Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Praca

29 grudnia 2017 r.
10:00

Praca w powiecie puławskim. Kogo szukają pracodawcy

Autor: Zdjęcie autora rs
11 15 A A

Pod koniec października stopa bezrobocia rejestrowanego w powiecie puławskim spadła do poziomu 5,7 procent. Firmy poszukują pracowników, m.in. kierowców, mechaników, kelnerek, przedstawicieli handlowych i murarzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obecny poziom bezrobocia to najlepszy wynik zanotowany o tej porze roku od uformowania powiatów pod koniec lat 90-tych XX wieku. Przed rokiem stopa bezrobocia wynosiła 7,1 procenta, a dwa lata temu 8,3. Wcześniej przekraczała nawet 11 proc. Sytuacja na rynku pracy poprawia się również w powiatach sąsiadujących z puławskim. W lubelskim bezrobocie spadło do 7,2 proc., w opolskim do 8,7, a w ryckim do 8,9 proc.

Kogo poszukują pracodawcy? Według serwisu ogłoszeń OLX oraz danych Powiatowego Urzędu Pracy w Puławach, najwięcej ofert dotyczy branży gastronomicznej i budowlanej. W Puławach i okolicy poszukiwani są m.in. kucharze, kelnerki, barmanki, kierownicy sal i menedżerowie. Firmy chętnie zatrudnią także murarzy, zbrojarzy, operatorów koparek, walców drogowych, glazurników, cieśli i elektromonterów.

Popyt na pracowników nie słabnie również w branży handlowej. Tutaj poszukiwani są m.in. doradcy klienta na infolinię, przedstawiciele handlowi, jak również sprzedawcy. Ze znalezieniem pracy problemów nie powinni mieć również kierowcy, szczególnie ci legitymujący się prawem jazdy na kategorię C+E. oraz mechanicy, diagności i elektrycy samochodowi. Co ciekawe, większość ofert dotyczy zatrudnienia na pełny etat. 

