sobota, 17 marca 2018 r.

Na sygnale

Sławinek: Zorganizował "domówkę", okradł go kolega

Dodano: 4 maja 2017, 10:46

Rodzice wyjechali na weekend majowy, a ich syn zorganizował w domu imprezę. Okazało się, że dobrał sobie złe towarzystwo do zabawy

Do zdarzenia doszło na lubelskim Sławinku. W trakcie imprezy domowej zniknęły należące do rodziców cztery zegarki, warte ponad 6,5 tys. zł. Okazało się, że wpadły w oko jednemu z imprezowiczów.

- Mundurowi ustalili personalia młodzieńca. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Lublina. Podczas przesłuchania na V komisariacie młody mężczyzna przyznał się do winy i wyraził skruchę - informuje Anna Kamola z lubelskiej policji.

Dwa zegarki 18-latek oddał. Kolejnych dwóch jednak już nie był w stanie, gdyż  jeden wstawił do lombardu, a kolejny podarował koledze w prezencie. Udało się je jednak odzyskać.

18-latek usłyszał zarzut kradzieży za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Czytaj więcej o: Lublin
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 maja 2017 o 17:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"domówka" co za nazwa??!!
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2017 o 16:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Je*any bambus okradł koleżke
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2017 o 15:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
..."Starych nima chata wolna, oj będzie bal".....
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2017 o 14:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Zgodnie z regułą mówiącą, że w odniesieniu do nazw miejsc zamkniętych (budynków) stosujemy przyimki do i w, a gdy mowa o miejscach otwartych (ulicach, placach itp.) – na, powinniśmy mówić: dzwonię do komisariatu, do komendy, do pogotowia, pracuję w komisariacie, w komendzie w pogotowiu, a także: idę do stołówki, do portierni, do recepcji, jestem w stołówce, w portierni, w recepcji. .................................................................................................................................. Takie konstrukcje (w odniesieniu do wyrazów komisariat, recepcja) podaje Wielki słownik poprawnej polszczyzny pod red. A. Markowskiego, PWN 2004 (pozostałych ze wskazanych przeze mnie wyrazów nie rejestruje w ogóle). Formy pracować na recepcji, na komisariacie kwalifikuje on jako błędne. ........................................................................................................................................... Jednak już inne źródło PWN-owskie, Uniwersalny słownik języka polskiego pod red. S. Dubisza (2006) w haśle komisariat zamieszcza przykłady zarówno z przyimkiem na (meldować się na komisariacie, pracować na komisariacie), jak i z przyimkiem do (zaprowadzić kogoś do komisariatu). Różnica w kwalifikacji normatywnej omawianych połączeń nie wynika z tego, że w ciągu kilku lat, które minęły od wydania WSPP do wydania USJP, zmienił się język lub zmieniło się postrzeganie wyrażeń typu na komisariacie, lecz ze sposobu ujęcia omawianego problemu przez oba słowniki – WSPP jest, jak się zdaje, bardziej zwrócony ku systemowi, a USJP ku użyciu. ............................................................................................................................................... Nie da się ukryć, że formy: na stołówce, na komisariacie, na pogotowiu są bardzo powszechne. Uważam je za formy potoczne (czyli poprawne tylko w pewnych typach użyć języka, np. w rozmowie prywatnej), a za wzorcowe (staranne) – te z przyimkami do i w. Taką wykładnię zawiera najnowsze wydanie publikacji Formy i normy, czyli poprawna polszczyzna w praktyce, red. K. Kłosińska, PWN 2014 (rozdział I. Burkackiej i T. Korpysza Poprawność składniowa – wyrazy funkcyjne). Wskazanego rozróżnienia (starannie: do, w + nazwy miejsc; potocznie: na + nazwy miejsc) nie można stosować do wszystkich nazw miejsc. Jak sądzę, nie zaakceptowaliśmy (i mam nadzieję, że nie zaakceptujemy) połączeń na sklepie, na kasie czy na magazynie. Tu jedyne poprawne to: w sklepie, w (przy) kasie, w magazynie. Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2017 o 13:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na dachu V komisariatu?. Jeśli tak dobrze - to na sklepie, na mieszkaniu!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!