sobota, 24 lutego 2018 r.

Na sygnale

Helikopter nad zalewem, a na linach uczepionych sześciu antyterrorystów [wideo]


Zadanie nie było łatwe, gdyż wiązało się z prowadzeniem ewakuacji w trudno dostępnym terenie. Była nim znajdująca się na akwenie wyspa.

Drugi dzień szkoleń policyjnych antyterrorystów rozgrywał się nad Zalewem Zamborzyckim w Lublinie. Uczestnicy ćwiczyli tym razem elementy działań ratowniczych z wykorzystaniem śmigłowca.

Jak zawsze przed rozpoczęciem zadań, wszyscy uczestnicy przeszli instruktaż połączony z odprawą techniczną. Omówiono taktykę działań i cele do zrealizowania. Przez kolejne cztery godziny około 90 funkcjonariuszy różnych służb podzielonych w zespoły ćwiczyło pozorowaną akcję ratowniczą. 

Operatorzy pod presją czasu ćwiczyli celność zjazdu na linach osobistych na ograniczoną przestrzeń, następnie, podjęcie działań ratowniczych i w końcu ewakuację z wykorzystaniem lin longline.

Szkolenie wysokościowe dla antyterrorystów w Lublinie

WIDEO

Jak podkreślają uczestnicy szkolenia, nie tylko policyjni antyterroryści, ale także przedstawiciele innych służb, organizowanie tego typu przedsięwzięć jest niezmiernie przydatne. Nabyte w trakcie ćwiczeń umiejętności wykorzystywane są nie tylko podczas działań bojowych, ale także podczas działań ratowniczych, w sytuacjach kryzysowych jak np.  katastrofa naturalna, czy awaria techniczna.

W zorganizowanym przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Lublinie kilkudniowym szkoleniu uczestniczyli również policjanci z Białegostoku, Wrocławia, Rzeszowa, Krakowa, Olsztyna, Kielc, Szczecina, Katowic, BOA KGP, Ratownicy GOPR, Żołnierze JW. 4055 Hrubieszów, Strażacy JGR 2 Lublin, a także funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Chełma, Żołnierze I Batalionu Zmechanizowanego w Chełmie oraz grupa wysokościowa z Państwowej Straży Pożarnej z Lublina, przedstawiciele Centralnej Jednostki Antyterrorystycznej z Cypru, Funkcjonariusze Wydziału Lotniczego, Głównego Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP, jak również żołnierze JW. I Batalionu21 Brygady Strzelców Podhalańskich, Żołnierze II Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Lublinie.

Weteran
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Weteran
Weteran (7 października 2017 o 12:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tym, co sobie kpia z tych,oraz podobnych cwiczen zycze, aby znalezli sie w takiej krytycznej sytuacji, a Policja, czy inne sluzby by sie na nich wypieli!
Rozwiń
Gość
Gość (7 października 2017 o 09:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak oni mogą ruskim śmigłowcem ćwiczyć ...
Rozwiń
Gość
Gość (6 października 2017 o 21:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Świetny pomysł z tym podczepieniem Misiewicza. Niech się ćwierć porsa! :D
Rozwiń
Gość
Gość (6 października 2017 o 21:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Misia przyczepcie do helikoptera jak w komedii Bareji i tak latajcie, to idealnie odda klimat tego miasta.
Rozwiń
Gość
Gość (6 października 2017 o 19:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Granatow nie zgubili?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!