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 09:40
Do ostatniego komentarza Gościa. Akurat mam mgr inż. politechniki i zarabiam więcej, niż średnia krajowa, mimo niewielkiego stażu. A pracę znalazłem nie przez PUP tylko sam. Patrzę tylko z perspektywy poszukującego pracy. Akurat te oferty za 2000zł brutto nie są dla tych co chcą się nauczyć tylko już sporo potrafią, w tym problem. Dla tych co chcą się uczyć i poznać nowych ludzi są staże za mniej, niż 1000zł. Poza tym dopóki ludzie będą myśleli tak jak Ty i szli do roboty "bo jakąś kasę płacą" to prywaciarze nigdy nie podniosą pensji, nawet dla tych z doświadczeniem. Niby im się nie opłaca zatrudniać, ledwo na wypłaty wystarcza, a nowe auto i willa jest. - Puławiak
Do ostatniego komentarza Gościa. Akurat mam mgr inż. politechniki i zarabiam więcej, niż średnia krajowa, mimo niewielkiego stażu. A pracę znalazłem nie przez PUP tylko sam. Patrzę tylko z perspektywy poszukującego pracy. Akurat te oferty za 2000zł brutto nie są dla tych co chcą się nauczyć tylko już sporo potrafią, w tym problem. Dla tych co chcą się uczyć i poznać nowych ludzi są staże za mniej, niż 1000zł. Poza tym dopóki ludzie będą myśleli tak jak Ty i szli do roboty "bo jakąś kasę płacą" to prywaciarze nigdy nie podniosą pens... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 16:32
Do Puławiaka. Dobrze,że są propozycje jakiekolwiek dla osób z Twoim wykształceniem, jakby nie było są to jakieś pieniądze, lepsze takie niż ich brak, a jak wynika z Twych wyliczeń można wyżyć. Ważne jest zwrócenie uwagi na korzyści jakie daje Ci praca tak na przyszłość poza pieniędzmi np. możliwość poznania nowych ludzi, nauczenie się nawiązywania kontaktów, przełamanie barier, nabycie nowej wiedzy ,zdobycie doświadczenia nawet przy wykonywaniu najprostszych czynności - praktyki nic nie zastąpi i umiejętności teoria nie zastąpi - to ma współgrać itd. Wszyscy Wielcy zaczynali często "od zera".
Do Puławiaka. Dobrze,że są propozycje jakiekolwiek dla osób z Twoim wykształceniem, jakby nie było są to jakieś pieniądze, lepsze takie niż ich brak, a jak wynika z Twych wyliczeń można wyżyć. Ważne jest zwrócenie uwagi na korzyści jakie daje Ci praca tak na przyszłość poza pieniędzmi np. możliwość poznania nowych ludzi, nauczenie się nawiązywania kontaktów, przełamanie barier, nabycie nowej wiedzy ,zdobycie doświadczenia nawet przy wykonywaniu najprostszych czynności - praktyki nic nie zastąpi i umiejętności teoria nie zastąpi - to ma współ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 11:09
Gościu masz racje ten urząd nie powinien istnieć
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 13:52
Urząd Pracy to instytucja niepoytzrbna. Nie załatwia pracy a trzymają się stołków jak żdni. Najgorsze jest to że podejście do osób bezrobotnych jesst beznadziejne. Uważają się jakby były kim lepszym. Trudno pogodzić się z tym. Same niedługo mogą stracić pracę
Avatar
Pulawiak / 30 grudnia 2017 o 23:27
Wszystkie oferty za 1500 netto. Niech się nie dziwią, że nie ma chętnych jak wynajęcie kawalerki w Puławach to 800 zł z opłatami, 200 na dojazd i zostaje 500zl, czyli ok. 17zl na dzień. Nigdzie nie ma w ogłoszeniach dobrych ofert, bo co każde lepsze stanowisko jest obsadzone znajomymi i rodziną, a nie rozdawane ludziom z ulicy. Nie widziałem jeszcze oferty w urzędzie pracy,  nie tylko w Puławach za więcej jak 2500 netto. 
Avatar
Gość / 30 grudnia 2017 o 21:51
ojro gdyby wszyscy byli tak operatywni jak Ty, to kto by na ciebie zapier.......
Avatar
ojro / 30 grudnia 2017 o 19:11
sory ale skoro jestescie zmuszeni korzystac z up to mi was szkoda... sam zalozylem dzialnosc z ich kasy -22tys, teraz mam 6 pracownikow ciagle staze, szkolenia, refundacje... jak jestescie glabami bez wyksztalcenia i nieudacznikami zyciowymi to miejcie pretensje do siebie.... 35 lat na karku i nigdy nie bylem zarejestrowany w up po jakies ubezpieczenie czy zasilek...
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 18:23
Osoby niekompetentne obsługują petentów. Jedna zwala na druga . O pracy można pomarzyć. Ten urząd jest niepotrzebny.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 18:20
Urząd Pracy należy zaorać. Obsługa beznadziejna.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 13:14
To sylwek t z piSS wreszcie może pójdzie do uczciwej pracy, bo jak wieść niesie pomimo dojrzałego wieku nie zhańbił się ani jednym dniem uczciwej pracy !!
