Piłka nożna

8 października 2015 r.
16:54

Polska - Izrael na Arenie Lublin. Wygrana biało-czerwonych, Izrael skończył w dziesiątkę

Autor: Zdjęcie autora łm
0 14 A A
W tym momencie padł nieuznany gol dla Polaków (Fot. Maciej Kaczanowski)

Polska młodzieżówka (U21) gra dzisiaj mecz towarzyski z Izraelem. To kolejny etap przygotowań do młodzieżowych mistrzostw Europy, które w 2017 roku zostaną rozegrane w Polsce. Jako gospodarze mamy zapewniony udział w tym turnieju. Izrael musi walczyć w eliminacjach. Po zwycięstwie nad Liechtensteinem i remisie z Albanią prowadzi w swojej grupie.

POLSKA - IZRAEL 3:1 (Piątek 53 min,, Stępiński 64., 68 min. - Ataa 42 min. )

W drugiej połowie Polacy zaprezentowali się dużo lepiej. Pokazali kilka ciekawych akcji, dobrze spisywała się też obrona. Zdecydowanie przeważali na boisku i byli skuteczni, co przełożyło się na zdobyte bramki. Dziękujemy za śledzenie relacji.

90 + 5 min. Koniec spotkania.

90 + 1 min. Stępińskiego, który zdobył dwie bramki, zastępuje Łasicki

90 min. Sędzia przedłużył mecz o 5 minut

89 min. Druga zółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Dawida Touitou. Znowu przepychanki między zawodnikami obu zespołów.

Przepychanki piłkarzy obu drużyn zakończyły się drugą żółtą kartką dla Davida Touitou

87 min. Zmiana w zespole Polski. Rafał Makowski za Alana Urygę

85 min. Dźwigała wchodzi za Lipskiego

84 min. Strzelał Paweł Dawidowicz, piłka po rykoszecie przeszła tuż obok słupka

83 min. Zamieszanie przed polem karnym. Doszło do  przepychanek po starciu piłkarzy Polski i Izraela. Kędziora i Shamir dostają żółte kartki za niesportowe zachowanie. Rzut wolny dla Polski

79 min. Sebastian Rudol wchodzi za Krzysztofa Piątka

77 min. Ładnie obrońcami zakręcił z lewej strony Formella. Celował w "okienko", ale strzał sprzed pola karnego mija bramkę gości

72 min. Izrael był bliski strzelenia kontaktowego gola. Strzelał głową Shoval, ale piłka szczęśliwie nie wpadła do bramki

69 min. Zmiany w drużynie Polski. Miejsce Martina Kobylańskiego zajmuje Dawid Kownacki. Schodzi też Kamil Mazek, za niego pojawia się Dariusz Formella.

68 min. GOOLLL!! Mariusz Stępiński wykorzystuje karnego. Strzela tuż przy prawym słupku, bramkarz bez szans. Mamy 3:1!

66 min. Lipski podaje do Piątka, ten wpada w pole karne i jest faulowany przez Abu Abaida. Mamy rzut karny!

64 min. GOL!!! Zamieszanie w polu karnym Izraela, Piątek podaje do Stępińskiego, który strzela z kilkunastu metrów.

58 min. Haziza tuż po wejściu miał okazję do strzelenia gola, ale posłał piłkę ponad bramką. Bardzo groźny kontratak gości

57 min. Zmiana w drużynie Izraela, schodzi Hugi, wszedł Haziza

55 min. Organizatorzy podają, że na meczu jest 8113 widzów

54 min. Lipski strzelał z rzutu wolnego, ale w środek bramki. Bramkarz nie miał problemów

53 min. GOL!!!!! Jest wyrównanie! Krzysztof Piątek strzela gola głową. Świetny kontratak Polaków

50 min. Kiks Podleśnego, źle kopnął piłkę, rzut rożny dla Izraela. Po chwili bramkarz spisał się lepiej i wypiąstkował piłkę.

48 min. Zbyt głębokie dośrodkowanie Lipskiego, bramkarz rywali łapie piłkę

46 min. Zaczynamy drugą połowę. Zmiany w Izraelu, schodzi bramkarz Elkaslasi, wchodzi Glazer. Za Habashiego na boisku pojawił się Dvir.

