Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Na sygnale

13 września 2017 r.
20:48

Prokuratura: 31-latek z Lublina pobił Saudyjczyka za inny kolor skóry

Autor: Zdjęcie autora jsz
179 15 A A

31-latek z Lublina odpowie za napaść na Saudyjczyka. Jak dowodzą śledczy – nie spodobał mu się kolor skóry obcokrajowca. Pobił go więc i wyzywał od „brudasów”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił właśnie do Sądu Okręgowego w Lublinie. Do napaści doszło w połowie maja, przy ul. Mackiewicza na lubelskim Czechowie. Oskarżony to 31-letni Adam C., wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Oficjalnie bezrobotny, ojciec dwójki dzieci. Utrzymuje się z dorywczych prac budowlanych.

Z akt sprawy wynika, że feralnego dnia Adam C. zaatakował przechodzącego ulicą obcokrajowca. Nazwał go „brudasem” i kazał wracać do swojego kraju. Wreszcie uderzył go pięścią w twarz. Almullen A. zaczął wówczas wzywać pomocy. Dzwonił na policję. Napastnik zrezygnował wtedy z zadawania kolejnych ciosów. Został szybko zatrzymany przez mundurowych.

– Usłyszał zarzuty dotyczące stosowania przemocy i znieważania z powodu przynależności rasowej i narodowościowej – wyjaśnia Jerzy Gałka, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. – Tylko częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Adam C. nie przeczył, że szarpał się z Saudyjczykiem. Zapewniał jednak, że nie uderzył go w twarz. Nie ubliżał mu również z powodu koloru skóry. Adamowi C. grozi teraz do 5 lat więzienia.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 15:15
To PiS rozkręcił tą spiralę nienawiści dla poprawienia swoich wyników wyborczych. Teraz nadal politycy PiS-u, wspierają nacjonalistów i pobłażają ich wybrykom. Przykładem może być Pan Wojewoda Czarnek, który maszerując pod sztandarami ONRu, dał mi moralne wsparcie. Efekty widać w zwiększonej statystyce ataków na tle narodowościowym. Rząd oczywiście udaje, że sprawy nie ma, bo musiałby potępić mowę nienawiści, którą sam promuje. Dlatego uważam, że razem z gościem powinni odpowiadać politycy PiS za podżeganie do przestępstwa.
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 13:18
Zima idzie, facio szybko się przyzna i trafi na zimę do "kurortu" - pewnie tak chciał.
Avatar
Wilk_stepowy / 14 września 2017 o 12:00
Jak czytam na forach, że na Lubelszczyźnie mieszkają sami debile, to staram się wyrazić mòj sprzeciw. A potem wchodzę na forum Dziennika i rzeczywiście, debile.
Avatar
ja / 14 września 2017 o 10:42
undefined napisał:
Chodzą muslimy po Lublinie, zanieczyszczają powietrze, uważają że im wszystko wolno, deprawują Polki bo mają forsę. Dlaczego nie wyjadą do Niemiec, tam mają swoje multi-kulti i niech tam sobie żyją. A tu wszyscy patrzą ile kasy uczelnia dostanie za jednego ''ciapatego''.
 Deprawują Polki - dobre!
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 08:36
U siebie to on jest ale w domu a nie na ulicy! Gdzie jest kościół, księża i ich nauczanie chrześcijańskie? Co z tym krajem i narodem się wyprawia???
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 08:15
Chodzą muslimy po Lublinie, zanieczyszczają powietrze, uważają że im wszystko wolno, deprawują Polki bo mają forsę. Dlaczego nie wyjadą do Niemiec, tam mają swoje multi-kulti i niech tam sobie żyją. A tu wszyscy patrzą ile kasy uczelnia dostanie za jednego ''ciapatego''.
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 07:27
Dres zrobił swoje, ostatnia nadzieja w dresach ! Multi kulti to porażka !!!
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 07:09
Jak go wsadzą to rodzina odpocznie.
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 06:59
A może był po prostu brudny, więc nazwał go brudasem? Czy śledczy sprawdzili stan czystości pobitego? Zabezpieczyli ślady brudu?
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 00:09
Jak zagraniczni studenci przestaną wybierać Lublin do studiowania to, żeby uczelnie nie zbankrutowały studiować będą tam przymusowo tacy debile jak adam c. Oczywiście płatne studia.
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 15:15
To PiS rozkręcił tą spiralę nienawiści dla poprawienia swoich wyników wyborczych. Teraz nadal politycy PiS-u, wspierają nacjonalistów i pobłażają ich wybrykom. Przykładem może być Pan Wojewoda Czarnek, który maszerując pod sztandarami ONRu, dał mi moralne wsparcie. Efekty widać w zwiększonej statystyce ataków na tle narodowościowym. Rząd oczywiście udaje, że sprawy nie ma, bo musiałby potępić mowę nienawiści, którą sam promuje. Dlatego uważam, że razem z gościem powinni odpowiadać politycy PiS za podżeganie do przestępstwa.
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 13:18
Zima idzie, facio szybko się przyzna i trafi na zimę do "kurortu" - pewnie tak chciał.
Avatar
Wilk_stepowy / 14 września 2017 o 12:00
Jak czytam na forach, że na Lubelszczyźnie mieszkają sami debile, to staram się wyrazić mòj sprzeciw. A potem wchodzę na forum Dziennika i rzeczywiście, debile.
Avatar
ja / 14 września 2017 o 10:42
undefined napisał:
Chodzą muslimy po Lublinie, zanieczyszczają powietrze, uważają że im wszystko wolno, deprawują Polki bo mają forsę. Dlaczego nie wyjadą do Niemiec, tam mają swoje multi-kulti i niech tam sobie żyją. A tu wszyscy patrzą ile kasy uczelnia dostanie za jednego ''ciapatego''.
 Deprawują Polki - dobre!
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 08:36
U siebie to on jest ale w domu a nie na ulicy! Gdzie jest kościół, księża i ich nauczanie chrześcijańskie? Co z tym krajem i narodem się wyprawia???
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 08:15
Chodzą muslimy po Lublinie, zanieczyszczają powietrze, uważają że im wszystko wolno, deprawują Polki bo mają forsę. Dlaczego nie wyjadą do Niemiec, tam mają swoje multi-kulti i niech tam sobie żyją. A tu wszyscy patrzą ile kasy uczelnia dostanie za jednego ''ciapatego''.
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 07:27
Dres zrobił swoje, ostatnia nadzieja w dresach ! Multi kulti to porażka !!!
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 07:09
Jak go wsadzą to rodzina odpocznie.
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 06:59
A może był po prostu brudny, więc nazwał go brudasem? Czy śledczy sprawdzili stan czystości pobitego? Zabezpieczyli ślady brudu?
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 00:09
Jak zagraniczni studenci przestaną wybierać Lublin do studiowania to, żeby uczelnie nie zbankrutowały studiować będą tam przymusowo tacy debile jak adam c. Oczywiście płatne studia.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 17

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.