Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Na sygnale

8 listopada 2017 r.
19:43

"Zawsze wystrojona jak gwiazda". Dzięki temu przepisowi rodzina oszustki straci majątek?

188 20 A A

Prokuratura zajęła majątek należący do rodziny Iwony K. Agentka ubezpieczeniowa z Bełżyc odpowiada za milionowe wyłudzenia. Pieniądze inwestowała w nieruchomości przepisywane później na swoich bliskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Decyzja prokuratury oznacza, że przynajmniej część pokrzywdzonych ma szansę na odzyskanie pieniędzy. Obecnie na liście „ofiar” Iwony K. jest 57 osób. Ich straty obliczono na ponad 6,7 mln zł.

– Postanowienie o zabezpieczeniu majątku jest już prawomocne – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Zostało zaskarżone, ale sąd apelacyjny utrzymał je w mocy. Zajęcia majątku dokonano na podstawie przepisów o tzw. konfiskacie rozszerzonej.

Dotyczą one sytuacji, w której majątek pochodzący z przestępstwa formalnie nie należy do podejrzanego, ale do jego bliskich. Tak też jest w przypadku Iwony K. Prokuratorskie postanowienie dotyczy czterech działek o wartości minimum milion złotych, gruntów ornych, lasu oraz sadów. Zajęty został również luksusowy dom z ogrodem, który był dumą Iwony K.

– Lubiła się nim chwalić. Wszystko było wykończone materiałami z najwyższej półki. Meble sprowadzała z USA, do tego najdroższe telewizory i sprzęt do karaoke – opowiada jedna z pokrzywdzonych, z którą rozmawialiśmy po rozpoczęciu śledztwa. – Iwona lubiła się bawić. Miała opiekunki, które zajmowały się dziećmi. I nauczycielki, które odrabiały z nimi lekcje. Obiady przywożono do domu z restauracji. Zawsze była wystrojona jak gwiazda. Lubiła się pokazać.

Działka, na której stoi dom, od lat należała do bliskich Iwony K. Śledczy dowodzą jednak, że 35-latka pieniędzmi z oszustw finansowała budowę domu i urządzenie ogrodu.

Śledczy nie wykluczają, że wartość strat i lista pokrzywdzonych przez 35-latkę może się zmienić. Obecnie są na niej przedstawiciele niemal wszystkich grup społecznych: przedsiębiorcy, drobni rzemieślnicy, mundurowi czy duchowni. Nie wiadomo, kiedy zakończy się prokuratorskie postępowanie w tej sprawie.

– Areszt wobec podejrzanej został właśnie przedłużony do marca 2018 r. – mówi prokurator Kępka.

Iwona K. prowadziła biuro finansowe w Bełżycach. Miała klientów z różnych części kraju. Oferowała im polisy inwestycyjne, obiecując szybki i bardzo duży zysk. Gotówka nie trafiała jednak do towarzystw ubezpieczeniowych, a do kieszeni agentki.

35-latka została zatrzymana w listopadzie 2015 r. Ukrywała się w Lublinie. Podczas przesłuchania przyznała się do wyłudzeń.

