piątek, 23 lutego 2018 r.

Polecamy

Ruszył plebiscyt Strażak Roku 2014

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 maja 2014, 15:50
Autor: PAWEŁ PUZIO

ROZMOWA z st. bryg. Tadeuszem Milewskim, lubelskim komendantem wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej

• Czy pana zdaniem zawód strażaka jest w Polsce doceniany?

- Polacy bardzo pozytywnie odbierają służbę naszej formacji. Jako grupa zawodowa posiadamy bardzo duże zaufanie społeczne. I to cieszy. Pamiętać jednak należy, że każdy wyjazd, każdą interwencję realizują konkretni ludzie z krwi i kości. Chociaż wszyscy moi podwładni są skromni, to jednak, jak wszyscy ludzie, na pewno z satysfakcją przyjmą zgłoszenie do plebiscytu Strażak Roku. Miło nam, że ktoś dostrzega codzienną służbę strażaków.

• Rzesza strażaków zawodowych i ochotników czuwa nad naszym bezpieczeństwem. Wśród nich są ludzie, którzy w sposób szczególny wykazali się podczas akcji…

- W Straży obowiązują określone procedury likwidacji zagrożeń oraz działanie zespołowe. Jednak w sytuacjach szczególnych strażacy muszą ryzykować swoim życiem, aby ratować innych. Duże, rozległe
pożary, powodzie i tym podobne zagrożenia często wymuszają na strażakach niestandardowe zachowania, wręcz bohaterskie. Plebiscyt jest doskonałym sposobem docenienia ich odwagi, która często jest
niedostrzegana.

• Czy ma pan swoich kandydatów do zgłoszenia w plebiscycie?

- Najchętniej zgłosiłbym do plebiscytu wszystkich moich podkomendnych. Niestety tak nie można.
Oczywiście znam i doceniam takich ludzi, ale wybór kandydatów pozostawiam ich kolegom z poszczególnych komend.

Zgłaszajcie kandydatów

1500 strażaków zawodowych i 51 725 ochotników codzienne czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu. Aby uhonorować ich służbę organizujemy plebiscyt na Strażaka Roku 2014.

Zgłoszenia kandydata do tytułu Strażak Roku 2014 można dokonać od 30 maja do 16 czerwca 2014. Kandydatów można zgłosić na kuponie zgłoszeniowym drukowanym na łamach Dziennika Wschodniego lub drogą mailową na adres: konkurs@dziennikwschodni.pl - w treści podając dane strażaka (imię, nazwisko, miejscowość, powiat, staż pracy). W temacie wiadomości należy wpisać "STRAŻAK”.

Kupony zgłoszeniowe należy przesyłać pod adres: Dziennik Wschodni, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin. Wypełniony kupon musi być czytelnie podpisany i zawierać numer telefonu osoby zgłaszającej w celu możliwości dokonania weryfikacji zgłoszenia.

Strażaka Roku 2014 wybierzemy w oparciu o głosy czytelników. Wygra kandydat, który otrzyma najwięcej głosów. Nagrodą jest pobyt weekendowy w 4-gwiazdkowym Pensjonacie Kazimierskim dla 2 osób, z wyżywieniem, wstępem do sauny, łaźni i jacuzzi oraz parkingiem. Wartość nagrody to 1400 zł.

Na zgłoszenia kandydatów do tytułu Strażak Roku 2014 czekamy do 16 czerwca. Zaś głosowanie na konkretnych strażaków ruszy 20 czerwca i zakończy się 31 lipca 2014 o godz. 12. Wtedy poznamy zwycięzcę.

Szczegóły pod nr telefonów: 81 46 26 839 lub 81 46 26 835
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!