niedziela, 18 marca 2018 r.

Opole Lubelskie

Opole Lubelskie: Podatek na indywidualne konto

Dodano: 3 marca 2017, 18:12
Autor: p.p.

Urząd Miejski w Opolu Lubelskim już rozsyła decyzje podatkowe z numerami indywidualnych kont. Ma to usprawnić płacenie i ułatwić ewidencję podatków.

W celu uszczelnienia systemu wpłat z tytułu podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego i łącznego zobowiązania pieniężnego oraz opłaty za wywóz odpadów, dla każdego podatnika zostały utworzone w banku PKO BP indywidualne numery rachunków bankowych.

– Numery tych rachunków po raz pierwszy pojawią się w decyzjach o opłatach za 2017 – mówi Krzysztof Ryczek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim. – Do decyzji podatkowych i zawiadomień dołączony zostanie formularz bankowego dowodu wpłaty – dodaje K. Ryczek.

Dowód ten może zostać wykorzystany do dokonana zapłaty podatku lub opłaty zarówno w banku, u inkasenta jak i też w kasie Urzędu Miejskiego. Na blankietach jest kod kreskowy, który usprawni ewidencję przyjmowanych wpłat.

Wraz z zmianą trzeba być czujnym. – Zapłata za podatki lub odpady przez mieszkańca na inny niż nadany rachunek bankowy, np. innego właściciela nieruchomości, spowoduje zaksięgowanie pieniędzy na konto innego podatnika. System informatyczny przypisze płatności automatycznie, identyfikując wpłacającego nie po danych osobowych, lecz po indywidualnym numerze rachunku bankowego, na który zostanie dokonana wpłata – dodaje Krzysztof Ryczek.

Dodatkowych informacje w tej sprawie można zasięgnąć pod numerem telefonu: 827 72 09 (10) (wymiar podatków), 827 72 26 (pobór opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi) .
 Osoby, które nie otrzymały informacji o indywidualnym numerze rachunku bankowego, nadal będą wpłacać podatki i opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi na dotychczasowy rachunek bankowy gminy Opole Lubelskie o nr. 58 1020 3235 0000 5502 0007 3445.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 marca 2017 o 19:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Urząd wskaże Ci indywidualny nr konta bankowego tzw. subkonto na które tylko Ty będziesz dokonywać wpłat. Twój sąsiad będzie miał inny nr konta do wpłat. Przyspiesza to ewidencję płatności. Oznacza to, że Pani Zosia już nie będzie ręcznie ksiegowac Twojej wpłaty, a jeśli ją odpowiednio opiszesz lub użyjesz wskazanego blankietu, to płatność zaksieguje się automatycznie.
Rozwiń
Gość
Gość (3 marca 2017 o 18:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakoś nie kumam, gmina założy mi konto w banku przez siebie wybranym? Moźe mi ktoś to wyjaśni. Pewnie jestem jakoś mało inteligentny, ale też płacę podatki i inne opłaty .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!