wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Polecamy

Piotr Rzetelski - radny wojewódzki i kandydat do Sejmiku Województwa Lubelskiego z listy PSL

  Edytuj ten wpis

-Przez ostatnie cztery lata, z sukcesami, reprezentował Pan w Sejmiku Wojewódzkim Okręg nr 2. Czy łatwo z przedsiębiorcy stać się samorządowcem?

Piotr Rzetelski: - Jest to możliwe pod warunkiem, że ma się dobrego nauczyciela, który pokaże, jak funkcjonuje samorząd. Ja takiego miałem i naprawdę chciałem się nauczyć pracy w samorządzie. Do sejmiku wchodziłem jako przedsiębiorca, który stworzył od podstaw słynny dziś Narciarski Raj w Chrzanowie, przez amatorów białego szaleństwa uznawany od lat za najlepszy stok narciarski na Lubelszczyźnie. Wówczas niewiele wiedziałem o pracy w samorządzie. Ale wierzyłem, że mogę być przydatny dla ludzi, że mogę dobrze reprezentować mieszkańców Lubelszczyzny. Bo przedsiębiorca, jeśli chce odnieść sukces, musi być kreatywny, odważny, skuteczny i szybko się uczyć. Taki też powinien być dobry samorządowiec, jeśli nie chce być tylko "maszynką do głosowania”, ale zależy mu na dostrzeganiu potrzeb ludzi. Jestem przekonany, ze moje doświadczenie z pracy zawodowej przełożyło się na działalność samorządową. Przedsiębiorcy bardzo często na dane zagadnienie potrafią spojrzeć inaczej niż urzędnicy - z innej strony. I to przynosi bardzo dobre efekty. A zatem z przedsiębiorcy można zrobić dobrego samorządowca.

- Mijająca kadencja pokazała, że faktycznie - sprawdza się Pan w działaniu.

Piotr Rzetelski: - Przede wszystkim jako radny wojewódzki skupiłem się na wspieraniu ze wszystkich sił inicjatyw pod względem gospodarczym i społecznym ważnych dla województwa i mieszkańców. Most w Kamieniu, przebudowa drogi 835 na odcinku Frampol - Wysokie, nowa nawierzchnia drogi 809 Michów - Przytoczno, czy budowa Orlików i wiele innych inwestycji. Bardzo się cieszę, że udało się wprowadzić w życie tak potrzebne projekty.

- Wspomniał Pan, że miał dobrego nauczyciela, dzięki któremu tak sprawnie porusza się Pan w trudnym i odpowiedzialnym obszarze, jakim jest samorząd wojewódzki. To tu przecież zapadają strategiczne dla Lubelszczyzny decyzje.

Piotr Rzetelski: - To prawda - miałem i mam znakomitego nauczyciela. Jest nim obecny eurodeputowany Krzysztof Hetman, do niedawna marszałek województwa lubelskiego. To zaszczyt, że mogłem uczyć się właśnie od niego. Włożył wielką pracę w ukształtowanie mnie jako samorządowca.

- Podczas tej kampanii wyborczej również wsparł Pana swoim autorytetem.

Piotr Rzetelski: - To dla mnie wielki zaszczyt, że Krzysztof Hetman docenił moje wysiłki i zgodził się firmować swoją osobą moją kampanię. Jego nazwisko jest bowiem gwarantem tworzenia nowego oblicza Lubelszczyzny. To fantastyczny człowiek i wyjątkowy polityk, a przede wszystkim całym sercem oddany naszemu regionowi. Przyznam, że nie byłem pewny, jak zareaguje na mój pomysł. Reakcja była jednak pozytywna. Jego twarz , nazwisko i słowa poparcia dla mojej osoby widnieją na moich plakatach i billboardach wyborczych. Cieszę się, że mnie zauważył i udzielając mi poparcia, tym samym docenił moją pracę w Sejmiku Województwa Lubelskiego. Zresztą Krzysztof Hetman stawia na wszystkich kandydatów z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego i myślę, że moi koledzy w tej kampanii powinni pójść za moją inicjatywą i poprosić naszego europosła o wsparcie, do czego wszystkich kandydatów z mojej listy bardzo namawiam. Ja przecież nie mam wyłączności na jego osobę.
Bardzo serdecznie proszę o Państwa głosy 16 listopada. Startuję do Sejmiku Wojewódzkiego z listy nr 1, pozycja nr 4. Obiecuję jeszcze więcej pracować dla dobra mieszkańców naszego regionu.

- Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała Anna Filipowska
MATERIAŁ POCHODZI I JEST FINANSOWANY PRZEZ KOMITET WYBORCZY PSL
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
adam
Gość
Wyborca
(108) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

adam
adam (9 listopada 2014 o 21:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Witam polityka nie dla takich jak pan panie Piotrze.  Zrobił pan dużo dla ludzi zanim pan został radnym  i tak powinno zostać. Po co panu te igrzyska , oni walczą o byt . Pan dobrze sobie radzi w działalności na stoku , ludzie pana lubią.  Niech pan ucieka z polityki.

Rozwiń
Gość
Gość (9 listopada 2014 o 14:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ten artykuł to płatna reklama Pana Piotra. Jeśli jest taki rzetelny i dużo zrobił dla Lubelszczyzny to po co wykupuje ustawiane wywiady? Przez takie akcję zniża się do najgorszego poziomu i psuje sobie reputację.

Pozdrawiam i życzę udanych wyborów.

komentarze jak widać też ;)

Rozwiń
Wyborca
Wyborca (6 listopada 2014 o 15:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ten artykuł to płatna reklama Pana Piotra. Jeśli jest taki rzetelny i dużo zrobił dla Lubelszczyzny to po co wykupuje ustawiane wywiady? Przez takie akcję zniża się do najgorszego poziomu i psuje sobie reputację.

Pozdrawiam i życzę udanych wyborów.

Rozwiń
zenek
zenek (30 października 2014 o 09:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

codziennie jest reklama psl rzetelskiego ,nalezy dodać hetmana i.....pszenica 50zl 100 kg,jęczmień to samo,jabłka 20groszy itd..ta sitwa wpędza rolnika w nędzę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rozwiń
Anna
Anna (30 października 2014 o 07:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Miałam głosować na PSL ale tego nie zrobię ponieważ PZL Świdnik przegrał przetarg na 70 śmigłowców który już jest znany  i został ukartowany a podali do wiadomości że będzie znany dopiero na wiosnę.Partia PSL wywodzi sie z Lubelszczyzny i tutaj ma największe poparcie więc je teraz szybko straci.Minister gospodarki Piechociński wszystkich zagranicznych inwestorów kieruje na zachód od Wisły a na Lubelszczyźnie nie pojawił się żaden od 7 lat odkąd PSL tu rządzi.Partia ta nie zasłużyła na nasze głosy

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (108)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!