Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

6 lutego 2018 r.
7:33

Afera kiełbasiana w Dęblinie. Pomyłka może opóźnić proces urzędniczek

22 14 A A
Za środki przeznaczane na żywność dla dzieci z ubogich rodzin uczęszczających do dęblińskich świetlic, kupowano znaczne ilości mięsa i kosmetyki (np. kremy do ciała). Rycka prokuratura ustaliła, że towary te nie trafiały do miejsca przeznaczenia
Za środki przeznaczane na żywność dla dzieci z ubogich rodzin uczęszczających do dęblińskich świetlic, kupowano znaczne ilości mięsa i kosmetyki (np. kremy do ciała). Rycka prokuratura ustaliła, że towary te nie trafiały do miejsca przeznaczenia

Sprawa dwóch urzędniczek z Dęblina, w tym byłej wiceburmistrz tego miasta, bohaterek tzw. afery kiełbasianej, może wrócić z sądu do prokuratury. Wszystko to za sprawą prokuratorskiej pomyłki w akcie oskarżenia, na którą powołuje się obrońca jednej z kobiet. Zdaniem śledczych to gra na zwłokę

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Grażynie M., byłej wiceburmistrz Dęblina oraz jej podwładnej, byłej z-cy kierownika miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej, Magdalenie T., grozi nawet do 10 lat więzienia. Pięć lat temu obie panie miały prowadzić brudną grę, żerując na publicznych pieniądzach.

Za środki przeznaczane na żywność dla dzieci z ubogich rodzin uczęszczających do dęblińskich świetlic, kupowano znaczne ilości mięsa i kosmetyki (np. kremy do ciała). Rycka prokuratura ustaliła, że towary te nie trafiały do miejsca przeznaczenia. Dowody wskazują na to, że obie panie stoją za „przepuszczeniem” w taki sposób ok. 30 tys. złotych. Co się stało z kilogramami szynki, boczku, kaszanki, karkówki oraz innych dóbr tego typu, nie wiadomo. Żadna z oskarżanych nie przyznaje się do winy.

Proces urzędniczek ruszył w styczniu tego roku. Podczas pierwszej rozprawy obrońca Magdaleny T. złożył do sądu wniosek o zwrot akt sprawy do Prokuratury Rejonowej „celem uzupełnienia śledztwa”, wskazując na niewłaściwy zakres dat w akcie oskarżenia. Do wniosku przychylił się również obrońca byłej wiceburmistrz, Grażyny M. Jeśli zrobi to również sędzia, sprawa zostanie wycofana z wokandy.

– Obrońca oskarżonej w moim przekonaniu próbuje w ten sposób opóźnić proces i zyskać na czasie, ale to gra na zwłokę. Takie drobne omyłki redakcyjne, jak ta, czasami się zdarzają. One nie wymagają wycofywania sprawy – komentuje Grzegorz Trusiewicz, szef ryckiej prokuratury.

Trusiewicz jest przekonany, że sąd uwzględni pisemne wyjaśnienie śledczych i proces będzie mógł się toczyć.

– To jest poważna sprawa dotycząca osób pełniących wysokie stanowiska. Zależy nam na tym, żeby doprowadzić ją do końca, nawet jeśli po drodze obrona będzie korzystała z tego rodzaju taktyki – dodaje.

Rozprawa, podczas której sąd rozpatrzy wniosek obrońcy Magdaleny T., odbędzie się 5 marca. Jeśli sędzia wycofa sprawę, prokuratura najprawdopodobniej złoży zażalenie.

– Wierzę jednak, że do tego nie dojdzie – komentuje Grzegorz Trusiewicz.

Quiz: Dawne smaki Lublina. Znasz te miejsca i dania?

Dawne smaki Lublina. Znasz te miejsca i dania?

