Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Na sygnale

12 września 2017 r.
11:21

Lublin: Chciał się zastrzelić przez kłopoty na uczelni? Student medycyny aresztowany

612 42 A A

Student jednej z lubelskich uczelni usiłował kupić broń palną. Shoaib A. został zatrzymany przez policyjnych antyterrorystów. Młody człowiek tłumaczył później, że chciał popełnić samobójstwo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Shoaib A. to obywatel Norwegii. W Lublinie studiował medycynę. Policjanci ustalili, że w ostatnim czasie mężczyzna próbował kupić broń. W sobotę odwiedzili więc jego mieszkanie na lubelskiej Kalinowszczyźnie.

– W zatrzymaniu brali udział antyterroryści oraz przewodnik z psem, do wykrywania materiałów wybuchowych – mówi nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji. – Mężczyzna nie stawiał oporu. W jego mieszkaniu nie znaleziono żadnych niebezpiecznych substancji.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Shoaib A. miał poważne problemy na uczelni. Oblał szereg egzaminów. Musiał się więc liczyć z wyrzuceniem ze studiów. W poniedziałek mężczyzna stanął przed prokuratorem.

– Usłyszał zarzut dotyczący usiłowania nabycia broni palnej – wyjaśnia Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Mężczyzna przyznał się do winy i składał wyjaśnienia. Tłumaczył, że chciał kupić broń żeby popełnić samobójstwo.

Decyzją sądu Shoaib A. został aresztowany na trzy miesiące. Śledczy nie zdradzają szczegółów sprawy. Studentowi grozi do 8 lat więzienia.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lorencywow / 12 maja 2018 o 04:41
zaklady bukmacherskie w polsce
Avatar
lewy / 16 września 2017 o 00:35
Taki ruch ze strony psychologicznej faktycznie mógłby mieć dobre uzasadnienie
Avatar
lol ziomek zamknij twarz / 14 września 2017 o 10:05
Jeszcze nie widziałem w Lublinie lekarza muzułamnina, więc może zbastuj.
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 10:02
Przypuszczam, że planował zabrać ze sobą na drugą stronę kilku niewiernych. Wszak w ten sposób zagwarantowałby sobie miejsce w raju i obiecane dziewice, a do tego zemściłby się na niedobrych prof. Możecie uznać ten komentarz za rasistowski tylko jeśli Ahmed nie jest muzułmaninem.
Avatar
Gość / 13 września 2017 o 11:24
ojojo... a nie mógł się biedak po prostu powiesić, albo ***yć z kul-u, jak zdarzało się rodakom?
Avatar
Henio / 13 września 2017 o 07:08
Dobrze, że obyło się bez strat w ludziach i psie.
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 23:45
Wstydzilibyście się za te komentarze! Kawały o Polakach nie są przesadzone. Zacofani, podli wstrętni ludzie!
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 23:38
Ludzie!!! Czy wy macie papkę zamiast mózgów??? Cholerni rasiści! Jak można wszystkich wkładać do jednego worka?! Wstydzę się za was, rzygać się chce czytając te wypowiedzi!!!
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 23:15
a co tam takiemu odstrzelić kilku "niewiernych" przed kulką w łeb? a może jednak miał kiepskie wyniki na uczelni bo zamiast się uczyć korespondował nocami z brodatymi świniami z isis? :)
Avatar
Zenek / 12 września 2017 o 23:05
Dziwne sezon na grzyby w pełni, a ten potrzebuje pistolet. Zrobiłby sobie grzybową z muchomora i po temacie. Chyba faktycznie coś nie tak z głową, albo terrorysta.
Avatar
Lorencywow / 12 maja 2018 o 04:41
zaklady bukmacherskie w polsce
Avatar
lewy / 16 września 2017 o 00:35
Taki ruch ze strony psychologicznej faktycznie mógłby mieć dobre uzasadnienie
Avatar
lol ziomek zamknij twarz / 14 września 2017 o 10:05
Jeszcze nie widziałem w Lublinie lekarza muzułamnina, więc może zbastuj.
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 10:02
Przypuszczam, że planował zabrać ze sobą na drugą stronę kilku niewiernych. Wszak w ten sposób zagwarantowałby sobie miejsce w raju i obiecane dziewice, a do tego zemściłby się na niedobrych prof. Możecie uznać ten komentarz za rasistowski tylko jeśli Ahmed nie jest muzułmaninem.
Avatar
Gość / 13 września 2017 o 11:24
ojojo... a nie mógł się biedak po prostu powiesić, albo ***yć z kul-u, jak zdarzało się rodakom?
Avatar
Henio / 13 września 2017 o 07:08
Dobrze, że obyło się bez strat w ludziach i psie.
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 23:45
Wstydzilibyście się za te komentarze! Kawały o Polakach nie są przesadzone. Zacofani, podli wstrętni ludzie!
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 23:38
Ludzie!!! Czy wy macie papkę zamiast mózgów??? Cholerni rasiści! Jak można wszystkich wkładać do jednego worka?! Wstydzę się za was, rzygać się chce czytając te wypowiedzi!!!
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 23:15
a co tam takiemu odstrzelić kilku "niewiernych" przed kulką w łeb? a może jednak miał kiepskie wyniki na uczelni bo zamiast się uczyć korespondował nocami z brodatymi świniami z isis? :)
Avatar
Zenek / 12 września 2017 o 23:05
Dziwne sezon na grzyby w pełni, a ten potrzebuje pistolet. Zrobiłby sobie grzybową z muchomora i po temacie. Chyba faktycznie coś nie tak z głową, albo terrorysta.
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 109 8

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.