sobota, 24 marca 2018 r.

Na sygnale

Oszukiwał na opłatach za taniec towarzyski. Działał tak siedem lat

Autor: eb

Instruktor Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim oszukiwał na tańcu towarzyskim.

Przez blisko siedem lat miał pobierać kilkukrotnie wyższe opłaty od tych ustalonych przez MOK.
Sprawę bada teraz policja.

– Od września 2008 roku do lipca tego roku mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem nieustaloną liczbę rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach z kursu tańca towarzyskiego, które organizowane były w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Pobierał od rodziców wyższe, niż faktycznie należne za kurs, opłaty – potwierdza Jarosław Janicki, rzecznik policji w Białej Podlaskiej.

Sprawa wyszła na jaw, gdy jeden z rodziców zwrócił się z prośbą do dyrekcji MOK o zmniejszenie opłaty. W cenniku ustalonym przez MOK miesięczna opłata za kurs tańca to 25 zł, a instruktor pobierał 50 zł i więcej.

– Postępowanie może potrwać długo, bo chcemy dotrzeć do wszystkich rodziców, którzy zostali w ten sposób oszukani – przyznaje Janicki.

Policję zawiadomiła dyrekcja Miejskiego Ośrodka Kultury. – Z uwagi na wstępny etap dochodzenia, nie mogę zdradzać szczegółów sprawy – mówi Andrzej Marciniuk, dyrektor MOK. Potwierdza jednak, że gdy instruktor został przyłapany na tym procederze, został zwolniony dyscyplinarnie z pracy. – Na jego miejsce zatrudniliśmy nową osobę. Teraz na kurs tańca towarzyskiego uczęszcza 56 osób – precyzuje Marciniuk. – Aby zwiększyć transparentność opłat, na naszej stronie internetowej opublikowaliśmy obowiązujący cennik za zajęcia – dodaje dyrektor MOK. Zgodnie z nim miesięczna opłata za kurs tańca towarzyskiego to 25 zł.

Czytaj więcej o: policja Międzyrzec Podlaski
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 października 2015 o 21:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WPŁATA TO DOBRA WOLA WPŁACAJĄCEGO - JAK SIĘ TRAFI GŁUP - SZCZEGÓLNIE NOWOBOGACKI - " 0 " INTELEKTU , PARĘ HEKTARÓW ; TO NIE DZIWIĘ SIĘ, ŻE WYDOJONO ICH ZGODNIE Z PRAWEM. CZY TE KMIOTKI NIE ROZUMIEJĄ, ŻE NAWET USTNA UMOWA JEST WIĄŻĄCA. POTEM BĘDĄ WYPISYWAĆ PO BRUKOWCACH TYOU SZTANDAR LUDU, ŻE ICH OSZUKANO - CZY SZANOWNY AUTOR - eb - WSTYDZĄCY SIĘ SWOJEGO NAZWISKA MÓGŁBY PRZEDSTAWIĆ DOWÓD WPŁATY ZAWYŻONEJ SUMY, EW. UCHWAŁĘ RADY GMINY, W KTÓREJ ZOSTAŁY OKREŚLONE STAWKI ZA NAUKĘ - CENNIK MOK NIE MA JAKIEJKOLWIEK MOCY PRAWNEJ - CHYBA, ŻE W UMOWIE Z DANYM PODMIOTEM SĄ OKREŚLONE MAKSYMALNE STAWKI. NA MARGINESIE ZAPYTAM SIĘ AUTORA TYCH DURNYCH WYPOCIN - CO OZNACZ TO ZDANIE - Instruktor Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim oszukiwał na tańcu towarzyskim. - JAK MOŻNA OSZUKIWAĆ W TAŃCU TOWARZYSKIM. CZY NIEZIDENTYFIKOWANY "eb" STWIERDZIŁ, ŻE INSTRUKTOR BŁĘDNIE UCZYŁ "KROKÓW" DANEGO TAŃCA. SKĄD NACZELNY DZIENNIKA WYNAJDUJE TAKICH DEBILI, CZY "eb" TO RODZINA ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!