Nie jest wykluczone, że oprócz 35-latki zarzuty usłyszą także inne osoby. Do tej pory nie zapadły jednak decyzje w tej sprawie. Iwonie K. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 listopada 2017 o 16:37
Ona trafiła na długie lata do paki! Jej męża wyrzucili z policji! A majątek odebrał prokurator! I po co było kraść?????
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 21:37
Bład została zatrzymana w listopadzie 2016 roku a nie 2015
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 20:25
Każdego takiego złodzieja i jego rodzinę powinno się "puścić w skarpetkach"- dziurawych.
Avatar
koneser / 10 listopada 2017 o 22:39
stare, grube, obleśne pudło!
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 17:15
Zasłużyła sobie na to sama, nikt się dla niej nie liczył tylko kasa. Najbliższą rodzinę miała za nic, nie myślała o nikim nawet o własnych dzieciach. Dzisiaj osoby z których zawsze kpiła i szydziła zbierają jej cuchnące żniwo!!!!!
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 15:25
Gdyby nie dobra zmiana zapewne "interes" dalej by kwitł...
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 14:06
a szanowny mąż to jeszcze policjant?? wiedział o oszustwach i czerpał korzyści z tych oszustw,cała rodzinka czerpała korzyści,zabrać wszystko nawet dalszej rodzinie jeżeli nie przedstawią dochód pokrywający ich majątek ,puścić w skarpetach,sprawiedliwość musi być.
Avatar
gość / 9 listopada 2017 o 16:37
Powinni i rodzice i siostry stacić majątek jak i też posady w Policji .Mamusia Ela  taka dumna zawsze była ze swojej córuni ,a to nie ma czym się szczycić trzeba się wtydzić i uciekać szybko z Opola ,jak ktoś kupi od oszustów dom ,który jest na srzedaż ale kupiec się nie trafia,ojciec oszustki emerytowany policjant ,no cóż dobrze córkę wychował na ''uczciwą'', ''skromną'' kobietę .Dzieci mogą być dumne ze swej mamusi.Ta rodzina nie tlko oszustka Iwona zrobiła wielu ludziom wiele krzywd,dlatego pewnie teraz los się za wszysko odwdzięcza.Ela Stanisław gratuluję córki!!!!!!!!!!
Powinni i rodzice i siostry stacić majątek jak i też posady w Policji .Mamusia Ela  taka dumna zawsze była ze swojej córuni ,a to nie ma czym się szczycić trzeba się wtydzić i uciekać szybko z Opola ,jak ktoś kupi od oszustów dom ,który jest na srzedaż ale kupiec się nie trafia,ojciec oszustki emerytowany policjant ,no cóż dobrze córkę wychował na ''uczciwą'', ''skromną'' kobietę .Dzieci mogą być dumne ze swej mamusi.Ta rodzina nie tlko oszustka Iwona zrobiła wielu ludziom wiele krzywd,dlatego pewnie teraz los się za wszysko odwdzięcza.Ela S... rozwiń
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 10:01
Kobiecina ledwo po zawodówce. I naciągnęła na miliony PLN ludzi wykształconych ..... prawników, lekarzy, biznesmenów.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 08:18
Ta Pani jest tylko słupem w całej tej sprawie, tak uważam.
Avatar
Gość / 23 listopada 2017 o 16:37
Ona trafiła na długie lata do paki! Jej męża wyrzucili z policji! A majątek odebrał prokurator! I po co było kraść?????
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 21:37
Bład została zatrzymana w listopadzie 2016 roku a nie 2015
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 o 20:25
Każdego takiego złodzieja i jego rodzinę powinno się "puścić w skarpetkach"- dziurawych.
Avatar
koneser / 10 listopada 2017 o 22:39
stare, grube, obleśne pudło!
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 17:15
Zasłużyła sobie na to sama, nikt się dla niej nie liczył tylko kasa. Najbliższą rodzinę miała za nic, nie myślała o nikim nawet o własnych dzieciach. Dzisiaj osoby z których zawsze kpiła i szydziła zbierają jej cuchnące żniwo!!!!!
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 15:25
Gdyby nie dobra zmiana zapewne "interes" dalej by kwitł...
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 14:06
a szanowny mąż to jeszcze policjant?? wiedział o oszustwach i czerpał korzyści z tych oszustw,cała rodzinka czerpała korzyści,zabrać wszystko nawet dalszej rodzinie jeżeli nie przedstawią dochód pokrywający ich majątek ,puścić w skarpetach,sprawiedliwość musi być.
Avatar
gość / 9 listopada 2017 o 16:37
Powinni i rodzice i siostry stacić majątek jak i też posady w Policji .Mamusia Ela  taka dumna zawsze była ze swojej córuni ,a to nie ma czym się szczycić trzeba się wtydzić i uciekać szybko z Opola ,jak ktoś kupi od oszustów dom ,który jest na srzedaż ale kupiec się nie trafia,ojciec oszustki emerytowany policjant ,no cóż dobrze córkę wychował na ''uczciwą'', ''skromną'' kobietę .Dzieci mogą być dumne ze swej mamusi.Ta rodzina nie tlko oszustka Iwona zrobiła wielu ludziom wiele krzywd,dlatego pewnie teraz los się za wszysko odwdzięcza.Ela Stanisław gratuluję córki!!!!!!!!!!
Powinni i rodzice i siostry stacić majątek jak i też posady w Policji .Mamusia Ela  taka dumna zawsze była ze swojej córuni ,a to nie ma czym się szczycić trzeba się wtydzić i uciekać szybko z Opola ,jak ktoś kupi od oszustów dom ,który jest na srzedaż ale kupiec się nie trafia,ojciec oszustki emerytowany policjant ,no cóż dobrze córkę wychował na ''uczciwą'', ''skromną'' kobietę .Dzieci mogą być dumne ze swej mamusi.Ta rodzina nie tlko oszustka Iwona zrobiła wielu ludziom wiele krzywd,dlatego pewnie teraz los się za wszysko odwdzięcza.Ela S... rozwiń
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 10:01
Kobiecina ledwo po zawodówce. I naciągnęła na miliony PLN ludzi wykształconych ..... prawników, lekarzy, biznesmenów.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 08:18
Ta Pani jest tylko słupem w całej tej sprawie, tak uważam.