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 09:40
Do ostatniego komentarza Gościa. Akurat mam mgr inż. politechniki i zarabiam więcej, niż średnia krajowa, mimo niewielkiego stażu. A pracę znalazłem nie przez PUP tylko sam. Patrzę tylko z perspektywy poszukującego pracy. Akurat te oferty za 2000zł brutto nie są dla tych co chcą się nauczyć tylko już sporo potrafią, w tym problem. Dla tych co chcą się uczyć i poznać nowych ludzi są staże za mniej, niż 1000zł. Poza tym dopóki ludzie będą myśleli tak jak Ty i szli do roboty "bo jakąś kasę płacą" to prywaciarze nigdy nie podniosą pensji, nawet dla tych z doświadczeniem. Niby im się nie opłaca zatrudniać, ledwo na wypłaty wystarcza, a nowe auto i willa jest. - Puławiak
Do ostatniego komentarza Gościa. Akurat mam mgr inż. politechniki i zarabiam więcej, niż średnia krajowa, mimo niewielkiego stażu. A pracę znalazłem nie przez PUP tylko sam. Patrzę tylko z perspektywy poszukującego pracy. Akurat te oferty za 2000zł brutto nie są dla tych co chcą się nauczyć tylko już sporo potrafią, w tym problem. Dla tych co chcą się uczyć i poznać nowych ludzi są staże za mniej, niż 1000zł. Poza tym dopóki ludzie będą myśleli tak jak Ty i szli do roboty "bo jakąś kasę płacą" to prywaciarze nigdy nie podniosą pens... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 16:32
Do Puławiaka. Dobrze,że są propozycje jakiekolwiek dla osób z Twoim wykształceniem, jakby nie było są to jakieś pieniądze, lepsze takie niż ich brak, a jak wynika z Twych wyliczeń można wyżyć. Ważne jest zwrócenie uwagi na korzyści jakie daje Ci praca tak na przyszłość poza pieniędzmi np. możliwość poznania nowych ludzi, nauczenie się nawiązywania kontaktów, przełamanie barier, nabycie nowej wiedzy ,zdobycie doświadczenia nawet przy wykonywaniu najprostszych czynności - praktyki nic nie zastąpi i umiejętności teoria nie zastąpi - to ma współgrać itd. Wszyscy Wielcy zaczynali często "od zera".
Do Puławiaka. Dobrze,że są propozycje jakiekolwiek dla osób z Twoim wykształceniem, jakby nie było są to jakieś pieniądze, lepsze takie niż ich brak, a jak wynika z Twych wyliczeń można wyżyć. Ważne jest zwrócenie uwagi na korzyści jakie daje Ci praca tak na przyszłość poza pieniędzmi np. możliwość poznania nowych ludzi, nauczenie się nawiązywania kontaktów, przełamanie barier, nabycie nowej wiedzy ,zdobycie doświadczenia nawet przy wykonywaniu najprostszych czynności - praktyki nic nie zastąpi i umiejętności teoria nie zastąpi - to ma współ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 11:09
Gościu masz racje ten urząd nie powinien istnieć
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 13:52
Urząd Pracy to instytucja niepoytzrbna. Nie załatwia pracy a trzymają się stołków jak żdni. Najgorsze jest to że podejście do osób bezrobotnych jesst beznadziejne. Uważają się jakby były kim lepszym. Trudno pogodzić się z tym. Same niedługo mogą stracić pracę
Avatar
Pulawiak / 30 grudnia 2017 o 23:27
Wszystkie oferty za 1500 netto. Niech się nie dziwią, że nie ma chętnych jak wynajęcie kawalerki w Puławach to 800 zł z opłatami, 200 na dojazd i zostaje 500zl, czyli ok. 17zl na dzień. Nigdzie nie ma w ogłoszeniach dobrych ofert, bo co każde lepsze stanowisko jest obsadzone znajomymi i rodziną, a nie rozdawane ludziom z ulicy. Nie widziałem jeszcze oferty w urzędzie pracy,  nie tylko w Puławach za więcej jak 2500 netto. 
Avatar
Gość / 30 grudnia 2017 o 21:51
ojro gdyby wszyscy byli tak operatywni jak Ty, to kto by na ciebie zapier.......
Avatar
ojro / 30 grudnia 2017 o 19:11
sory ale skoro jestescie zmuszeni korzystac z up to mi was szkoda... sam zalozylem dzialnosc z ich kasy -22tys, teraz mam 6 pracownikow ciagle staze, szkolenia, refundacje... jak jestescie glabami bez wyksztalcenia i nieudacznikami zyciowymi to miejcie pretensje do siebie.... 35 lat na karku i nigdy nie bylem zarejestrowany w up po jakies ubezpieczenie czy zasilek...
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 18:23
Osoby niekompetentne obsługują petentów. Jedna zwala na druga . O pracy można pomarzyć. Ten urząd jest niepotrzebny.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 18:20
Urząd Pracy należy zaorać. Obsługa beznadziejna.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 13:14
To sylwek t z piSS wreszcie może pójdzie do uczciwej pracy, bo jak wieść niesie pomimo dojrzałego wieku nie zhańbił się ani jednym dniem uczciwej pracy !!