poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Polecamy

Mechanik lotniczy - zawód z przyszłością

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 maja 2014, 10:10

Decyzje młodych ludzi, dotyczące ich kariery zawodowej podejmowane są często w oderwaniu od kontekstu, tworzonego w dzisiejszych czasach przede wszystkim przez trudne realia rynku pracy.

Projekt "Mechanik lotniczy - zawód z przyszłością” realizowany przez Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Dęblinie, oferując szerokie spektrum dodatkowych korzyści (choćby taniego zakwaterowania) otwiera szansę tegorocznym absolwentom szkół gimnazjalnych z całej Polski na wytyczenie ciekawej i satysfakcjonującej finansowo ścieżki zawodowej.

CELE PROJEKTU:

• Wzrost wiedzy i umiejętności młodzieży w zakresie przedmiotów kluczowych.
• Poszerzenie oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie o kierunek technik mechanik lotniczy oraz uzyskanie dla tego kierunku certyfikacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
• Dostosowanie zdobywanych w szkole praktycznych kwalifikacji do zmieniających się potrzeb rynku pracy, w zawodach:
- technik mechanik lotniczy
- technik mechanik
- technik informatyk
• Zmniejszenie zagrożenia przedwczesnym wykluczeniem z systemu oświaty i rynku pracy.

NOWOCZESNA SZKOŁA

Szkoła w Dęblinie dzięki środkom unijnym wzbogaciła wyposażenie pracowni i laboratoriów specjalistycznych oraz biblioteki w różnorodne i ciekawe pomoce dydaktyczne. Na potrzeby kształcenia zakupiono samolot typu PZL - 104 WILGA 35 A, który będzie służył jako pomoc dydaktyczna do kształcenia specjalistycznego. W porozumieniu z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi i Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych ta dynamicznie rozwijająca się placówka edukacyjna systematycznie podnosi jakość kształcenia oraz otwiera swoim uczniom nowe możliwości odbywania ciekawych praktyk zawodowych, a także uzyskania certyfikatu PART 66 wydawanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, co z kolei zwiększa szanse absolwentów na rynku pracy i stwarza im możliwość zdobycia atrakcyjnego zatrudnienia nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie.

OBIECUJĄCE PERSPEKTYWY

W najbliższych latach mechaników lotniczych zatrudnią pracodawcy nie tylko w Polsce, ale
i za granicą. W grupie instytucji zainteresowanych usługami mechaników lotniczych wymienić należy:
- lotniska cywilne i wojskowe
- zakłady projektujące i konstruujące samoloty
- zakłady produkujące samoloty oraz inne jednostki latające
- służby techniczne lotnictwa wojskowego - służby techniczne lotnictwa cywilnego.

WYSOKIE ZAROBKI

Wg raportu portalu praca.pl przeciętna pensja miesięczna mechanika lotniczego w Polsce plasuje się w przedziale od 10 000 do 25 000 złotych brutto miesięcznie. Takie zarobki są więc z pewnością bardzo atrakcyjne, jednak należy pamiętać, że wysokie dochody wiążą się z wysokimi wymaganiami pracodawców. Mechanik lotniczy jest bowiem w lotnictwie jednym z kluczowych ekspertów. Musi być kompleksowo wykształcony, ponosi bowiem odpowiedzialność za bezpieczeństwo załogi i pasażerów jednostek latających, będących pod jego opieką.

PROFESJONALIZM

Mechanik lotniczy to przede wszystkim fachowiec w serwisowaniu i kontrolowaniu stanu technicznego samolotów. Specjalizując się w wykonywaniu obsługi hangarowej statków powietrznych odpowiada m.in. za przeprowadzanie okresowych badań stanu technicznego jednostki latającej i wykonywanie prac naprawczych oraz konserwacyjnych w jej obrębie. Mechanik lotniczy obsługi liniowej odpowiada za kontrolowanie stanu technicznego jednostki tuż przed jej odlotem.

OTWARTA REKRUTACJA

Udział w działaniach w odniesieniu do poszczególnych form wsparcia zaplanowanych w projekcie mogą wziąć uczniowie, którzy są zainteresowani zwiększeniem swoich aspiracji edukacyjnych, doskonaleniem kompetencji zawodowych, oraz podniesieniem zdolności do przyszłego zatrudnienia. Zgodnie z głównymi założeniami projektu proces rekrutacji będzie niedyskryminujący ze względu na płeć, wiek, rasę, niepełnosprawność, miejsce zamieszkania czy status społeczny. Za rekrutację do Projektu odpowiada Biuro Projektu, a za kwalifikację Uczestników Projektu odpowiada Komisja Rekrutacyjna powołana przez
Kierownika Projektu.

BEZPŁATNE UCZESTNICTWO

Dla kandydatów zakwalifikowanych do projektu uczestnictwo jest bezpłatne.

Wzory dokumentów do pobrania i uzupełnienia dostępne na stronie:
www.zsz1deblin.pl/dokumenty

BIURO PROJEKTU:
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Dęblinie
ul. Tysiąclecia 3 (sala nr 4)
08 - 530 Dęblin
tel.:81 8830274
e-mail: projekt.zsz1deblin@onet.pl
www.zsz1deblin.pl
www.mechaniklotniczy.pl

Projekt "MECHANIK LOTNICZY - ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ” realizowany jest w ramach dofinansowania z programu Kapitał Ludzki "Człowiek -najlepsza inwestycja” Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Konrad
Użytkownik niezarejestrowany
Jan
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Konrad
Konrad (28 stycznia 2018 o 01:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
10 tysiecy zlotych jako mechanik lotniczy to bzdura. Chyba, że w UK w British Airways gdzie angielski specjalistyczny trzeba znac perfekcyjnie.
Rozwiń
Gość
Gość (10 grudnia 2017 o 18:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te zarobki mechanika to chyba w skali rocznej ,totalna bzdura . Miesięcznie tyle to chyba nawet w calej UE nikt nie placi ( mówimy o kwocie brutto )
Rozwiń
Jan
Jan (29 marca 2015 o 21:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

co za roznica czy z licencja czy bez . Jesli ktos dostal licencje za darmo w ramach firmy to moze i jest licencjonowany a co z tymi którzy sa tez dobrzy ale np. wojsko im tego nie dalo

Rozwiń
piotr
piotr (15 marca 2015 o 18:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mechanik lotniczy licencjonowany z licencją PART.66  w Polsce zarabia 2250 złotych na rekę. Strasznie dużo więc skąd wam sie wzięły takie zarobki????

Rozwiń
kazik
kazik (3 stycznia 2015 o 01:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Owszem zawód mechanika lotniczego jest zawodem z przyszłością.

Sam jestem licencjonowanym mechanikiem lotniczym pracującym w lotnictwie od 32 lat.

Jak można takie bzdury pisać na temat wysokości zarobków, proszę nie oszukiwać młodych ludzi na temat wysokości zarobków mechanika lotniczego (10 - 25 tys. brutto). To jest najzwyklejsze oszukaństwo młodych ludzi, jak można tak oszukiwać. W/w zarobki można jedynie osiągnąć pracując poza granicami naszego kraju w dużych korporacyjnych firmach, u nas w kraju można liczyć na około 6 tys. brutto. Nie wiem czemu ma służyć oszukiwanie młodych ludzi

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!