sobota, 24 lutego 2018 r.

Opole Lubelskie

Opole Lubelskie: Nowy żłobek czeka na maluchy

Dodano: 14 września 2017, 21:29
Autor: Paweł Puzio

(fot. UM Opole Lubelskie)

Rodzice najmłodszych mieszkańców gminy Opole Lubelskie od 18 września będą mogli korzystać z usług nowego Żłobka Miejskiego. Lokal przy ul. Szkolnej jest już gotowy na przyjęcie maluchów,

W ostatnich latach rodzice w Opolu zgłaszali konieczność zwiększenia liczby miejsc w żłobku i przedszkolu. Jednocześnie od tego roku szkolnego rodzice mają prawo do ubiegania się o objęcie pociechy wychowaniem przedszkolnym, a gmina ma obowiązek zapewnić takie miejsce.

– Biorąc pod uwagę te uwarunkowania decyzja o utworzeniu nowego żłobka była zasadna. Niemniej jednak jest dużym wysiłkiem finansowym dla gminy – mówi Dariusz Wróbel, burmistrz Opola Lubelskiego.
I tak na wiosnę zaczęła się akcja przeniesienia Żłobka Miejskiego z ul. Przemysłowej do budynku przy ul. Szkolnej. Po wygospodarowaniu miejsc po żłobku powstały dwa dodatkowe oddziały przedszkolne. Dlatego w bieżącym roku wszystkie chętne dzieci zostały przyjęte do przedszkola przy ul. Przemysłowej.

Gmina jednak musiała zmierzyć się z remontem budynku przyszłego żłobka. A na to potrzebne były pieniądze z zewnątrz. Część niezbędnych środków pozyskano z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, z programu „Maluch plus”. W ramach tego programu gmina złożyła projekt, który został wysoko oceniony. 5 czerwca burmistrz podpisał umowę o dofinansowanie zadania w wysokości ponad pół miliona złotych. Wydatki związane z uruchomieniem placówki przekroczyły milion zł.

Do nowego żłobka przyjmowane są dzieci od 20. tygodnia życia. Mogą do niego uczęszczać do ukończenia trzech lat. – W placówce funkcjonują dwie grupy, liczące maksymalnie po 24 podopiecznych. W każdej z grup będą pracowały trzy opiekunki, jedna pomoc i jedna woźna oddziałowa. Żłobek będzie czynny w godzinach od 6.30 do 16.30 – dodaje Krzysztof Ryczek, rzecznik prasowy opolskiego magistratu.

Po uruchomieniu placówki koszty jej funkcjonowania i utrzymania w głównej mierze spadną na gminę i częściowo na rodziców. – Opłaty związane z korzystaniem z usług placówki zostały skalkulowane na 350 zł, a całkowity miesięczny koszt pobytu każdego dziecka w żłobku to ok. 1000 zł. Różnica pokrywana jest z budżetu gminy – wyjaśnia Ryczek.

Dodatkowo rodzice ponoszą koszt tzw. wkładu do kotła, czyli koszt surowców niezbędnych do przygotowania posiłku dla dzieci – to 5,5 zł za całodzienny pobyt dziecka w placówce.

Czytaj więcej o: dzieci Opole Lubelskie żłobek
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 września 2017 o 09:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chyba Pan/Pani czegoś nie rozumie, albo mnie oświeci? Taki "Promyczek" więcej kosztuje z tego co widzę. Zdaje sobie Pan/Pani ile w tym żłobku w przeliczeniu na godzinę zarobi taka niania? Najlepiej za darmo wszytko?!
Rozwiń
Gość
Gość (17 września 2017 o 12:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość, to zatrudnij sobie nianie i zobacz ile Cie wyniesie. Zakładając, że ktoś pracuje i może jeszcze ma 500+, to 350 zł jest śmieszną kwotą. Naucz się czytać ze zrozumieniem i dopiero się wypowiadaj!!!!
Rozwiń
gość
gość (16 września 2017 o 23:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dla jednego mało, dla drugiego 350 zł to dużo. Widać dla burmistrza mało, a to świadczy, że jest oderwany od lokalnych tematów.
Rozwiń
Gość
Gość (15 września 2017 o 20:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość, to zatrudnij sobie nianie i zobacz ile Cie wyniesie. Zakładając, że ktoś pracuje i może jeszcze ma 500+, to 350 zł jest śmieszną kwotą.
Rozwiń
Gość
Gość (15 września 2017 o 12:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie dziwię się że prawie 20 rodziców zrezygnowało...ta cena to jakiś żart!!!!Ale w końcu to tylko burmistrz Opola,głosujcie na niego dalej...!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!