piątek, 23 marca 2018 r.

Polecamy

Zostań Seniorem XXI wieku i wygraj wycieczkę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 września 2011, 12:51

Dzisiaj przedstawiamy kolejną seniorkę, która zgłosiła się do naszego plebiscytu. Elżbieta Iwanicka jest wyjątkowo aktywną emerytką.

- Od kiedy pamiętam, staram się nie dopuścić do powstania na mojej twarzy chociaż jednej zmarszczki – mówi z uśmiechem pani Elżbieta. – Kocham aktywność i bez przerwy planuję sobie zajęcia. Jeśli nie spędzam czasu z rodziną, pomaga synowej w wychowaniu wnuków. Na tym oczywiście nie koniec – dodaje.
Od pięciu lat Elżbieta Iwanicka jest koordynatorem Wielopokoleniowego Klubu Wolontariusza prowadzonego przez Towarzystwo Wolnej Wszechnicy Polskiej. Spotykają się po to, by aktywizować nie tylko seniorów, ale też młodych ludzi, nawet dzieci. Planują spektakle, wymieniają się pomysłami na to, jak pomoc innym i wprowadzają je w życie. Niedługo klub wybiera się na Europejskie Dni Wolontariatu w Warszawie.
– Współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, pracujemy na rzecz osób starszych ,samotnych ,chorych nie mających kontaktu ze światem zewnętrznym, organizujemy zajęcia dla dzieci specjalnej troski – zaznacza Elżbieta Iwanicka. I dodaje, że ta forma aktywności przynosi jej nie tylko radość, ale poczucie spełnienia.
Oprócz tego jest słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – Nie wyobrażam sobie, by w wieku seniora poddać się i zamknąć na tyle dostępnych form aktywności. Mam jeszcze wiele asów w rękawie – zapowiada pani Elżbieta.

Ty też możesz wziąć udział w plebiscycie Dziennika Wschodniego. Wystarczy, że skończyłeś 50 lat i cieszysz się pełnią życia. Poszukujemy osób starszych, pełnych pomysłów. Zwycięskiego seniora czeka wycieczka do ciepłych krajów.
Do 31 sierpnia wysyłajcie zgłoszenia wolontariuszy, działaczy, aktywistów, podróżników, ale też tych, którzy po 50 roku życia postanowili zdobyć nowe umiejętności, zapisując się na Uniwersytet Trzeciego Wieku, kurs komputerowy, językowy, czy kurs tańca. Zgłaszajcie kandydatury babć i dziadków, którzy pieką w okolicy najlepszą szarlotkę, mają najbardziej zadbany ogródek, albo zabierają swoje wnuki na weekendowe wycieczki.
Kandydaturę można zgłosić samodzielnie, ale może to zrobić także osoba trzecia. Prześlijcie zgłoszenie na adres senior@dziennikwschodni.pl. Wyślijcie imię, nazwisko, adres, datę urodzenia zdjęcie i krótki opis swojego pomysłu na życie oraz zgodę na przetwarzanie danych.
Zwycięzcę czeka wycieczka do ciepłych krajów. Biuro podróży Watra Travel, oficjalny partner programu Travel Senior, zabierze laureata wraz z osobą towarzyszącą w niezapomnianą podróż do ciepłych krajów. Watra Travel oferuje wycieczki skierowane do osób powyżej 50 roku życia. Biuro oferuje też przelot samolotem, zakwaterowanie, wyżywienie trzy razy dziennie, jednodniową wycieczkę, stałą opiekę polskojęzycznego rezydenta i pakiet ubezpieczeniowy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!