach na tle seksualnym popełnionych od początku 2015 roku. Znajdziemy tam również informacje o liczbie osób przebywających w Polsce, ujętych w rejestrze prowadzonym przez szefa resortu sprawiedliwości. 

Mapa ma również pokazywać ocenę zagrożenia przestępczością seksualną zarówno na poziomie pojedynczych miejscowości, jak i województw oraz całego kraju. Przestępstwa popełnione w internecie dotyczyć będą tylko obszaru kraju.

Mapa jest już dostępna na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Komendy Głównej Policji - TUTAJ.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 października 2017 o 17:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie mylcie kościołów z siedzibami Płatnych Oszustów. Tam dzieciarnia przechodzi takie pranie mózgu, że dziczeje i szkacze w pochodach ;)
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2017 o 09:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najwięcej przestępstw było w KOŚCIELE!
Rozwiń
Gość
Gość (3 października 2017 o 15:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a kiedy mapa z KODomitami?
Rozwiń
Gość
Gość (3 października 2017 o 14:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gwałcicieli i pedofili to wieszać za jaja, ale jeśli dziewczyna chce sobie dorobić z własnej woli pod czyimś skrzydłem, to jakie to przestępstwo? Człowiek nie jest z kamienia...
Rozwiń
Gość
Gość (3 października 2017 o 13:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdzie jest ta obiecana lista pisofili w kieckach i innych bestii..
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!