niedziela, 18 marca 2018 r.

Polecamy

IV edycja plebiscytu Kobieta Przedsiębiorcza: Niech wygra najlepsza!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 lutego 2012, 18:10

11 marca dowiemy się, która z nominowanych pań zdobyła największe uznanie naszych Czytelników i redakcyjnej kapituły. Na tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2012 wciąż ma szanse piętnaście kandydatek.

– Niech wygra najlepsza. Kobiety, pokażcie, na co Was stać! – mówi Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego. – Jestem przekonany, że statuetkę Kobiety Przedsiębiorczej 2012 zdobędzie wyjątkowa pod każdym względem pani.

W tym roku nasi Czytelnicy mają nadzwyczaj trudne zadanie. Muszą wybierać między piętnastoma kandydatkami, z których każda zasługuje na tytuł Kobiety Przedsiębiorczej. Wśród nich znalazły się panie związane z biznesem, nauką, modą, wymiarem sprawiedliwości, działalnością społeczną. Choć różni je wszystko, począwszy od pozycji zawodowej, miejsca i skali działania, to łączy jedno. Wszystkie robią coś dla innych i są przez innych doceniane. Świadczy o tym liczba głosów oddawanych każdego dnia przez rzesze sympatyków z całego regionu. W tej edycji rywalizacja jest wyjątkowo zacięta i każdego dnia szala zwycięstwa przechyla się na inną stronę. Na głosy naszych Czytelników czekamy tylko do najbliższego wtorku do godziny 12.

Ze wszystkimi paniami spotkamy się już za tydzień, w niedzielę 11 marca. Podczas uroczystej gali statuetkę Kobiety Przedsiębiorczej 2012 wręczymy tej kandydatce, która uzyska najwięcej głosów naszych Czytelników. Swoją laureatkę wyłoni także kapituła powołana prze Dziennik Wschodni.

– Szykujemy wyjątkowy wieczór specjalnie dla pań. Będą pokazy mody i makijażu, prezentacja salsy i zumby oraz wiele niespodzianek – zapowiada Ilona Siuda z działu marketingu Dziennika Wschodniego. – Myślę, że to będzie niezapomniane spotkanie dla wszystkich uczestniczek naszego plebiscytu.

ZGŁOSZENIA OD CZYTELNIKÓW

Chciałabym zaproponować kandydaturę pani Lilii Kaczor. Jest to kobieta aktywna, która swój wolny czas poświęca na prowadzenie Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w Bliskowicach. Dzięki działalności stowarzyszenia w lokalny kalendarz imprez na stałe wpisały się Spotkanie Sobótkowe, Dzień Miejscowości oraz Święto Pieczonego Ziemniaka. Pani Lila pełni rolę lidera w stowarzyszeniu, koordynuje jego pracę, motywuje do działania, stara się zapewnić nowe możliwości mieszkańcom miejscowości. (Magdalena)


Z tradycjami

W pierwszej edycji tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2009 zdobyła Maria Wawrzaszek-Gruszka, prezes PSS "Społem” Zamość. Zagłosowało na nią 2500 Czytelników. Rok później 4803 głosy Czytelników i tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2010 uzyskała Teresa Bogacka, prezes fundacji OIC Poland i kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Po raz pierwszy swojego wyboru dokonała też kapituła konkursu i tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2010 przyznała Edycie Borowicz-Czuchrycie, nauczycielce z Lubartowa. W ub. roku zaszczytny tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2011 zdobyła Małgorzata Sławińska-Gargol, właścicielka hurtowni farmaceutycznej "Slawex”. Dostała 4107 głosów. Swoją nagrodę przyznała też kapituła. Otrzymała ją Alicja Jachiewicz-Szmidt, założycielka Fundacji Kresy 2000.

Takiej pani dyrektor jak Barbara Niedziałkowska-Kazaren życzę wszystkim uczniom we wszystkich szkołach! W pełni zasługuje na tytuł Kobiety Przedsiębiorczej. (M.)