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 09:27
Za 30 tyś można kiełbaski nakupić oj można.... nie ładnie nie ładnie
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 09:26
Swoja drogą ciekawe jakie marki tych kosmetyków były bo może najtańsze:-)
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 09:24
A może Panie kupowały te kiełbaski i kremy naprawdę biednym rodzinom aby zobaczyły jak jest żyć w luksusie za czyjeś pieniądze
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 18:27
Zachłanność i pazerność ale jak to mówi chytry dwa razy traci. Wyrok powinien być z górnego zakresu widełek bo panie doskonale wiedziały co robią - zdawałoby się wykształcone itd .... żenada
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 14:34
Bareja wiecznie żywy !! Parówkowym skrytożercom mówimy stanowcze NIE!!!
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 17:26
że też im w gardłach nie stanęło? Tej opcji zawsze mało.Wstyd,żarłoki nie napasione!
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 17:10
A to parowy jedne.
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 13:36
Zjadły i w....ły i po sprawie.
Avatar
Tępiący złodziejstwo / 6 lutego 2018 o 12:12
Gnoić takich, złodzieje, bez litości dla takich, dla nich! Kradli, to przestępcy, proste! Jeszcze na dodatek publiczne pieniądze, przeznaczone dla ubogich, potrzebujących. Hajs na górze moralne na dnie, jakim prawem tacy w cudzysłowie... "ludzie", a raczej odpady społeczne piastują takie stanowiska. Precz z takimi rządami, od najniższego szczebla aż po samą górę, trzeba karać, by ukrócić te hulanki. Myślą że im wszystko wolno! Pokażmy im że się mylą. Prawo jest równe wobec wszystkich. One i tak są tylko pionkami. Zachciało im się kremów do ciała i kaszanek... ja wam dam. Zarabiać a nie pierdzieć w stołki nieroby i złodzieje! Mam nadzieję że to przeczytacie i się spalicie ze wstydu. Nie mam szacunku dla takich pomiotów. Pozdrawiam!
Gnoić takich, złodzieje, bez litości dla takich, dla nich! Kradli, to przestępcy, proste! Jeszcze na dodatek publiczne pieniądze, przeznaczone dla ubogich, potrzebujących. Hajs na górze moralne na dnie, jakim prawem tacy w cudzysłowie... "ludzie", a raczej odpady społeczne piastują takie stanowiska. Precz z takimi rządami, od najniższego szczebla aż po samą górę, trzeba karać, by ukrócić te hulanki. Myślą że im wszystko wolno! Pokażmy im że się mylą. Prawo jest równe wobec wszystkich. One i tak są tylko pionkami. Zachciało im się k... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 12:11
Lepiej było szampana kawior a nie "Dęblinską " bo smaczna.
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 09:27
Za 30 tyś można kiełbaski nakupić oj można.... nie ładnie nie ładnie
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 09:26
Swoja drogą ciekawe jakie marki tych kosmetyków były bo może najtańsze:-)
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 09:24
A może Panie kupowały te kiełbaski i kremy naprawdę biednym rodzinom aby zobaczyły jak jest żyć w luksusie za czyjeś pieniądze
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 18:27
Zachłanność i pazerność ale jak to mówi chytry dwa razy traci. Wyrok powinien być z górnego zakresu widełek bo panie doskonale wiedziały co robią - zdawałoby się wykształcone itd .... żenada
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 14:34
Bareja wiecznie żywy !! Parówkowym skrytożercom mówimy stanowcze NIE!!!
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 17:26
że też im w gardłach nie stanęło? Tej opcji zawsze mało.Wstyd,żarłoki nie napasione!
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 17:10
A to parowy jedne.
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 13:36
Zjadły i w....ły i po sprawie.
Avatar
Tępiący złodziejstwo / 6 lutego 2018 o 12:12
Gnoić takich, złodzieje, bez litości dla takich, dla nich! Kradli, to przestępcy, proste! Jeszcze na dodatek publiczne pieniądze, przeznaczone dla ubogich, potrzebujących. Hajs na górze moralne na dnie, jakim prawem tacy w cudzysłowie... "ludzie", a raczej odpady społeczne piastują takie stanowiska. Precz z takimi rządami, od najniższego szczebla aż po samą górę, trzeba karać, by ukrócić te hulanki. Myślą że im wszystko wolno! Pokażmy im że się mylą. Prawo jest równe wobec wszystkich. One i tak są tylko pionkami. Zachciało im się kremów do ciała i kaszanek... ja wam dam. Zarabiać a nie pierdzieć w stołki nieroby i złodzieje! Mam nadzieję że to przeczytacie i się spalicie ze wstydu. Nie mam szacunku dla takich pomiotów. Pozdrawiam!
Gnoić takich, złodzieje, bez litości dla takich, dla nich! Kradli, to przestępcy, proste! Jeszcze na dodatek publiczne pieniądze, przeznaczone dla ubogich, potrzebujących. Hajs na górze moralne na dnie, jakim prawem tacy w cudzysłowie... "ludzie", a raczej odpady społeczne piastują takie stanowiska. Precz z takimi rządami, od najniższego szczebla aż po samą górę, trzeba karać, by ukrócić te hulanki. Myślą że im wszystko wolno! Pokażmy im że się mylą. Prawo jest równe wobec wszystkich. One i tak są tylko pionkami. Zachciało im się k... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 12:11
Lepiej było szampana kawior a nie "Dęblinską " bo smaczna.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 83 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 364 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 214 45

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!