wtorek, 20 marca 2018 r.

Polecamy

Wybierz z nami Belfra Roku 2011: Plebiscyt na najlepszych nauczycieli

  Edytuj ten wpis
Autor: (mb)

Zawód nauczyciela to nie tylko ciężka praca. Dla wielu to przede wszystkim misja i pasja całego życia. Po raz kolejny chcemy wyróżnić nauczycieli z naszego regionu, którzy cieszą się największym szacunkiem i sympatią uczniów, rodziców oraz kolegów z pracy.

Rozpoczynamy plebiscyt na Belfrów Roku 2011. Czekamy na zgłoszenia nauczycieli w czterech kategoriach: nauczyciel przedszkolny, szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej.

– Szukamy pasjonatów, najlepszych nauczycieli wychowawców z całego regionu. Ludzi, dla których bycie nauczycielem to nie tylko zawód, ale też misja, której oddają się z pasją – zachęca Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego. – Nasz plebiscyt to okazja, żeby ulubionym nauczycielom podziękować za ich trud. Żeby docenić ich pracę i zaangażowanie.

Potem rozpoczniemy głosowanie na zgłoszonych kandydatów. Swoich faworytów będzie można wspierać za pomocą SMS-ów. Każdemu kandydatowi został przyporządkowany numer oraz prefiks – inny dla każdej kategorii. Zagłosować będzie mógł każdy: uczeń, rodzic, kolega z pracy, dyrektor szkoły.

W zeszłym roku na nasz plebiscyt przyszło ponad 19 tys. głosów. Najwięcej, przeszło 2 tys. głosów, otrzymała zwyciężczyni w kategorii "szkoła podstawowa” – s. Bożena Lubocka ze Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie. Najlepsza wśród nauczycieli przedszkolnych okazała się Marta Karczmarczyk-Mieczkowska z Przedszkola nr 58 w Lublinie. Wśród nauczycieli gimnazjum wygrała Celina Małek – nauczycielka historii w Gimnazjum Nr 1 w Niedrzwicy Dużej. A w kategorii "szkoła średnia” zwyciężyła Krystyna Mazurek – nauczycielka matematyki w II LO w Lubartowie.

Patronat honorowy nad konkursem objął lubelski kurator oświaty Krzysztof Babisz.

Czekamy na zgłoszenia

Można to zrobić drogą elektroniczną na adres:belfer@dziennikwschodni.pl (w tytule e-maila prosimy podać nazwę plebiscytu, a w jego treści dane nauczyciela i osoby zgłaszającej) bądź za pośrednictwem kuponów drukowanych w Dzienniku Wschodnim we wtorki, środy, czwartki i soboty.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!