Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polecamy

25 grudnia 2014 r.
5:40
Edytuj ten wpis

Wyścig rowerowy po Starym Mieście w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora KAMIL KOZIOŁ
0 2 A A

Chcesz pościgać się legalnie po lubelskim Starym Mieście? Nic prostszego. Wystarczy wystartować w Lublin City Race, pierwszym w historii naszego miasta wyścigu pomiędzy zabytkami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lublin City Race to szalony wyścig ulicami Starego Miasta. Start i meta zostały zaplanowane na Rynku, w okolicy Trybunału Koronnego. Później kolarze przejadą m.in. ul. Archidiakońską, Ku Farze, Grodzką i Złotą.
- Przejedziemy nawet przez jedną z kamienic. Trasa liczy około kilometra. Tak krótka pętla w połączeniu z wąskimi uliczkami sprawi, że zawody będą niesamowicie zacięte. Mam nadzieję, że obędzie się bez wypadków - tłumaczy Michał Sztembis, prezes Uniqa LKKG BGŻ Lublin, głównego organizatora zawodów.

Idealne miejsce

Zawody miejskiego cross-country są w Polsce dyscypliną, która nie ma długiej historii.
- Podobna impreza była tylko jeden raz organizowana w naszym kraju. Byłem wówczas w Jeleniej Górze i wyjechałem stamtąd zauroczony. Postanowiłem sobie, że podobne zawody zrobię w Lublinie. Stare Miasto jest idealną lokalizacją - tłumaczy Sztembis.

W imprezie może wziąć udział każdy, kto dysponuje dobrej klasy rowerem. - Musi być to szybki i sprawny sprzęt. Zawody zostaną rozegrane w formie pucharowej. W pierwszej rundzie kilkudziesięciu zawodników zostanie podzielonych na czwórki. Z każdej z nich, dwóch najszybszych awansuje do kolejnego etapu. Każdy defekt roweru sprawi, że uczestnik odpada z rywalizacji - wyjaśnia prezes Uniqa LKKG BGŻ Lublin

Atut własnej trasy

Na Starym Mieście zobaczymy najlepszych specjalistów w Polsce od rowerów górskich. Swój start zapowiedzieli WERONIKA RYBARCZYK I KAROL MICHALSKI, czyli czołowi polscy zawodnicy startujący w tym ekstremalnym sporcie. Spośród lubelskich kolarzy powinniśmy szczególnie uważnie przyglądać się Sztembisowi i Tomaszowi Sawiczowi. - Uważam, że mamy bardzo duże szanse na osiągnięcie dobrego wyniku - mówi Sztembis. - Niestety, nie możemy mówić o atucie własnej trasy, ponieważ nie mogliśmy trenować na niej. Pierwsze treningi rozpoczną się dopiero na kilkadziesiąt minut przed startem.

Śliski bruk

Na dobry wynik liczy również inny zawodnik Uniqa LKKG BGŻ Lublin, Kamil Kuczaba.
- To dla mnie debiut w tej konkurencji. Uważam, że najważniejszym elementem na tej trasie będzie start. Usadowienie się na czele stawki pozwoli kontrolować tempo wyścigu. Nie da się jednak ukryć, że na tak krótkiej pętli będzie rządził przypadek - twierdzi Kuczaba. Chcąc liczyć się w Lublin City Race, nie wolno zacząć treningów na kilka dni przed zawodami. - Najważniejsza jest kondycja, ponieważ na trasie jest mnóstwo krótkich sprintów. Właściwie, to po wyjściu z każdego zakrętu będzie trzeba maksymalnie rozpędzić swój rower.
Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 11. Najważniejsze wydarzenia będą miały miejsce około godz. 13, kiedy rywalizacja wejdzie w decydującą fazę. Zakończenie zawodów planowane jest na godz. 15.30. - Mamy nadzieję, że pogoda nam dopisze. Jeżeli spadnie deszcz, to będzie niebezpiecznie. Śliski bruk może spowodować, że wielu zawodników zaliczy upadki. Pewnie będą one bardzo bolesne, bo startujemy bez ochraniaczy - kończy Kuczaba.

Impreza bezinwazyjna

Lublin City Race nie sparaliżuje centrum Lublina. Utrudnienia w ruchu na Starym Mieście będą w piątek od godziny 20:00 w obrębie Rynku oraz w sobotę w godzinach 6:30-18:00. Strefa zawodów oprócz Rynku obejmuje również ul. Złotą, Archidia-końską, Plac Po Farze, ul. Grodzką, Ku Farze, Bramową i Jezuicką. - Nie będziemy również składać ogródków na ulicach miasta - dodaje Sztembis. - Wręcz przeciwnie, polecamy oglądanie zawodów w okolicznych restauracjach. Najwięcej emocji będzie oczywiście na Rynku Starego Miasta.
Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Nowatorskie leczenie migotania przedsionków. Lubelscy lekarze pionierami w kraju
Foto/Wideo
galeria
film

Nowatorskie leczenie migotania przedsionków. Lubelscy lekarze pionierami w kraju

Kardiolodzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego przeprowadzili małoinwazyjną ablację techniką PFA. To pierwsze takie zabiegi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

MKS FunFloor Lublin uciekł spod topora podczas meczu z Piotrcovią [zdjęcia]
galeria

MKS FunFloor Lublin uciekł spod topora podczas meczu z Piotrcovią [zdjęcia]

MKS FunFloor Lublin pokonał MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:27 po bardzo zaciętym spotkaniu.