Chcieliśmy zgłosić Teodozję Grzyb. To niezwykła kobieta, która działa na rzecz lokalnej społeczności. Pani Teodozja jest nauczycielką nauczania początkowego w szkole podstawowej w Goździe. I równocześnie prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Gózd, które sama założyła. Organizuje szkolenia, wycieczki, kursy. Dzięki niej mamy m.in. salę komputerową. Myślę, że pod każdym względem zasługuje na miano Kobiety Przedsiębiorczej. (Paulina)

Izabela Byzdra – kobieta ambitna, pracowita, wytrwała. Kieruje jedną z najważniejszych instytucji w mieście i województwie, która rozdziela unijne pieniądze dla przedsiębiorców. Rzadko się zdarza, by to kobieta stała na czele tak ważnej instytucji. (Tomasz)

Uważam, że Iwona Kutnik zasługuje na tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2012. Nie dość, że ma talent, wyobraźnię i jest niezwykle kreatywna, to ma do tego zmysł organizatorski. To przemiła, ciepła osoba i fantastyczna projektantka mody. Zaczynała od pracy w domu, a teraz ma swoje nowe atelier w centrum Lublina. (Ilona)

Zdolna, operatywna, skuteczna. Taka jest Edyta Kowalczyk, właścicielka Galerii Urody Świat Paznokci w Lublinie – pedagog z wykształcenia. Lubi pracować z ludźmi i to się czuje. (Marta)

Chciałabym zgłosić do konkursu Kobieta Przedsiębiorcza 2012 Violettę Nowak z Puław. Jest ona nauczycielką, konsultantką firmy AKUNA, wiceprezesem grupy BNI Fortuna Lublin, założycielką pierwszego w Polsce Klubu Ona działającego pod patronatem portalu Agaty Młynarskiej. Jest to osoba mająca ogrom energii i entuzjazmu do organizacji różnego typu spotkań, przedsięwzięć i imprez poświęconych głównie kobietom. Viola jest osobą bardzo otwartą, ciepłą, a przede wszystkim kobietą aktywną. (Ewelina)

Chciałam zgłosić do plebiscytu panią Zofię Zaorska. To niezwykła kobieta, która założyła pierwszą Lubelską Szkołę Superbabci i Superdziadka. Pani Zofia to cudowna osoba, która potrafi zarazić ludzi swoją energią i pasją. W imieniu 40 babć, które jednogłośnie postanowiły przedstawić kandydaturę pani Zosi, zapewniam, że to najlepsza kandydatka do tytułu Kobiety Przedsiębiorczej 2012. (Elżbieta)

Sądzę, że Pani Elżbieta Mroczkowska, dyrektor Regionu Sprzedaży Poczty Polskiej SA w Lublinie. Pani Elżbieta jest równocześnie lubelską radną. To kobieta niezwykle skuteczna w działaniu, przedsiębiorcza w każdym tego słowa znaczeniu. Jest wielką społeczniczką zasłużoną dla miasta i dlatego w pełni zasługuje na tytuł Kobiety Przedsiębiorczej. (Zdzisław)

Chciałabym zgłosić do konkursu moją serdeczną przyjaciółkę Annę Stolarczuk. Gdybym miała wybrać jedno zdanie, które najlepiej określałoby Anię to byłoby to "Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach”. Z jednej strony jest to silna, niezależna, twardo stąpająca po ziemi kobieta. Zawsze gotowa do działania, przedsiębiorcza, zaradna a z drugiej strony to osoba niezwykle wyczulona na krzywdę drugiego człowieka, empatyczna oraz nastawiona na niesienie pomocy. Jako przyjaciel jest niezawodna, jednak zawsze znajduje czas na bycie po prostu mamą. Jest bardzo zaangażowanym sądowym kuratorem społecznym. To trudna i bardzo wymagająca praca, dzięki której postanowiła aktywnie udzielać się społecznie, została dyrektorem oddziału fundacji "Razem lepiej”, pomaga ofiarom przemocy. (Maria)

W związku z ogłoszonym konkursem "Kobieta Przedsiębiorcza” chciałabym zgłosić szczególną osobę, jaką jest Bożena Siuda. Jest ona kobietą wyjątkową – znajduje się zawsze tam gdzie istnieje potrzeba działania na rzecz rozwiązywania problemów i niesienia pomocy osobom potrzebujących Zdecydowanie wyróżnia się swym doświadczeniem i ciągle służy pomocą i to bez interesownie. Bożena Siuda obecnie jest prezesem Stowarzyszenia Tęcza, radną os. Samsonowicza oraz jedną z inicjatorek założenia Klubu Kobiet po mastektomii w Łęcznej w roku 1996. Ma w środowisku opinię społecznika, osoby skromnej, szczerej, której dobroć wypływa z jej ogromnego serca. Zawsze jest osobą uśmiechniętą i często można usłyszeć odpowiedz pani Bożeny "to nic takiego wielkiego, każdy powinien schylić się nad leżącym i pomóc mu wstać”. (Grażyna)


Tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2012 powinna uzyskać Urszula Radek. W latach 80. była jedną z najbardziej aktywnych opozycjonistek. A dziś to wielka świdnicka społeczniczka. Młodzi ludzie mogliby uczyć się od pani Urszuli skuteczności w działaniu. Urszula Radek organizuje pomoc dla najbiedniejszych mieszkańców Świdnika: paczki na święta dla najuboższych dzieci, wyjazdy, wakacje. Co roku organizuje także Dzień Chorego w Świdniku, podczas którego wraz z młodymi ludźmi odwiedza obłożnie chorych w ich domach. To człowiek wielkiego ducha i czynu. Nazwisko Urszuli Radek to u nas już marka. (Piotr)

KANDYDATKI DO TYTUŁU KOBIETA PRZEDSIĘBIORCZA 2012

1. Izabela Byzdra, dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości,
SMS o treści kobieta.1 pod numer 72069

2. Teodozja Grzyb, prowadzi Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Gózd,
SMS o treści kobieta.2 pod numer 72069

3. Lilia Kaczor, prezes Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w Bliskowicach,
SMS o treści kobieta.3 pod numer 72069

4. Barbara Niedziałkowska-Kazaren, dyrektor Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego Dla Dorosłych im. E. Orzeszkowej w Lublinie,
SMS o treści kobieta.4 pod numer 72069

5. Edyta Kowalczyk, właścicielka Galerii Urody Świat Paznokci w Lublinie,
SMS o treści kobieta.5 pod numer 72069

6. Iwona Kutnik, projektantka mody z Lublina,
SMS o treści kobieta.6 pod numer 72069

7. Elżbieta Mroczkowska, dyrektor Regionu Sprzedaży Poczty Polskiej SA w Lublinie,
SMS o treści kobieta.7 pod numer 72069

8. Violetta Nowak, prowadzi Klub Ona w Puławach,
SMS o treści kobieta.8 pod numer 72069

9. Urszula Radek, działaczka społeczna ze Świdnika,
SMS o treści kobieta.9 pod numer 72069

10. Bożena Siuda, prezes Stowarzyszenia "Tęcza” w Kopinie,
SMS o treści kobieta.10 pod numer 72069

11.Anna Stolarczuk, społeczny kurator sądowy w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej,
SMS o treści kobieta.11 pod numer 72069

12. Zofia Zaorska, prowadzi Szkołę Superbabci i Superdziadka w Lublinie,
SMS o treści kobieta.12 pod numer 72069

13. Sylwia Zasada, prowadzi Gabinet Logopedyczny DYKCJA,
SMS o treści kobieta.13 pod numer 72069

14. Małgorzata Nowak, bibliotekarz w ZSO w Józefowie,
SMS o treści kobieta.14 pod numer 72069

15. Anna Chwałek, założycielka przedszkola i szkoły dla dzieci z autyzmem w Białej Podlaskiej,
SMS o treści kobieta.15 pod numer 72069

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
YoYo
Chełmianin N
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

YoYo
YoYo (6 marca 2012 o 08:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zdanie w dyskusji - kategoryczne nie dla partyjnego monopolu i wypomadowanych dziuń.....tak - dla normalnych kobiet.
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (15 lutego 2012 o 11:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Autorku MB nie używaj słowa LUBELSZCZYZNA na określenie województwa,jest to niezgodne z prawem i prawdą historyczną.Mam nadzieję,że po przeczytaniu zrozumiesz i wnioski wyciągniesz.

RADA JĘZYKA POLSKIEGO
PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK
Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011
 
Szanowny Panie,
Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'wojewódzwto lubelskie'. Wyraz ten
powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,
wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy:
Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),
Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),
Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.
Łączę wyrazy szacunku
/-/ dr Katarzyna Kłosińska
Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
 
KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW 
pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: 
" Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szwfa KPRM Jerzy Izdebski.
 
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!