Pierwsza część spotkania, to przewaga Polaków, kilka ładnych akcji z naszej strony i nieuznany gol. Na razie wygrywają jednak goście, którzy wykorzystali stały fragment gry i wyprowadzili kilka groźnych kontr. Zapraszamy za chwilę na drugą połowę.

45 min. Koniec pierwszej połowy

42 min. GOL!!! Izrael niespodziewanie obejmuje prowadzenie po rzucie rożnym i strzale głową Jabira Ataa

Strzelec Gola Jabir Ataa w walce z Mariuszem Stępińskim (Fot. Maciej Kaczanowski)

38 min. Groźna akcja Izraelczyków. Hugi dośrodkowuje z prawej strony, ale polscy obrońcy wybijają piłkę

34 min. Kobylański strzelał z rzutu wolnego, uderzył mocno, ale piłka odbiła się jeszcze od Shamira i wpadła wprost w ręce bramkarza

27 min. Ładna akcja Polaków, Piątek podaje do Kobylańskiego, ten strzela. Piłka minęła słupek. Niewiele brakowało!

18 min. Polska ciągle atakuje. Minimalnie chybił Kobylański

15 min. Gola dla Polski zdobywa Jach, ale sędzia nie uznał bramki, odgwizdując faul

13 min. Dośrodkowanie i ładna główka Piątka. Bramkarz na posterunku

12 min. Rzut wolny z prawej strony wykonuje Lipski

7 min. Idealna okazja Kobylańskiego, który strzelał z kilku metrów. W ostatnej chwili zablokowali go obrońcy Izraela

5 min. Ramzi Safuri chciał zaskoczyć Damiana Podleśnego strzałem z 20 metrów, ale uderzył w środek bramki

3 min. Na razie walka w środku pola

1 min. Mecz rozpoczynają goście. Izrael gra w niebieskich strojach, Polska na czerwono. Na widowni ok. 6 tys. osób.

Składy:

Polska: Podleśny, Kędziora (c), Dawidowicz, Jach, Jaroszyński, Mazek (Formella), Uryga, Lipski (85 min. Dźwigała), Kobylański (Kownacki), Piątek (79 min. Rudol), Stępiński

Izrael: Elkaslasi (45 min. Glazer), Touitou, Habashi (45 min. Dvir), Abu Abaid, Danino, Ataa (c), Shoval, Hugi (57. Haziza, 78 min. Jehezkel), Din, Safuri, Shamir

Widzów: ok. 8 tys.

Nowatorskie leczenie migotania przedsionków. Lubelscy lekarze pionierami w kraju
Foto/Wideo

Kardiolodzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego przeprowadzili małoinwazyjną ablację techniką PFA. To pierwsze takie zabiegi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

MKS FunFloor Lublin uciekł spod topora podczas meczu z Piotrcovią [zdjęcia]

MKS FunFloor Lublin pokonał MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:27 po bardzo zaciętym spotkaniu.

Bulla papieska z XVIII wieku i prawosławna ikona znalezione na Lubelszczyźnie

Wojewódzki konserwator zabytków pochwalił się kolejnymi cennymi znaleziskami z terenów naszego województwa . Jedno z nich należało do papieża, a drugie reprezentuje prawosławnych staroobrzędowców.

1,5 promila i parkowanie na przejściu. Wszystko w drodze na komendę

Pod komendę policji w Krasnymstawie przyjechał 49-latek, na którego był nałożony dozór policyjny. Zaparkował na wprost komendy. Na przejściu dla pieszych. Nie był trzeźwy.

Skrzydłowy Motoru wraca do gry

Jacques Ndiaye będzie mógł pojawić się już na boisku podczas czwartkowego meczu Motoru Lublin z Chrobrym Głogów (godz. 18, na Arenie Lublin). Skrzydłowy z Senegalu, z powodu kontuzji pauzował od ponad miesiąca.

Agresja wśród młodzieży. Jak reagować i jak przeciwdziałać?

Stop agresji wśród młodzieży – to temat konferencji poświęconej sposobom zapobiegania sytuacjom konfliktowym w środowisku młodych osób. Spotkanie w piątek, 26 kwietnia, o godzinie 9 w siedzibie Urzędu Miasta Lublin przy ul. Spokojnej 2.

CSK zaprasza na spektakl „Z kapelusza”
28 kwietnia 2024, 18:00

W najbliższą niedzielę na scenie Sali Operowej w lubelskim CSK z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca odbędzie się przedstawienie „Z kapelusza”.