czwartek, 22 marca 2018 r.

Parczew

Lubelskie: Aktywiści znowu uniemożliwili myśliwym polowanie [zdjęcia]

Dodano: 10 stycznia 2018, 12:04

Aktywiści całkowicie zablokowali polowanie we wsi Babianka, położonej na północ od Ostrowa Lubelskiego

Do zdarzenia doszło w niedzielę 7 stycznia. Grupa Lublin Przeciw Myśliwym spacerowała po lesie, przez co uniemożliwiła polowanie myśliwym z Koła Łowieckiego nr 76 "Jeleń" z Parczewa.

W polowaniu udział brało 16 myśliwych, a także tzw. „naganka” czyli osoby, których zadaniem jest płoszenie zwierzyny.

Działacze z LPM informują, że udaremnili myśliwym i „nagance” organizację sześciu pędzeń. Aktywiści poruszali się pieszo i na rowerach. Wszystko trwało ok. 7 godzin.

- Dzięki działaniom nie zginęło żadne zwierzę. Wszystko dlatego, że według prawa, myśliwi nie mogą w obecności postronnych osób użyć broni - dodają aktywiści.

Tego typu akcje będą niedługo mocno ograniczone. Niedawno Sejm zmodyfikował ustawę dotyczącą polowań w lasach. Głosami posłów partii rządzącej i opozycji dopisano punkt nakładający kary na osoby przeszkadzające myśliwym w polowaniach (punkt 8: „kto umyślnie utrudnia lub uniemożliwia wykonywanie polowania – podlega karze grzywny”).

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(49) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 lutego 2018 o 00:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ziemniaczki po 8 zł itd. bo niestety szkody w uprawach będą znacznie większe a płodów rolnych na rynku mniej. Do boju hejterzy o pustych głowach.
Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2018 o 00:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zgłaszają się do myśliwych aby przypilnowali im pola bo przychodzi zwierzyna i robi szkody w uprawach a niestety myśliwym nikt za to nie płaci i wręcz odwrotnie jeżeli tego pola rolnikowi nie przypilnują i będą szkody to za nie zapłaci ich koło łowieckie. A tu na forum wypowiadają się hejterzy którzy mieszkają w blokach i z ziemią łączy ich tylko to że czasami po wjechaniu windą na swoje piętro czyszczą z niej sobie buty. A tak na marginesie bez regulacji populacji zwierzyny łownej chlebek niebawem po 10 zł, ziemniaczki po 8 zł itd. bo niestety szkody w uprawach będą znacznie większe a płodów rolnych na rynku mniej. Do boju hejterzy o pustych głowach.
Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2018 o 00:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żałośni hejterzy czy wy znacie całe prawo odnośnie polowań? Jeżeli zamierzacie tutaj rzucać swoje nędzne wypociny to proszę najpierw się z tym prawem zapoznać. Nikt nikomu na prywatną działkę przed domem wchodzić nie będzie bo polować można 150 metrów od zabudowań- to po pierwsze i tu warunków jest więcej. Jeżeli chodzi o pola to tak jak piszecie można wyłączyć z obwodu łowieckiego ale po szkody właściciel musi się wtedy sam do siebie zgłosić. W praktyce ma się to tak że rolnicy sami zgłaszają się do myśliwych aby przypilnowali im pola bo przychodzi zwierzyna i robi szkody w uprawach a niestety myśliwym nikt za to nie płaci i wręcz odwrotnie jeżeli tego pola rolnikowi nie przypilnują i będą szkody to za nie zapłaci ich koło łowieckie. A tu na forum wypowiadają się hejterzy którzy mieszkają w blokach i z ziemią łączy ich tylko to że czasami po wjechaniu windą na swoje piętro czyszczą z niej sobie buty. A tak na marginesie bez regulacji populacji zwierzyny łownej chlebek niebawem po 10 zł, ziemniaczki po 8 zł itd. bo niestety szkody w uprawach będą znacznie większe a płodów rolnych na rynku mniej. Do boju hejterzy o pustych głowach.
Rozwiń
Gość
Gość (15 stycznia 2018 o 07:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wytępić ten relikt PRL - myślistwo opanowane przez SBecję !!!!
Rozwiń
Gość
Gość (14 stycznia 2018 o 22:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"przyjaźń janusza palikota i bronisława komorowskiego datuje się od chwili, gdy razem ustrzelili głuszca." - ***newsweek.pl/polska/politycy-na-lowach--czyli-polska-partia-mysliwych,54945,1,1.html
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (49)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!