Bulla papieska z XVIII wieku i prawosławna ikona znalezione na Lubelszczyźnie
galeria

Bulla papieska z XVIII wieku i prawosławna ikona znalezione na Lubelszczyźnie

Wojewódzki konserwator zabytków pochwalił się kolejnymi cennymi znaleziskami z terenów naszego województwa . Jedno z nich należało do papieża, a drugie reprezentuje prawosławnych staroobrzędowców.

1,5 promila i parkowanie na przejściu. Wszystko w drodze na komendę

1,5 promila i parkowanie na przejściu. Wszystko w drodze na komendę

Pod komendę policji w Krasnymstawie przyjechał 49-latek, na którego był nałożony dozór policyjny. Zaparkował na wprost komendy. Na przejściu dla pieszych. Nie był trzeźwy.

Skrzydłowy Motoru wraca do gry

Skrzydłowy Motoru wraca do gry

Jacques Ndiaye będzie mógł pojawić się już na boisku podczas czwartkowego meczu Motoru Lublin z Chrobrym Głogów (godz. 18, na Arenie Lublin). Skrzydłowy z Senegalu, z powodu kontuzji pauzował od ponad miesiąca.

Agresja wśród młodzieży. Jak reagować i jak przeciwdziałać?

Agresja wśród młodzieży. Jak reagować i jak przeciwdziałać?

Stop agresji wśród młodzieży – to temat konferencji poświęconej sposobom zapobiegania sytuacjom konfliktowym w środowisku młodych osób. Spotkanie w piątek, 26 kwietnia, o godzinie 9 w siedzibie Urzędu Miasta Lublin przy ul. Spokojnej 2.

CSK zaprasza na spektakl „Z kapelusza”
28 kwietnia 2024, 18:00

CSK zaprasza na spektakl „Z kapelusza”

W najbliższą niedzielę na scenie Sali Operowej w lubelskim CSK z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca odbędzie się przedstawienie „Z kapelusza”.

Gabinety historii naturalnej Lublina. Nowa wystawa w Muzeum Józefa Czechowicza
25 kwietnia 2024, 18:00

Gabinety historii naturalnej Lublina. Nowa wystawa w Muzeum Józefa Czechowicza

Gabinety historii naturalnej Lublina to tytuł wystawy nawiązuje do ducha oświeceniowych gabinetów historii naturalnej i osobliwości przyrody. Otwarcie wystawy odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 18 w lubelskim Muzeum Józefa Czechowicza.

Jak zdrowo się starzeć? O tym już w piątek na międzynarodowej konferencji
Patronat Dziennika Wschodniego
26 kwietnia 2024, 9:00

Jak zdrowo się starzeć? O tym już w piątek na międzynarodowej konferencji

Profilaktyka, choroby metaboliczne, rehabilitacja i zdrowe żywienie - takie tematy poruszą specjaliści podczas międzynarodowej konferencji „Healthy Aging”.

Od jutra zmiany w organizacji ruchu na Wallenroda

Od jutra zmiany w organizacji ruchu na Wallenroda

Od czwartku, 25 kwietnia, część ulicy Wallenroda zostanie zamknięta. Wszystko przez rozpoczęcie kolejnego etapu prac remontowych.

Aż 11 niewybuchów w Białej Podlaskiej. Saperzy jeszcze tu wrócą
pilne

Aż 11 niewybuchów w Białej Podlaskiej. Saperzy jeszcze tu wrócą

Przy ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej znaleziono aż 11 niewybuchów. Saperzy zakończyli dziś pracę o godz. 16.30. Ale powrócą tu w piątek. Wówczas ponownie mieszkańcy będą ewakuowani.

Noc Kultury 2024: Neurony Miasta ożywią Lublin
galeria

Noc Kultury 2024: Neurony Miasta ożywią Lublin

Tegoroczna, 18. już edycja festiwalu Nocy Kultury odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę 1 i 2 czerwca. Poznaliśmy program tej imprezy. Będą się na niego składały projekty zgłoszone w otwartym naborze oraz wydarzenia specjalne Warsztatów Kultury.

Marta Wcisło jedynką z Lubelskiego do Europarlamentu. Dwójka dla Krzysztofa Grabczuka

Marta Wcisło jedynką z Lubelskiego do Europarlamentu. Dwójka dla Krzysztofa Grabczuka

Platforma Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów do europarlamentu. Wśród nich jest Borys Budka, Dariusz Joński oraz lubelska posłanka, Marta Wcisło.

Bakterie coli w popularnym tatarze

Bakterie coli w popularnym tatarze

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące obecności bakterii Escherichia coli w partii tatara wołowego łukowskiej firmy

Kawa. Fakty i mity
WIDEO
film

Kawa. Fakty i mity

Wokół kawy narosło wiele mitów. Z pomocą dietetyka Macieja Pokarowskiego postanowiliśmy sprawdzić co z nich jest prawdą, a co nie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium